Werder Bremen shumë i lumtur me Milot Rashicën

06.10.2019 15:00
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Werder Bremen shumë i lumtur me Milot Rashicën

Klubi gjerman Werder Bremen nuk ka mundur të përmbahet pa e shprehur gëzimin për rikthimin Milot Rashicës nga lëndimi, duke shfaqur edhe ndikimin e madh të kosovarit në skuadër dhe statistikat e tij madhështore gjatë vitit të fundit në ligë.

Rashica u rikthye nga lëndimi duke lënë gjurmë të menjëhershme në Bundesligë – ligën elitare gjermane –fundjavën e kaluar sepse me paraqitjen e tij të shkëlqyer, përfshirë golin fantastik, në barazimin e Werderit me Dortmundin, kosovari e zuri një vend në formacionin e javës, shkruan Gazeta Express.

Ylli i Kombëtares së Kosovës Rashica shënoi gol të mrekullueshëm në barazimin 2:2 të Werderit kundër Dortmundit në Signal Iduna Park, të shtunën.

Sot, pak orë para ndeshjes së radhës kundër Eintracht Frankfurt në Commerzbank-Arena në Frankfurt, Werderi ia ka kujtuar kundërshtarit statistikat e frikshme të yllit kosovar në vitin 2019 në Bundesligë.

Rashica ka qenë i përfshirë drejtpërdrejt në 14 gola në 19 ndeshjet e fundit në Bundesligë në vitin 2019: 9 gola dhe 5 asiste.

Anësori nga Vushtrria po rikthye nga një lëndim i gjatë muskulor dhe e bëri vetëm paraqitjen e parë si titullar që prej muajit gusht. Por, kjo nuk mundi ta parandalojë atë të shndrit kundër gjigantit Dortmund.

Mediumi gjerman, Sportschau e vlerësoi lart paraqitjen e 23-vjeçarit duke e zgjedhur atë në formacionin e javës në Bundesligë.

Sportschau e ka lartësuar Rashicën si lojtar me klasë të shtuar dhe si një aset të vërtetë për Werderin.

Paraqitje e së shtunës tregon se kosovari e ka lënë pas lëndimin në kofshën e këmbës së majtë, të cilin e pësoi në një ndeshje të Werderit ndaj Fortuna Dusseldorfit në Bundesligë kah mesi i muajit gusht. /Gazeta Express/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


I befason të gjithë Muriqi, pas lëndimit kthehet dhe grumbullohet për ndeshjen e fundjavës

I befason të gjithë Muriqi, pas lëndimit kthehet dhe grumbullohet për ndeshjen e fundjavës

Interi i përgjigjet Juves nga Torino, mposht pastër skuadrën “Granata”

Interi i përgjigjet Juves nga Torino, mposht pastër skuadrën “Granata”

Capital T vazhdon humanitetin per te prekurit nga termeti

Capital T vazhdon humanitetin per te prekurit nga termeti

Fero publikon projektin e tij të ri

Fero publikon projektin e tij të ri

Dua Lipa, bashkëpunim muzikor, fitimet për të ndihmuar Shqipërinë

Dua Lipa, bashkëpunim muzikor, fitimet për të ndihmuar Shqipërinë

Bebe Rexha mbledh mbi 35,000 euro për Shqiperinë

Bebe Rexha mbledh mbi 35,000 euro për Shqiperinë

Dua Lipa tregon linjat ne Australi

Dua Lipa tregon linjat ne Australi

Haaland vendos rekord dhe sfidon më të mirët e Europës

Haaland vendos rekord dhe sfidon më të mirët e Europës

Justin Timberlake ndihet në faj

Justin Timberlake ndihet në faj

Era Istrefi kërkon që të mos keqpërdoren ndihmat për Shqipërinë

Era Istrefi kërkon që të mos keqpërdoren ndihmat për Shqipërinë

Tayna bën një gjest të mirë për familjen Abazi nga Gjilani

Tayna bën një gjest të mirë për familjen Abazi nga Gjilani

Hailey Bieber shfaqet në bikine

Hailey Bieber shfaqet në bikine

Elvana Gjata emocionon të gjithë me reagimin e saj pas tërmetit

Elvana Gjata emocionon të gjithë me reagimin e saj pas tërmetit

Adrola Dushi me shkrim emocional për ditëlindjen e djalit, teksa flet edhe për tërmetet në Shqipëri

Adrola Dushi me shkrim emocional për ditëlindjen e djalit, teksa flet edhe për tërmetet në Shqipëri

Emily Ratajkowski seksi në të bardha

Emily Ratajkowski seksi në të bardha

Këngëtari që vuri në siklet organizatorët e AMA 2019 (Foto)

Këngëtari që vuri në siklet organizatorët e AMA 2019 (Foto)