Pronarët e shtëpive të pushimit dhe hoteleve në Vlorë: ‘Do të ulim çmimet’

06.05.2020 22:00
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Pronarët e shtëpive të pushimit dhe hoteleve në Vlorë: ‘Do të ulim çmimet’

Një nga pyetjet më të shpeshta për sa i përket përfundimit të pandemisë, që përkon me nisjen e sezonit turistik në vend, lidhet me rritjen e çmimeve të akomodimit nëpër hotele apo shtëpi pushimi.

Ekspertët janë ndarë në dy kampe, ku disa janë të mendimit se sipërmarrësit do të rrisin çmimet për të kompesuar humbjen, ndërkohë që të tjerë theksojnë se më rëndësi është ulja e çmimeve për të tërhequr pushuesit. Thënë e gjitha kjo për të mbërritur te sipërmarrësit në vend, të cilët referuar intervistave të fundit u shprehën se do të ketë ulje çmimesh.

Të intervistuar nga Top Channel, disa pronarë shtëpish pushimi dhe hotelesh në Vlorë u shprehën se “çmimet nuk do të rriten”, përkundrazi kanë planifikuar të ulin çmimet.

“Jo nuk do të rriten, madje do të ketë edhe ulje nëse nuk ka punë,” tha një prej tyre. “Ndryshime në çmime nuk do të ketë, mund të ketë ulje, por jo rritje çmimesh,” u shpreh një tjetër, shkruan anabel. “30-40% do të ulin çmimet. Jemi të detyruar të afrojmë njerëzit që të vijnë,” shtoi një i tretë.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


‘Na çave k…, o by… m*ti’/ Nxehet konkurenti dhe përplas në tokë Renato Mekollin (VIDEO)

‘Na çave k…, o by… m*ti’/ Nxehet konkurenti dhe përplas në tokë Renato Mekollin (VIDEO)

ASHI dhe Trusti thonë se ueb faqet e qeverisë janë të sigurta

ASHI dhe Trusti thonë se ueb faqet e qeverisë janë të sigurta

Osmani: Votuesin e LDK-së e përfaqësoj unë

Osmani: Votuesin e LDK-së e përfaqësoj unë

Osmani: Askush nuk mund të gjykojë luftën e UÇK-së

Osmani: Askush nuk mund të gjykojë luftën e UÇK-së

Për 6 orë 200 mijë aplikime për tërheqje të 10 % nga Trusti

Për 6 orë 200 mijë aplikime për tërheqje të 10 % nga Trusti

Rama viziton policin e plagosur, ka një thirrje për protestuesit

Rama viziton policin e plagosur, ka një thirrje për protestuesit

Këto janë linçet zyrtare përmes të cilave mund të aplikoni për 10%

Këto janë linçet zyrtare përmes të cilave mund të aplikoni për 10%

Osmani bisedon personalisht me Walker, dakordohen për bashkëpunim

Osmani bisedon personalisht me Walker, dakordohen për bashkëpunim

Edhe pare, edhe hajgare (VIDEO)

Edhe pare, edhe hajgare (VIDEO)

​156 mijë aplikime në Trust për 10 përqindëshin

​156 mijë aplikime në Trust për 10 përqindëshin

Nis me tensione protesta në Tiranë për vrasjen e Klodian Rashës

Nis me tensione protesta në Tiranë për vrasjen e Klodian Rashës

Për herë të parë hapen Zyrat e Këshillit Kombëtar Shqiptar në Medvegjë

Për herë të parë hapen Zyrat e Këshillit Kombëtar Shqiptar në Medvegjë

Serbia i dërgon letër Joe Bidenit, ankohet lidhur me rekomandimet e Engelit për Kosovën

Serbia i dërgon letër Joe Bidenit, ankohet lidhur me rekomandimet e Engelit për Kosovën

Mbi 120 mijë persona aplikojnë në Trust për 10 përqindshin

Mbi 120 mijë persona aplikojnë në Trust për 10 përqindshin

Në Maqedoni të V. rritet përdorimi i ilaçeve kundër depresionit

Në Maqedoni të V. rritet përdorimi i ilaçeve kundër depresionit

Zafa kapet me Imer Mushkolajn: Flej pa çorapa, ka kush kujdeset për sigurinë tënde kibernetike

Zafa kapet me Imer Mushkolajn: Flej pa çorapa, ka kush kujdeset për sigurinë tënde kibernetike