Qëndroi e qetë për gjysmë ore e bllokuar në zip line, derisa ndodhej në dhjetëra metra lartësi (Video)

08.02.2019 18:32
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Qëndroi  e qetë për gjysmë ore e bllokuar në zip line, derisa ndodhej në dhjetëra metra lartësi (Video)

Turistja që po vizitonte një park në Sichuan të Kinës, ka mbetur e bllokuar për gjysmë ore, pas bllokimit të mekanizmit mbajtës të zip line nëpër të cilin po lëshohej.

Megjithëse ishte në dhjetëra metra lartësi dhe mund të binte poshtë në çdo moment, ajo qëndroi e qetë dhe vetëm e shijonte peizazhin përreth, transmeton Telegrafi.

“Derisa iu bllokua mekanizmi edhe mund t’i shkëputeshin rripat mbajtës dhe të gjente vdekjen në çdo moment. Aftësia e saj për të mos bërë panik, është e mahnitshme” ka shkruar një komentues.

Bllokimit të saj i erdhi fundi, kur ia dërguan pranë pajisjen, që e nxiti të rrëshqiste sërish. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Qëndroi  e qetë për gjysmë ore e bllokuar në zip line, derisa ndodhej në dhjetëra metra lartësi (Video)

Qëndroi e qetë për gjysmë ore e bllokuar në zip line, derisa ndodhej në dhjetëra metra lartësi (Video)

Aplikacioni Windows 95 sjell nostalgjinë e ditëve të para të programeve dhe internetit

Aplikacioni Windows 95 sjell nostalgjinë e ditëve të para të programeve dhe internetit

Skena e ‘çiftit që përqafoheshin’ përfundoi kur u largua shalli dhe humbi iluzioni optik (Video)

Skena e ‘çiftit që përqafoheshin’ përfundoi kur u largua shalli dhe humbi iluzioni optik (Video)

Liverpooli thyen rekordin e Leicesterit Cityt për fitimet brenda një sezone

Liverpooli thyen rekordin e Leicesterit Cityt për fitimet brenda një sezone

Juventusi synon transferimin e Zaniolos

Juventusi synon transferimin e Zaniolos

Pse EOS dhe TRON janë më popullorë sesa Ethereum në aplikacionet e decentralizuara

Pse EOS dhe TRON janë më popullorë sesa Ethereum në aplikacionet e decentralizuara

United nuk e fitonte këtë çmim që nga koha e Fergusonit, Solskjaer zgjidhet trajneri i muajit në Ligën Premier

United nuk e fitonte këtë çmim që nga koha e Fergusonit, Solskjaer zgjidhet trajneri i muajit në Ligën Premier

Qendrat e para tregtare që ofrojnë vetëm mallra të ricikluara (Foto)

Qendrat e para tregtare që ofrojnë vetëm mallra të ricikluara (Foto)

Ushtrimi që duhet ta bëni për ta shmangur hipertensionin vdekjeprurës

Ushtrimi që duhet ta bëni për ta shmangur hipertensionin vdekjeprurës

Barcelona e konfirmon, Arthur jashtë fushave për katër javë

Barcelona e konfirmon, Arthur jashtë fushave për katër javë

Facebook nuk ju përgjon për tu dërguar reklama

Facebook nuk ju përgjon për tu dërguar reklama

Specia e gjetur në një shpellë në Kanada, dyshohet se ka mbijetua që nga Epoka e Akullnajave (Video)

Specia e gjetur në një shpellë në Kanada, dyshohet se ka mbijetua që nga Epoka e Akullnajave (Video)

FBK aprovon idenë e KB Rahovecit, për herë të parë gara e kupës do të ketë medalje të bronztë

FBK aprovon idenë e KB Rahovecit, për herë të parë gara e kupës do të ketë medalje të bronztë

Nantes pensionon fanellën me numër 9 në shenjë nderimi për Emiliano Sala

Nantes pensionon fanellën me numër 9 në shenjë nderimi për Emiliano Sala

Facebook hedh hapin e parë drejt integrimit me Instagram dhe WhatsApp

Facebook hedh hapin e parë drejt integrimit me Instagram dhe WhatsApp

Pesë ndryshimet që i ndodhin trupit të një gruaje pas lindjes

Pesë ndryshimet që i ndodhin trupit të një gruaje pas lindjes