Samsung u jep një goditje të rëndë atyre që kanë planifikuar të blejnë Galaxy Note 10

17.05.2019 20:35
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Samsung u jep një goditje të rëndë atyre që kanë planifikuar të blejnë Galaxy Note 10

Samsung Galaxy Note 10 është bërë një sekret ti hapur por vetë Samsung mund të ketë zbulua një problem fatal të tij.

Sajti i specializuar në lajmet e Samsung GalaxyClub ka mësuar rreth një aplikimi që Samsung ka bërë pranë institutit korean të testimeve KTR për certifikimin e baterisë së Galaxy Note 10.

Dhe është shumë më i vogël sesa ju mund të prisni. Me kapacitet prej vetëm 4,170 Ah, bateria është vetëm 170 mAh më e madhe sesa ajo e Galaxy Note 9.

Por lajmi madh është se kjo bateri nuk ka për ti shërbyer vetëm modelit me ekran më të madh prej 6.75-inç por edhe atij 5G. Në kontrast Galaxy S10 5G ka bateri me kapacitet prej 4,500 mAh.

Shqetësimet për linjën Galaxy Note 10 janë më të mëdha kur e krahasojmë me linjën Galaxy S10. Për shembull modeli 4G Galaxy S10 Plus ka bateri 4,100 mah, 400 mAh më të vogël sesa Galaxy S10 5G çka do të thotë se modeli bazë Note 10 duhet të jetë afro 3,800 mAh, 200 mAh më pak sesa modeli i vogël Note 9 i vitit të kaluar.

Por nga e dimë që kjo është bateria e modelit 5G? Ajo ka një numër produkti EB-BN972ABU dhe në këtë kod pas gërmës “B” që vlen për baterinë vjen kodi i telefonit që është N970 për Note 10 4G.

N972 i përmendur në këtë rast vlen për ose modeli Exynos ose Snapdragon të Galaxy Note 10. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Interi mendon për pasuesin e Handanovic, preferohet portierin e Udineses

Interi mendon për pasuesin e Handanovic, preferohet portierin e Udineses

Vali Corleone flet për Hashim Thaçin e Albin Kurtin: Ja kush janë këta

Vali Corleone flet për Hashim Thaçin e Albin Kurtin: Ja kush janë këta

Faton Isufi dhe Dani, sjellin këngë për heroin Agim Ramadani ‘Marshi i Agimit’

Faton Isufi dhe Dani, sjellin këngë për heroin Agim Ramadani ‘Marshi i Agimit’

A duhet të kenë frikë shtatzënat nga COVID-19?

A duhet të kenë frikë shtatzënat nga COVID-19?

Kryeparlamentarja Osmani më e lumtur se kurrë, këndon së bashku me vajzat e saj

Kryeparlamentarja Osmani më e lumtur se kurrë, këndon së bashku me vajzat e saj

Apple, Google, njoftim në telefon për ekspozimin ndaj koronavirusit

Apple, Google, njoftim në telefon për ekspozimin ndaj koronavirusit

Mjekët në Gjermani vijojnë të pozojnë nudo në shenjë proteste për mungesën e mjeteve mbrojtëse (Fotot)

Mjekët në Gjermani vijojnë të pozojnë nudo në shenjë proteste për mungesën e mjeteve mbrojtëse (Fotot)

Rusi/ 35 vjeçarja vret shoqen e saj, pjesët e trupit të viktimës përfundojnë në ushqim për qentë

Rusi/ 35 vjeçarja vret shoqen e saj, pjesët e trupit të viktimës përfundojnë në ushqim për qentë

Policia e interviston Gold AG për shkak të këngës së fundit

Policia e interviston Gold AG për shkak të këngës së fundit

Klubet që nuk preken nga kriza e Koronavirus sa i përket merkatos. Reali, Interi dhe…

Klubet që nuk preken nga kriza e Koronavirus sa i përket merkatos. Reali, Interi dhe…

Njerku i kapi duke kryer marrëdhënie intime, 16 vjeçarja dhe i dashuri punësuan dikë për ta vrarë

Njerku i kapi duke kryer marrëdhënie intime, 16 vjeçarja dhe i dashuri punësuan dikë për ta vrarë

Ina: Përjetova gjendje shoku, kur Geri doli në takim me Antonetën (Foto)

Ina: Përjetova gjendje shoku, kur Geri doli në takim me Antonetën (Foto)

Griezmann, Coutinho, Pochettino… Newcastle kërkon lavdinë

Griezmann, Coutinho, Pochettino… Newcastle kërkon lavdinë

Ja çka i ndërtoi gruas së tij!

Ja çka i ndërtoi gruas së tij!

Arrestohet punonjësja e supermarketit që falsifikoi testin e koronavirusit për t’iu shmangur punës

Arrestohet punonjësja e supermarketit që falsifikoi testin e koronavirusit për t’iu shmangur punës

Sallata 3 ngjyrëshe, më e shëndetshmja e stinës

Sallata 3 ngjyrëshe, më e shëndetshmja e stinës