Veseli ka një porosi për Adem Mikullovcin

12.08.2017 14:52
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Veseli ka një porosi për Adem Mikullovcin

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Kadri Veseli, nuk e ka asnjë fjalë të keqe për deputetin e Lëvizjes së Vetëvendosjes, Adem Mikullovcin, i cili po e drejton seancën konstituive të Kuvendit të Kosovës.

Veseli  e ka vlerësuar Mikullovcin. “Mikullovci është një veprimtar që e ka dëshmuar vetën në vitet ’90-ta”, tha Veseli për TV Besën.

Sipas tij, Mikullovci është nën presion të madh nga Lëvizja Vetëvendosje.

“Ai ka shumë presion nga Vetëvendosja”. Veseli gjithashtu ka një këshillë për Mikullovcin.

“E kisha këshillua që të mos bëjë gabime, sepse mbi partinë është Kosova”.

Edhe Veseli ka premtuar se brenda 10-të ditësh do të formohet Qeveria e Kosovës.

Veseli në Prizren: Qeveria bëhet nga mandatari Haradinaj

Posted by RTV BESA on Saturday, August 12, 2017

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Selimi: VV’ja kundër dialogut, duhet të bisedojmë me partnerët e jo me kundërshtarët

Selimi: VV’ja kundër dialogut, duhet të bisedojmë me partnerët e jo me kundërshtarët

Haradinaj takon Merkelin: I kërkon mbështetje për vizat, ushtrinë, dialogun…

Haradinaj takon Merkelin: I kërkon mbështetje për vizat, ushtrinë, dialogun…

Vazhdon hetimi i Netanjahut për korrupsion

Vazhdon hetimi i Netanjahut për korrupsion

Haradinaj në Samitin e Londrës: Me liberalizimin e vizave, Evropa s’do të përballet me migrim

Haradinaj në Samitin e Londrës: Me liberalizimin e vizave, Evropa s’do të përballet me migrim

Deputetët takojnë grevistët e Pallatit të Drejtësisë

Deputetët takojnë grevistët e Pallatit të Drejtësisë

Pacolli për varrimin e familjes nga Suhareka: Mundohem të mos qaj, por këtë herë është e pamundur

Pacolli për varrimin e familjes nga Suhareka: Mundohem të mos qaj, por këtë herë është e pamundur

Zeka për lirimin e serbëve: Horë na bëri kjo klasë politike dhe prokurorët politikë

Zeka për lirimin e serbëve: Horë na bëri kjo klasë politike dhe prokurorët politikë

Kryetari Lladrovci priti në takim arkitektin nga Drenasi, Kushtrim Hajdari

Kryetari Lladrovci priti në takim arkitektin nga Drenasi, Kushtrim Hajdari

KUJDES! Dhjetëfishohet gjoba për celularin gjatë drejtimit të makinës

KUJDES! Dhjetëfishohet gjoba për celularin gjatë drejtimit të makinës

Pacolli beson se Kosova mund të bëhet pjesë e BE-së në vitin 2025

Pacolli beson se Kosova mund të bëhet pjesë e BE-së në vitin 2025

Dhjetë të vrarë në një sulm vetëvrasës në Jalalabad

Dhjetë të vrarë në një sulm vetëvrasës në Jalalabad

Universiteti i Gjakovës i bashkohet VALA-s

Universiteti i Gjakovës i bashkohet VALA-s

Vonesat e KE’së, shtyjnë liberalizimin e vizave për vitin tjetër?

Vonesat e KE’së, shtyjnë liberalizimin e vizave për vitin tjetër?

Pamje pas aksionit të policisë ku u arrestuan pesë serbë

Pamje pas aksionit të policisë ku u arrestuan pesë serbë

Haradinaj pritet nga kryeministrja britanike, hapet Samitit i Londrës

Haradinaj pritet nga kryeministrja britanike, hapet Samitit i Londrës

Ilir Deda i ashpër me institucionet për lirimin e serbëve: Pse i liruat nëse e kërcënojnë shtetin

Ilir Deda i ashpër me institucionet për lirimin e serbëve: Pse i liruat nëse e kërcënojnë shtetin