Shpejtim Bulliqi dorëhiqet nga LDK

03.08.2019 13:26
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Shpejtim Bulliqi dorëhiqet nga LDK

Ish deputeti i LDK-së, Shpejtim Bulliqi, ka zyrtarizuar sot dorëheqjen nga kjo parti.

“Po është e vërtetë se kam dhënë dorëheqje”, ka thënë shkurt ai përmes telefonit për klankosova.tv.

Bulliqi nuk ka dhënë detaje rreth dorëheqjes, por që mësohet se lidhen me mbajtjen e kuvendit të sotëm zgjedhor dhe zgjedhjen për herë të tretë të Isa Mustafës në krye të partisë.

Pakënaqësitë ai i kishte shprehur edhe në legjislaturën e kaluar sa ka qenë deputet, duke kundërshtuar ashpër procesin e demarkacionit me Malin e Zi, pro të cilit ishte tash ish partia.

Në ditën që Ramush Haradinaj ishte zgjedhur kryeministër më 2017 e kishte emëruar atë kryetar të Komisionit për Shënimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vetëvendosje vazhdon ta kontestojë qeverinë Hoti: Jo-legjitime dhe në shërbim të Hashim Thaçit

Vetëvendosje vazhdon ta kontestojë qeverinë Hoti: Jo-legjitime dhe në shërbim të Hashim Thaçit

Hoti: Kosova hyn në dialog vetëm për njohje reciproke

Hoti: Kosova hyn në dialog vetëm për njohje reciproke

​Në QKUK po trajtohen 141 raste me Covid-19, 58 në oksigjenoterapi

​Në QKUK po trajtohen 141 raste me Covid-19, 58 në oksigjenoterapi

“Vuçiç të shkojë dhe në Hënë, por do ulet me ne”/ Rama: Ta harrojë se negocion me Perëndimin pa shqiptarët

“Vuçiç të shkojë dhe në Hënë, por do ulet me ne”/ Rama: Ta harrojë se negocion me Perëndimin pa shqiptarët

Rama: Turp që BE-ja nuk liberalizon vizat për Kosovën!

Rama: Turp që BE-ja nuk liberalizon vizat për Kosovën!

Tre nga të plagosurit në Lipjan janë në gjendje të rëndë

Tre nga të plagosurit në Lipjan janë në gjendje të rëndë

Dogana në Durrës dhe njësimi i dokumenteve/ Rama: Shengeni rajonal do të hapte kufirin me Kosovën

Dogana në Durrës dhe njësimi i dokumenteve/ Rama: Shengeni rajonal do të hapte kufirin me Kosovën

Hoti nga Tirana: Kosova ka institucione legjitime, jam i gatshëm për rifillim të dialogut

Hoti nga Tirana: Kosova ka institucione legjitime, jam i gatshëm për rifillim të dialogut

E lyenin trupin e pajetë me uthull dhe vaj/ Vajza mund të ketë ndërruar jetë prej më shumë se 6 muajsh

E lyenin trupin e pajetë me uthull dhe vaj/ Vajza mund të ketë ndërruar jetë prej më shumë se 6 muajsh

Rama: Specialja të mos deformohet në një padrejtësi ndaj Kosovës dhe UÇK-së

Rama: Specialja të mos deformohet në një padrejtësi ndaj Kosovës dhe UÇK-së

Rama e Hoti dakordohen për implementimin e marrëveshjeve dhe mbledhjen e ardhshme të dy qeverive

Rama e Hoti dakordohen për implementimin e marrëveshjeve dhe mbledhjen e ardhshme të dy qeverive

Shqipëri, 90 raste të reja dhe 3 viktima nga COVID-19

Shqipëri, 90 raste të reja dhe 3 viktima nga COVID-19

Shkresë zyrtare për Kryeministrin e Kosovës nga OSHC-të në lidhje me gjendjen e komuniteteve rom, ashkali dhe egjiptian

Shkresë zyrtare për Kryeministrin e Kosovës nga OSHC-të në lidhje me gjendjen e komuniteteve rom, ashkali dhe egjiptian

Bankat komerciale prezantojnë mundësitë për qasje në financa për bizneset e prekura nga COVID-19

Bankat komerciale prezantojnë mundësitë për qasje në financa për bizneset e prekura nga COVID-19

Përfshihet nga zjarri një market ushqimor në Mitrovicë

Përfshihet nga zjarri një market ushqimor në Mitrovicë

ATK: Të hyrat e mbledhura në muajin qershor janë në vlerë 29,8 milion euro, 5.7 % ose 1.6 milion euro më shumë se plani i paraparë

ATK: Të hyrat e mbledhura në muajin qershor janë në vlerë 29,8 milion euro, 5.7 % ose 1.6 milion euro më shumë se plani i paraparë