Pse burrat i adhurojnë gratë me forma të theksuara?

17.06.2020 22:05
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Pse burrat i adhurojnë gratë me forma të theksuara?

Burrat vërtet i pëlqejnë gratë me masë ‘plus size’ dhe me dëshirë i ndajnë arsyet në mediet sociale

Duket se trupi nuk është mënyra e vetme që gratë e mbushura fitojnë vëmendjen e tyre.

1. Me një vajzë të mbushur, ngrënia bëhet një aktivitet i këndshëm

Një burrë shkroi: “Ushqimi është një nga kënaqësitë e mëdha të jetës. Është një nga gjërat më të mira për t’u bërë në një takim. Është një nga aktivitetet më të mira të marrëdhënies pasi të martoheni.”

Ai konfirmon se dietat janë të nevojshme herë pas here nëse qëndrimi i shëndetshëm është një nga përparësitë tuaja, por kjo nuk ka nevojë të bëhet qëllimi i jetës.

2. Ato japin përqafime të mëdha

Një faktor i jashtëzakonshëm është strukja. Ka shumë burra që duan të përkëdhelin me zemrat e tyre të dashura dhe vajzat me forma të theksuara kanë përparësi për këtë.

3. Të qenit pozitive është në natyrën e tyre

Falë përsosmërisë, argëtimit, personalitetit pak kompleks, burrat nuk mërziten kurrë me një vajzë të mbushur. Duket sikur kjo është ajo që i bën ata të veçantë.

4. Burrat e adhurojnë pamjen e tyre

Burrat tërhiqen fizikisht nga gratë me forma të theksuara. Kjo për shkak se trupi i tyre ka gjithçka që keni dashur ndonjëherë në një zonjë. Kofshët, vithet… dhe gjithë paketën! Për ta, atributet e tyre janë tërheqëse dhe interesante.

5. Ato janë më të sigurta dhe kanë aftësi të shkëlqyera përballuese

Meshkujt kanë vënë re dy cilësi të rëndësishme tek gratë e mbushura që i adhurojnë. E para është aftësitë e përballimit. Ato mësuan se si të merren me situata të pakëndshme. Këto situata i ndihmuan të ndërtojnë besim dhe ta duan veten për atë që janë.

6. Ato janë të kujdesshme

Në përgjithësi, gratë e shëndetshme/të mbushura janë shumë të kujdesshme. Burrat i konsiderojnë më të kujdesshme dhe të dashura ndaj të tjerëve, sepse i vendosin të tjerët para vetes.

Vajzat me forma të theksuara duan të kalojnë më shumë kohë me partnerët e tyre, duke bërë madje edhe gjërat më të vogla së bashku, duke përfshirë gatimin, duke luajtur, duke qeshur dhe duke zhvilluar biseda të gjata dhe domethënëse.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Pse burrat i adhurojnë gratë me forma të theksuara?

Pse burrat i adhurojnë gratë me forma të theksuara?

Vëllai i Floyd kërkon që OKB-ja të hetojë racizmin dhe dhunën e policisë në SHBA

Vëllai i Floyd kërkon që OKB-ja të hetojë racizmin dhe dhunën e policisë në SHBA

Finalja e parë e arritur, Armend Dallku në vitin e parë si trajner

Finalja e parë e arritur, Armend Dallku në vitin e parë si trajner

AGK mirëpret reagimin e Prokurorisë në rastin e Gazetës Online “Insajderi”

AGK mirëpret reagimin e Prokurorisë në rastin e Gazetës Online “Insajderi”

Jakup Krasniqi: Qeveria “Hoti” jo e qëndrueshme

Jakup Krasniqi: Qeveria “Hoti” jo e qëndrueshme

IPhone që regjistron automatikisht ndërveprimin tuaj me policinë, nëse jeni ndaluar diku në rrugë

IPhone që regjistron automatikisht ndërveprimin tuaj me policinë, nëse jeni ndaluar diku në rrugë

OBSH në Kosovë: Fare nuk është dashur masat të ndërpriten

OBSH në Kosovë: Fare nuk është dashur masat të ndërpriten

Trump ‘dorzan’ i marrëveshjes në Shtëpinë e Bardhë

Trump ‘dorzan’ i marrëveshjes në Shtëpinë e Bardhë

Reagime të shumta ndaj deputetit francez, portretizoi si “me banda të armatosura e kallashnikovë rrugët e Kosovës”

Reagime të shumta ndaj deputetit francez, portretizoi si “me banda të armatosura e kallashnikovë rrugët e Kosovës”

Sot edhe 77 raste me COVID-19 në Kosovë

Sot edhe 77 raste me COVID-19 në Kosovë

Kryeministri me ministren e Financave: Drejt programit të rimëkëmbjes ekonomike kemi bërë veprimin kryesor

Kryeministri me ministren e Financave: Drejt programit të rimëkëmbjes ekonomike kemi bërë veprimin kryesor

Hashim Thaçi: Të arrihet marrëveshja me 27 qershor

Hashim Thaçi: Të arrihet marrëveshja me 27 qershor

Fejzullahu paralajmëron albumin me shtatë këngë

Fejzullahu paralajmëron albumin me shtatë këngë

Të gjitha fluturimet e nesërme nga Aeroporti “Adem Jashari” janë të anuluara

Të gjitha fluturimet e nesërme nga Aeroporti “Adem Jashari” janë të anuluara

Ish – zëdhnësi i Qeverisë: Vendimi për dasmat mos të hiqet kurrë, ishin tubime neveritëse

Ish – zëdhnësi i Qeverisë: Vendimi për dasmat mos të hiqet kurrë, ishin tubime neveritëse

Hoxhaj i reagon Vuçiqit: Qëndrim i dëmshëm ndaj dialogut, Kosova do të jetë gjithmonë shtet sovran

Hoxhaj i reagon Vuçiqit: Qëndrim i dëmshëm ndaj dialogut, Kosova do të jetë gjithmonë shtet sovran