Rama: Pse fola për Trepçën në Beograd? (VIDEO)

27.10.2016 22:23
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Rama: Pse fola për Trepçën në Beograd? (VIDEO)

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është kritikuar jo pak nga analistët kosovarë për ato çfarë ka thënë në vizitën e tij në Beograd.

Kritika të mëdha ka marrë edhe për faktin se përmendi Trepçën.

Por, Rama ka treguar në Zona e Debatit në Klan Kosova përse vendosi ta bëjë temë Trepçën në Forumin në Serbi.

“Në mbrëmje përpara se të bëhej takimi shihja gjithë mediat serbe të cilat ishin në anglisht të gjitha shkruanin për Trepçën dhe unë e ngrita, duke thënë besoj gjënë e duhur”, deklaroi Rama, njofton Klan Kosova.

“Unë nuk merrem me ligjin, unë merrem me faktin që Serbia konteston një vendim sovran të Kosovës”.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Amerika e do Kosovën në NATO

Amerika e do Kosovën në NATO

Haradinaj i kundërpërgjigjet Stoltenbergut për FSK-në

Haradinaj i kundërpërgjigjet Stoltenbergut për FSK-në

Qeveria vendos për themelimin e Qendrës Përkujtimore të Holokaustit Shqiptar “Bllacë 1999”

Qeveria vendos për themelimin e Qendrës Përkujtimore të Holokaustit Shqiptar “Bllacë 1999”

Haradinaj takohet me Kosnettin, “Kosova e vendosur të ruajë miqësinë me SHBA-në”

Haradinaj takohet me Kosnettin, “Kosova e vendosur të ruajë miqësinë me SHBA-në”

Stoltenberg: Aleatët e NATO-s, të zhgënjyer me taksën ndaj Serbisë

Stoltenberg: Aleatët e NATO-s, të zhgënjyer me taksën ndaj Serbisë

‘Diplomacia fluturuese’, si formë e re për vazhdimin e dialogut

‘Diplomacia fluturuese’, si formë e re për vazhdimin e dialogut

Hoti: Vendi të shkojë në zgjedhje, pastaj të vazhdojë dialogu

Hoti: Vendi të shkojë në zgjedhje, pastaj të vazhdojë dialogu

Veturat e Ministrisë së Bujqësisë bëjnë 1.5 milionë km gjatë 2018-s

Veturat e Ministrisë së Bujqësisë bëjnë 1.5 milionë km gjatë 2018-s

Pasojat e taksës

Pasojat e taksës

Në Serbi e quajnë provokim kërkesën e banorëve të Luginës për t’u bashkuar me Kosovën

Në Serbi e quajnë provokim kërkesën e banorëve të Luginës për t’u bashkuar me Kosovën

Kosova nuk duhet t’i rrezikojë interesat strategjike amerikane

Kosova nuk duhet t’i rrezikojë interesat strategjike amerikane

Haradinaj “s’e di pse gjenerali amerikan anuloi vizitën”, thotë taksa mbetet

Haradinaj “s’e di pse gjenerali amerikan anuloi vizitën”, thotë taksa mbetet

Vuçiq: Serbia e gatshme për dialog pasi Kosova ta heqë taksën

Vuçiq: Serbia e gatshme për dialog pasi Kosova ta heqë taksën

Veseli takoi krerët shtetërorë, diskutuan për Platformën e Dialogut

Veseli takoi krerët shtetërorë, diskutuan për Platformën e Dialogut

Takim i përbashkët i zëvendësministrave të Mbrojtjes së Kosovës, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut

Takim i përbashkët i zëvendësministrave të Mbrojtjes së Kosovës, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut

Mblidhen përsëri krerët e shtetit

Mblidhen përsëri krerët e shtetit