Samiti Trump-Kim Jong un, bizneset në Vietnam “ia shohin hajrin” ende pa u zhvilluar

23.02.2019 15:32
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Samiti Trump-Kim Jong un, bizneset në Vietnam “ia shohin hajrin” ende pa u zhvilluar

Kafenetë dhe baret në kryeqytetin e Vietnamit kanë filluar “t’ia shohin hajrin” samitit të dytë midis presidentit amerikan Donald Trump dhe udhëheqësit të Koresë së Veriut, Kim Jong Un, i cili pritet të zhvillohet gjatë javës së ardhshme.

Duke shfrytëzuar këtë mundësi, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, ato kanë dalë me ide kreative duke ofruar “pije koktej”, të cilave u kanë vendosur emra që kanë të bëjnë me dy liderët dhe dy vendet e tyre, SHBA-së dhe Koresë së Veriut.

“Një birrë u frymëzua nga rrjedhat e pasura të malit Paektu midis Koresë së Veriut dhe Kinës”, ka thënë Nguyen Thi Huong Anh, drejtues i një bari në Hanoi.

Ndryshe, bëhet fjalë për një emër që ndërlidhet me malin që është më i madhi në gadishullin Korean në rreth 2.750 metra dhe vendlindja zyrtare e udhëheqësit të vdekur të Koresë së Veriut, Kim Jong Il.

Trump dhe Kim do të takohen më 27-28 shkurt, duke ndjekur samitin e tyre të parë historik në Singapor në qershor, kur ata premtuan të punojnë drejt denuklearizimit të plotë të gadishullit Korean.

Por, jo vetëm kafenetë dhe baret. Nga ky samit presin të kenë përfitime dhe biznese tjera të këtij vendi.

Ndër tjerash, edhe një berber në Hanoi ofron qethje flokësh gratis, për këdo që dëshiron të kopjojë stilin e flokëve të Trump dhe Kim. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Protesta në Rusi për lirinë në internet

Protesta në Rusi për lirinë në internet

Pasi ta mësoni këtë nuk do ta përzieni më kafen me qumësht kurrë

Pasi ta mësoni këtë nuk do ta përzieni më kafen me qumësht kurrë

Procesorët e rinj të telefonëve do të suportojnë kamera deri në 192-megapiksel

Procesorët e rinj të telefonëve do të suportojnë kamera deri në 192-megapiksel

Gruaja që humbi 82 kilogramë, pasi hoqi dorë nga ky ves

Gruaja që humbi 82 kilogramë, pasi hoqi dorë nga ky ves

Si ndikon moti me shi në sjelljet e njerëzve

Si ndikon moti me shi në sjelljet e njerëzve

A fshihet një sulm kibernetik Amerikan pas ndërprerjes së elektricitetit në Venezuelë?

A fshihet një sulm kibernetik Amerikan pas ndërprerjes së elektricitetit në Venezuelë?

Adoleshenti krijon të brendshmet që tregojnë kancerin e gjirit

Adoleshenti krijon të brendshmet që tregojnë kancerin e gjirit

Ja sesi Huawei ishte përpjekur të shitej tek Motorola për 7.5 miliardë dollarë

Ja sesi Huawei ishte përpjekur të shitej tek Motorola për 7.5 miliardë dollarë

Gattuso rrezikon mungesën në derbi

Gattuso rrezikon mungesën në derbi

Studimi i ri tregon që ilaçet kundër hipertensionit shkaktojnë kancer

Studimi i ri tregon që ilaçet kundër hipertensionit shkaktojnë kancer

Del në shitje shtëpia e ndërtuar më 1960, me enterier të ruajtur në mënyrë të përkryer (Foto)

Del në shitje shtëpia e ndërtuar më 1960, me enterier të ruajtur në mënyrë të përkryer (Foto)

Cigaret elektronike ua shtojnë 3 herë më shumë rrezikun e sulmit në zemër

Cigaret elektronike ua shtojnë 3 herë më shumë rrezikun e sulmit në zemër

Sulmet kibernetike i kushtojnë bizneseve çdo vit miliona dollarë

Sulmet kibernetike i kushtojnë bizneseve çdo vit miliona dollarë

Sa herë duhet të bëjë një çift marrëdhënie seksuale për të mbetur gruaja shtatzënë?

Sa herë duhet të bëjë një çift marrëdhënie seksuale për të mbetur gruaja shtatzënë?

Shtatë ushqime për pastrimin rrënjësor të mushkërive

Shtatë ushqime për pastrimin rrënjësor të mushkërive

Ushqimet të cilat depërtojnë direkt në qelizat e trurit tuaj

Ushqimet të cilat depërtojnë direkt në qelizat e trurit tuaj