Snapchat shpreson me Spectacles 2.0

28.04.2018 08:56
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Snapchat shpreson me Spectacles 2.0

Syzet e para të Snap debutuan në 2016-ën dhe shiteshin vetëm përmes makinerive shitëse.

Kjo ka për të ndryshuar me Spectacles 2.0 të cilat mund të blihen direkt nga uebsajti i Snapchat.

Syzet e reja vinë në tre ngjyra: zezë, kuqe dhe blu. Përmirësimet e dizajnit si madhësia e reduktuar dhe ngjyra më pak të ndritshme, i bëjnë Spectacles 2.0 edhe më joshëse.

Modeli i parë i syzeve kushton 130 dollarë dhe në javët e para u bënë virale. Disa rishitës i listonin për 900 dollarë në eBay.

Me një produkt të tillë, Snapchat shumë shpejt u konsiderua si një kompani që shet kamera.

Ka qenë një sfidë e vërtetë për kompaninë që kur doli në bursë vitin e kaluar. Edhe pas vlera e aksioneve në ditët e para u rrit, ajo ra gjatë pjesës së dytë të 2017-ës.

Konkurrenca e Facebook Instagram ishte një tjetër dhimbje koke për Snapchat të cilit ju kopjuan shumë veçori.

Në fillim të këtij viti Snapchat solli një aplikacion të ri i cili mori kritika të shumta. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ditët më të vështira për Flori Mumajesin, njeriu i zemrës në spital!

Ditët më të vështira për Flori Mumajesin, njeriu i zemrës në spital!

Loriana Kuka mposhtet nga Ramirez në repesazh, por përfundon në tetë më të mirët në Kampionatin Evropian

Loriana Kuka mposhtet nga Ramirez në repesazh, por përfundon në tetë më të mirët në Kampionatin Evropian

Pas Rusisë, edhe Irani bllokon Telegramin

Pas Rusisë, edhe Irani bllokon Telegramin

Shtatzënë për herë të dytë? Flet vetë Rudina Dembacaj

Shtatzënë për herë të dytë? Flet vetë Rudina Dembacaj

Rasti i humbur nga Salah është i pabesueshëm!

Rasti i humbur nga Salah është i pabesueshëm!

Inskenon kidnapimin e së bijës, për të vetëdijësuar prindërit që lënë fëmijët pa mbikëqyrje (Video)

Inskenon kidnapimin e së bijës, për të vetëdijësuar prindërit që lënë fëmijët pa mbikëqyrje (Video)

Tuna po kthehet

Tuna po kthehet

Shitjet e PlayStation 4 duket se kanë arritur majat

Shitjet e PlayStation 4 duket se kanë arritur majat

Statistika, analizë dhe parashikim: Inter – Juventus

Statistika, analizë dhe parashikim: Inter – Juventus

Nuk prezanton më "Dancing", por Ami ka dy fjalë për spektaklin!

Nuk prezanton më "Dancing", por Ami ka dy fjalë për spektaklin!

Liverpool – Stoke City, formacionet zyrtare

Liverpool – Stoke City, formacionet zyrtare

Të ardhurat nga shërbimet cloud të Amazon rriten me 49%

Të ardhurat nga shërbimet cloud të Amazon rriten me 49%

Sheherzade kapet mat në bikini, dëshpëron me linjat trupore

Sheherzade kapet mat në bikini, dëshpëron me linjat trupore

Inter – Juventus, formacionet e mundshme të derbit të madh italian

Inter – Juventus, formacionet e mundshme të derbit të madh italian

Habit Ledioni: Sandrin dhe Renisin nuk i doja në "Voice"

Habit Ledioni: Sandrin dhe Renisin nuk i doja në "Voice"

Mësohet arsyeja pse mungoi Messi në konferencën e lamtumirës së Iniestas

Mësohet arsyeja pse mungoi Messi në konferencën e lamtumirës së Iniestas