Xhandarmëria, policia, zhytësit serbë në kërkim të gazetarit të zhdukur

14.06.2018 14:49
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Xhandarmëria, policia, zhytësit serbë në kërkim të gazetarit të zhdukur

Ministria e Punëve të Brendshme e Serbisë, pas marrjes së informacionit për zhdukjen e gazetarit Stefan Cvetkoviq, ka përfshirë disa njësi të ndryshme organizative të xhandarmërisë, zhytësit dhe helikopterë.

Siç njoftoi Ministria e Brendshme, në Kishën e Bardhë në Beograd janë dërguar dhjetëra anëtarë të xhandarmërisë, pastaj zhytësit për shkak të kërkimeve në liqen dhe kanalit Danub-Tisa-Danub, si edhe anëtarë të policisë kriminale.

Në vendin e ngjarjes janë dërguar edhe qenë të Brigadës së Policisë, dhe janë të angazhuar edhe dy helikopterë të Ministrisë së Brendshme që fluturojnë mbi terrenin në afërsi të Kishës së Bardhë.

Policia po heton në mënyrë intensive të gjitha rrethanat e këtij rasti, konfirmoi sot në Krushevc presidenti serb Aleksandar Vuçiq.

Gazetari Stefan Cvetkoviq nga Bela Crkva u zhduk mbrëmë. Është gjetur vetura me dyer të hapura dhe drita të ndezura, ndërsa është në pronësi të babait të tij. Dëshmitarët okularë i thanë agjencisë Beta se pranë veturës është gjetur një orë dore e Cvetkoviq.

Ai ka qenë duke hetuar rastin e vrasjes enigmatike të politikanit serb Oliver Ivanoviq.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Të shtrirë në tokën e mbuluar në gjak, dalin pamjet e aksidentit tragjik në Kamëz (Foto)

Të shtrirë në tokën e mbuluar në gjak, dalin pamjet e aksidentit tragjik në Kamëz (Foto)

Detaje nga krimi i paralajmëruar në Brekoc të Gjakovës i pandaluar nga Policia (Video)

Detaje nga krimi i paralajmëruar në Brekoc të Gjakovës i pandaluar nga Policia (Video)

Thaçi nuk përgjigjet për kompromisin me Serbinë, por sulmon Grupin KOHA

Thaçi nuk përgjigjet për kompromisin me Serbinë, por sulmon Grupin KOHA

Pjetër Nrecaj flet para policisë për vrasjen e bashkëshortes dhe vajzës

Pjetër Nrecaj flet para policisë për vrasjen e bashkëshortes dhe vajzës

Haradinaj: Përgjegjësit e vrasjes në Gjakovë duhet të marrin përgjigjen e duhur nga drejtësia

Haradinaj: Përgjegjësit e vrasjes në Gjakovë duhet të marrin përgjigjen e duhur nga drejtësia

Vrasja në Gjakovë: 5 euro ishin arsyeja e konflikti në çiftin Ndrecaj

Vrasja në Gjakovë: 5 euro ishin arsyeja e konflikti në çiftin Ndrecaj

Tahiri: Ata që kanë neglizhuar detyrën për ofrimin e sigurisë së të ndjerave, do të dalin para përgjegjësisë

Tahiri: Ata që kanë neglizhuar detyrën për ofrimin e sigurisë së të ndjerave, do të dalin para përgjegjësisë

Gjuriq me Listën Serbe ndërsa Vuçiq në linjë telefonike

Gjuriq me Listën Serbe ndërsa Vuçiq në linjë telefonike

AGK dënon gjuhën e përdorur nga presidenti Hashim Thaçi ndaj gazetarit Fitim Gashi

AGK dënon gjuhën e përdorur nga presidenti Hashim Thaçi ndaj gazetarit Fitim Gashi

Kryeprokurori i Gjakovës: Nuk i morëm shumë seriozisht kërcënimet e Pjetrit ndaj Valerianës

Kryeprokurori i Gjakovës: Nuk i morëm shumë seriozisht kërcënimet e Pjetrit ndaj Valerianës

Hoti i sigurt se Thaçi s’do ta udhëheqë dialogun me Serbinë

Hoti i sigurt se Thaçi s’do ta udhëheqë dialogun me Serbinë

Arrestohet një grup i organizuar kriminal

Arrestohet një grup i organizuar kriminal

Haziri: Gjilani ka hyrë në investimet më të mëdha infrastrukturore prej pasluftës

Haziri: Gjilani ka hyrë në investimet më të mëdha infrastrukturore prej pasluftës

Lekaj: Po e ndryshojmë infrastrukturën në vend dhe kurrë më s’do të ketë stërzgjatje të projekteve

Lekaj: Po e ndryshojmë infrastrukturën në vend dhe kurrë më s’do të ketë stërzgjatje të projekteve

Dhuna në familje mposht drejtësinë

Dhuna në familje mposht drejtësinë

MTI-ja urdhëron largimin e lodrës “SLIME” nga tregu i Kosovës

MTI-ja urdhëron largimin e lodrës “SLIME” nga tregu i Kosovës