Shoqen më të mirë e ka një pulë, bëri edhe një tatuazh me fytyrën e saj (Video)

10.02.2019 18:47
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Shoqen më të mirë e ka një pulë, bëri edhe një tatuazh me fytyrën e saj (Video)

Angel Muiri nga Melbourne e Australisë, shoqen më të mirë e ka një pulë, me të cilën del për shëtitje, shkon në plazh dhe shikojnë së bashku televizion – madje, ka bërë edhe një tatuazh me fytyrën e saj.

Shpezën trevjeçare që eka quajtur Chookie, ajo e adoptoi para 18 muajsh, kur një veteriner i tregoi se është pa shtëpi dhe që atëherë ato krijuan një lidhje shumë të afërt, transmeton Telegrafi.

Gjatë tërë kohës ajo e ndjekë pronaren nëpër shtëpi, ndërsa i ulet në prehër dhe dëshiron të ledhatohet. Ato shkojnë së bashku në plazh, ku Chookie kërkon për ndonjë ushqim, ndërsa dalin bashkë edhe në pazar, ku habitet duke parë njerëzit e shumtë.

“Kam shumë pula që rrinë në oborr, por kjo është disi për të jetuar brenda. Jemi dy shoqe të mira, që bëjmë gjithçka bashkë” ka thënë Muiri.

Meqenëse e dol shumë këtë pulë dhe tatuazhet, vendosi që ta bënte tatuazh fytyrën e shpezës së saj të preferuar. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


6 metoda për të rritur fuqinë dhe cilësinë e sinjalit Wi-Fi

6 metoda për të rritur fuqinë dhe cilësinë e sinjalit Wi-Fi

Vaksina kundër fruthit nuk shkakton autizmin te fëmijët

Vaksina kundër fruthit nuk shkakton autizmin te fëmijët

Fushata e takimeve informative të edicionit të 7-të të ICT Awards nis me Tiranën dhe Prishtinën

Fushata e takimeve informative të edicionit të 7-të të ICT Awards nis me Tiranën dhe Prishtinën

Fitbit i kundërpërgjigjet Apple dhe Samsung me orën e re inteligjente

Fitbit i kundërpërgjigjet Apple dhe Samsung me orën e re inteligjente

Janë zbuluar gjenet përgjegjëse të autizmit

Janë zbuluar gjenet përgjegjëse të autizmit

Çmontimi i Galaxy S10, telefoni i vështirë për tu riparuar

Çmontimi i Galaxy S10, telefoni i vështirë për tu riparuar

Ditë qetësie në Bali: Mbyllen aeroportet, ndalon interneti dhe zbrazen rrugët për të festuar Vitin e Ri Hindu (Foto)

Ditë qetësie në Bali: Mbyllen aeroportet, ndalon interneti dhe zbrazen rrugët për të festuar Vitin e Ri Hindu (Foto)

Firefox 67 mund të ketë zgjidhjen e duhur për përdorimin e lartë të memories

Firefox 67 mund të ketë zgjidhjen e duhur për përdorimin e lartë të memories

Kur do të mund të aplikohet te pacientët e tjerë trajtimi i virusit HIV që rezultoi i suksesshëm

Kur do të mund të aplikohet te pacientët e tjerë trajtimi i virusit HIV që rezultoi i suksesshëm

Interneti celular, Shqipëria ndër vendet me koston më të ulët për GB

Interneti celular, Shqipëria ndër vendet me koston më të ulët për GB

Shoqëria e këndshme mes këlyshëve të luanit dhe tigrit (Video)

Shoqëria e këndshme mes këlyshëve të luanit dhe tigrit (Video)

Shkencëtarët janë gati të zbulojnë një pilulë për parandalimin e plakjes

Shkencëtarët janë gati të zbulojnë një pilulë për parandalimin e plakjes

Putin mëson nga Kina, kërkon krijimin e një “Firewalli të Madh” në Rusi

Putin mëson nga Kina, kërkon krijimin e një “Firewalli të Madh” në Rusi

Telefoni i ri i Oppo ka një kamër selfie 48-megapiksel të pazakontë

Telefoni i ri i Oppo ka një kamër selfie 48-megapiksel të pazakontë

Ja arsyeja se pse fëmijët qajnë gjithmonë kur janë në aeroplan

Ja arsyeja se pse fëmijët qajnë gjithmonë kur janë në aeroplan

Tesla prezanton SUV e ri Model Y javën e ardhshme

Tesla prezanton SUV e ri Model Y javën e ardhshme