Veliu: Do të investojmë në Llap për një arsim më cilësor

30.09.2017 19:49
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Veliu: Do të investojmë në Llap për një arsim më cilësor

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Komunës së Podujevës, Agim Veliu, ka takuar sot mësimdhënësit dhe punëtorët arsimorë të Podujevës dhe ka vizituar Këshillin e Bashkësisë Islame në Podujevë.

Veliu ka falënderuar punëtorët arsimorë, veçanërisht veteranët e arsimit llapjan, për kontributin e tyre të çmuar në edukimin e brezave.

“Krijimi i kushteve më të mira për mësimdhënie dhe nxënie do të jetë fokusi ynë kryesor gjatë mandatit të ri qeverisës. Objektet e ndërtuara gjatë këtij mandati, ato që janë duke ndërtuar dhe planifikimet për 4-jeçarin e ardhshëm do të mundësojnë zhvillimin e procesit edukativo-arsimor sipas standardeve”, tha kryetari Veliu.

Kryetari i Komunës së Podujevës premtoi se do gjatë mandatit të ardhshëm qeverisës do të vazhdojë me pajisjen e shkollave me kabinete e laboratorë, të cilat do të ndikojnë në rritjen e cilësisë në mësim.

Ai ka vizituar sot edhe Këshillin e Bashkësisë Islame (KBI) në Podujevë, duke konfirmuar bashkëpunimin e shkëlqyeshëm të ndërtuar ndër vite me këtë institucion.

“KBI dhe imamët llapjanë kanë respektin tim maksimal për angazhimin e tyre të madh në ruajtjen e vendit tonë nga ndikimet e dëmshme ekstremiste dhe radikale, të shtrira në disa vende, por edhe në vendin tonë, duke u infiltruar nën petkun fetar”, tha Veliu, duke falënderuar udhëheqjen e KBI-së në Podujevë për punën dhe angazhimin e jashtëzakonshëm ndër vite për kultivimin e islamit tradicional.

Kreu aktual i Komunës, Agim Veliu, në orët e pasdites ka mbajtur një tubim elektoral me banorët e fshatit Metehi, ku ka prezantuar projektet e realizuara gjatë këtij mandati qeverisës dhe ka shpalosur programin qeverisës për katër vitet e ardhshme.

“Gjithmonë është kënaqësi pjesëmarrja në takimet elektorale në fshatin Metehi, sepse ky fshat vazhdon të mbetet bastion i LDK-së në Llap”, tha Veliu.

Veliu premtoi se gjatë mandatit të ardhshëm qeverisës në këtë fshat do të ndërtohet shkolla e re, ndërsa do të punohet në ndërtimin e trotuareve dhe ndriçimit publik.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


“SHBA-ja nuk dëshiron që tërë veriu t’i jepet Serbisë”

“SHBA-ja nuk dëshiron që tërë veriu t’i jepet Serbisë”

Daçiq: Qëkur jam ministër, 9 shtete e kanë njohur Kosovën, 13 sosh e kanë çnjohur

Daçiq: Qëkur jam ministër, 9 shtete e kanë njohur Kosovën, 13 sosh e kanë çnjohur

Ngecje në ndërtimin e vendkalimit kufitar Bellanoc – Stançiq

Ngecje në ndërtimin e vendkalimit kufitar Bellanoc – Stançiq

Veseli takoi krerët shtetërorë, diskutuan për Platformën e Dialogut

Veseli takoi krerët shtetërorë, diskutuan për Platformën e Dialogut

Takim i përbashkët i zëvendësministrave të Mbrojtjes së Kosovës, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut

Takim i përbashkët i zëvendësministrave të Mbrojtjes së Kosovës, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut

Deputeti Ramiz Kelmendi i kërkon kryebashkiakut të Tiranës të mos pengojë investitorët nga Kosova

Deputeti Ramiz Kelmendi i kërkon kryebashkiakut të Tiranës të mos pengojë investitorët nga Kosova

Ambasada e SHBA-së konfirmon anulimin e vizitës së gjeneralit amerikan

Ambasada e SHBA-së konfirmon anulimin e vizitës së gjeneralit amerikan

Limaj e Hoxhaj dalin nga takimi

Limaj e Hoxhaj dalin nga takimi

Lladrovci priti në takim ambasadorin e Francës në Kosovë

Lladrovci priti në takim ambasadorin e Francës në Kosovë

ASHAK: Ndryshimi i kufijve midis Kosovës dhe Serbisë me pasoja shumë të dëmshme për pavarësinë

ASHAK: Ndryshimi i kufijve midis Kosovës dhe Serbisë me pasoja shumë të dëmshme për pavarësinë

Logoja e 11 vjetorit të Pavarësisë është diskriminuese, nuk përfaqëson gratë

Logoja e 11 vjetorit të Pavarësisë është diskriminuese, nuk përfaqëson gratë

Kritikohet taksa, por jo edhe lobimi i Serbisë

Kritikohet taksa, por jo edhe lobimi i Serbisë

Daçiq: Të zgjidhjet çështja e Kosovës para se Biden të merr pushtetin në Amerikë

Daçiq: Të zgjidhjet çështja e Kosovës para se Biden të merr pushtetin në Amerikë

PDK vazhdon zgjedhjen e strukturave të reja për Dekadën e Re

PDK vazhdon zgjedhjen e strukturave të reja për Dekadën e Re

Mblidhen përsëri krerët e shtetit

Mblidhen përsëri krerët e shtetit

Për 80 ditë, Serbia me 90 milionë euro më pak nga Kosova

Për 80 ditë, Serbia me 90 milionë euro më pak nga Kosova