Prishtina luan pa gola si mysafir i Folas, rezultat i mirë para ndeshjes kthyese

11.07.2018 19:55
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Prishtina luan pa gola si mysafir i Folas, rezultat i mirë para ndeshjes kthyese

Prishtina ka arritur të nxjerrë një barazim të rëndësishëm si mysafir i CS Fola Esch në kuadër të raundit të parë kualifikues të Europa League.

Nënkampioni i Kosovës luajti pa gola në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Emile Mayrisch” që mund të konsiderohet rezultat pozitiv për ekipin kryeqytetas.

Ishte një gjysmë e parë e kujdesshme nga të dyja skuadrat që hezitonin të shkonin përpara.

Në këtë mënyrë, rastet munguan, ashtu që kur lojtarët shkuan në pushim, rezultati ishte ai i fillimit (0-0).

Rrjetat vazhduan të heshtin edhe në fraksionin e dytë të lojë, pasi asnjëra nga skuadrat nuk arrinte të tregohej konkrete para portës kundërshtare.

Kjo bëri që ndeshja e parë e ndërmjet këtyre ekipeve, në kuadër të rrethit të parë kualifikues për Ligën e Evropës, të mbyllej pa gola.

Ky rezultat është i favorshëm për Prishtinën kur kihet parasysh se ndeshjen e kthimit do ta zhvillojë në Kosovës.

Përmendim që në stadiumin “Emile Mayrisch” kishte edhe tifozë shqiptarë, të cilët e mbështesnin ekipin bardhekaltër.

Dueli kthyes ndërmjet Prishtinës dhe CS Fola Esch do të zhvillohet më 19 korrik. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Superkupa: Drita-Prishtina, gjilanasit do të jenë vendas në Stadiumin ‘Fadil Vokrri’, biletat nën menaxhimin e FFK-së

Superkupa: Drita-Prishtina, gjilanasit do të jenë vendas në Stadiumin ‘Fadil Vokrri’, biletat nën menaxhimin e FFK-së

PSG dhe Monaco e duan Rakiticin

PSG dhe Monaco e duan Rakiticin

Interi arrin marrëveshje me UEFA-n, asnjë lojtarë i madh nuk mbetet jashtë listës së Ligës së Kampionëve

Interi arrin marrëveshje me UEFA-n, asnjë lojtarë i madh nuk mbetet jashtë listës së Ligës së Kampionëve

Viti i çmendurive për portierët; S’ndodhte prej thuajse 2 dekadash

Viti i çmendurive për portierët; S’ndodhte prej thuajse 2 dekadash

Stadiumi Nacional në Drenas do të jetë më i bukuri në Kosovë dhe Regjion

Stadiumi Nacional në Drenas do të jetë më i bukuri në Kosovë dhe Regjion

MTI-ja urdhëron largimin e lodrës “SLIME” nga tregu i Kosovës

MTI-ja urdhëron largimin e lodrës “SLIME” nga tregu i Kosovës

Një “bombë” si Demi! (FOTO)

Një “bombë” si Demi! (FOTO)

Trajtimi i keq i Behramit, thirrje për të rinjtë në Zvicër të luajnë për Kosovën

Trajtimi i keq i Behramit, thirrje për të rinjtë në Zvicër të luajnë për Kosovën

Dua në Kosovë, pjesë e festivalit të organizuar nga Dukagjin Lipa

Dua në Kosovë, pjesë e festivalit të organizuar nga Dukagjin Lipa

Asensio e Bale shkëlqejnë në fitoren e Realit ndaj Romës (VIDEO)

Asensio e Bale shkëlqejnë në fitoren e Realit ndaj Romës (VIDEO)

AKEP tender të ri frekuencash me vlerë 22 milion euro, pritet rritja e shpejtësisë së internetit

AKEP tender të ri frekuencash me vlerë 22 milion euro, pritet rritja e shpejtësisë së internetit

Pajisjet shtëpiake që mund të jenë të rrezikshme nëse nuk i pastroni

Pajisjet shtëpiake që mund të jenë të rrezikshme nëse nuk i pastroni

Arra braziliane – sa bën të hamë brenda një dite

Arra braziliane – sa bën të hamë brenda një dite

Orët inteligjente të Fossil vinë me Google Play dhe sensorë për matjen e rrahjeve të zemrës

Orët inteligjente të Fossil vinë me Google Play dhe sensorë për matjen e rrahjeve të zemrës

Komisioni Evropian kërkon implementimin e një karikuesit të përbashkët telefonësh

Komisioni Evropian kërkon implementimin e një karikuesit të përbashkët telefonësh

Dorëzohet Real Madridi, Kovacic drejt Chelsea në huazim

Dorëzohet Real Madridi, Kovacic drejt Chelsea në huazim