Roli i prezantueses në emisionin për risitë teknologjike, realizohet nga një android i sofistikuar (Video)

22.02.2019 06:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Roli i prezantueses në emisionin për risitë teknologjike, realizohet nga një android i sofistikuar (Video)

Jiang Lailai është androidi që po kryen rolin e prezantueses, në një emision për risitë teknologjike, që transmetohet në Kinë.

Që nga episodi parë që është transmetuar më gjashtë janar, shikuesit janë ulur para televizorit, por jo vetëm që të shohin zhvillimet në “Krijimin e të Ardhmes me Inteligjencë”, transmeton Telegrafi.

Me flokët e prera shkurtë, fytyrë shumë reale nga silikoni dhe trup që ia ekspozon të tërësi strukturën e brendshme, ky robot është bërë shumë atraktiv për shikuesit.

Algoritmi që ia mundëson edhe të flet si njeri, ka mahnitur edhe ekspertët e teknologjisë, që pretendojnë se është një sistem shumë i sofistikuar robotik.

“Është një adoleshente 18-vjeçare që e adhuron vallëzimin dhe leximin e librave komik” ka thënë udhëheqësi i emisionit, para se në studio të hynte Lailai. Shumë të pranishëm në sallë, nuk kanë besuar që është robot, duke dyshuar në improvizimin e ndonjë aktoreje.

Krijimi i gjymtyrëve artificiale, printimi 3D, sistemi i identifikim përmes fytyrës dhe të rejat në telefoni mobile, ishin temat e fundit të këtij emisioni, që po pëlqehet gjithnjë e më shumë. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Sa herë duhet të bëjë një çift marrëdhënie seksuale për të mbetur gruaja shtatzënë?

Sa herë duhet të bëjë një çift marrëdhënie seksuale për të mbetur gruaja shtatzënë?

Shtatë ushqime për pastrimin rrënjësor të mushkërive

Shtatë ushqime për pastrimin rrënjësor të mushkërive

Ushqimet të cilat depërtojnë direkt në qelizat e trurit tuaj

Ushqimet të cilat depërtojnë direkt në qelizat e trurit tuaj

Parandaloni kancerin e mushkërive me anë të këtyre 4 mënyrave

Parandaloni kancerin e mushkërive me anë të këtyre 4 mënyrave

Analisti i shquar i Apple parashikon sukses të paprecedent për Galaxy S10

Analisti i shquar i Apple parashikon sukses të paprecedent për Galaxy S10

Senatorja Amerikane kërcënon me shpërbërje Amazon, Facebook dhe Google nëse zgjidhet presidente në 2020

Senatorja Amerikane kërcënon me shpërbërje Amazon, Facebook dhe Google nëse zgjidhet presidente në 2020

Mutacionet e tumoreve përcaktojnë suksesin e imunoterapisë

Mutacionet e tumoreve përcaktojnë suksesin e imunoterapisë

Zbrazi ujin mbi rrobe gjatë emisionit televiziv, harroi se e ka maskën në fytyrë kur deshi të pinte (Video)

Zbrazi ujin mbi rrobe gjatë emisionit televiziv, harroi se e ka maskën në fytyrë kur deshi të pinte (Video)

SHBA procedim penal ndaj themeluesve të OneCoin

SHBA procedim penal ndaj themeluesve të OneCoin

Mësoni se çfarë i ndodh trupit tuaj nëse nuk keni pirë alkool për 28 ditë

Mësoni se çfarë i ndodh trupit tuaj nëse nuk keni pirë alkool për 28 ditë

Qeni që kujdeset për bagëtinë, mund të zëvendësohet me dronin që leh (Video)

Qeni që kujdeset për bagëtinë, mund të zëvendësohet me dronin që leh (Video)

Facebook teston një version të “Watch Party” për Instagram

Facebook teston një version të “Watch Party” për Instagram

Si ndikon alkooli në trurin tuaj?

Si ndikon alkooli në trurin tuaj?

Kur do të hiqet roamingu mes Shqipërisë dhe Kosovës?

Kur do të hiqet roamingu mes Shqipërisë dhe Kosovës?

Çfarë i ndodhë trupit tuaj nëse hani 3 hurma në ditë për një javë rresht?

Çfarë i ndodhë trupit tuaj nëse hani 3 hurma në ditë për një javë rresht?

Bashkëshortët që për 15 vjet, porosisin ushqimin e njëjtë në të njëjtin restorant (Foto)

Bashkëshortët që për 15 vjet, porosisin ushqimin e njëjtë në të njëjtin restorant (Foto)