Presidenti Thaçi takoi kryetarët e odave ekonomike

18.03.2020 14:33
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Presidenti Thaçi takoi kryetarët e odave ekonomike

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot Kryetarin e Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukuqin, si dhe Kryetarin e Odës Ekonomike Amerikane në Kosovë, Arian Zekën, me të cilët ka biseduar për hapat që duhet ndërmarrë për t’i ndihmuar punëtorët dhe afaristët kosovarë në rrethanat e krijuara pas përhapjes së virusit COVID-19.

Presidenti Thaçi u shpreh se pandemia e COVID-19 është sfidë për shëndetësinë, por edhe për ekonominë e Kosovës dhe të tërë globit.

“Është e rëndësishme që të ndërmerren hapa për ta ruajtur edhe ekonominë e vendit”, u shpreh presidenti Thaçi.

Kryetarët Ruqiki dhe Zeka dhanë rekomandimet e tyre si të ndihmohen punëtorët dhe bizneset, por edhe kompanitë që ofrojnë shërbime për qytetarët në ditët dhe në muajt në vijim.

Presidenti Thaçi u shpreh se shteti do të ndërmarrë masa që t’iu dalë në ndihmë të gjithë atyre që do të goditen edhe në aspektin ekonomik nga rrethanat e krijuara nga COVID-19.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Presidenti Thaçi takoi kryetarët e odave ekonomike

Presidenti Thaçi takoi kryetarët e odave ekonomike

Ekspertët kinezë pretendojnë se një ilaç që është përdorur për trajtimin e gripit në Japoni, po shfaqet tejet “efektiv” në trajtimin e coronavirusit 25 minuta

Ekspertët kinezë pretendojnë se një ilaç që është përdorur për trajtimin e gripit në Japoni, po shfaqet tejet “efektiv” në trajtimin e coronavirusit 25 minuta

“Këmbët m’u paralizuan”/ Rudina: Dyshojmë ende për koronavirus, Marku takoi në varrim pacientin zero

“Këmbët m’u paralizuan”/ Rudina: Dyshojmë ende për koronavirus, Marku takoi në varrim pacientin zero

Agim Veliu: Kurti po e tregon fytyrën tinëzare, nuk mund të bëjë shkarkime të tilla

Agim Veliu: Kurti po e tregon fytyrën tinëzare, nuk mund të bëjë shkarkime të tilla

​Ambasada Amerikane i bën thirrje Kurtit të heqë menjëherë taksën

​Ambasada Amerikane i bën thirrje Kurtit të heqë menjëherë taksën

Ndërron jetë japonezi që qëllimisht kishte përhapur coronavirusin, mjekët i kishin propozuar vetizolim – ai kishte shkuar nëpër bare

Ndërron jetë japonezi që qëllimisht kishte përhapur coronavirusin, mjekët i kishin propozuar vetizolim – ai kishte shkuar nëpër bare

Isa Mustafa: I papranueshëm shkarkimi i Veliut, Kurti s’më konsultoi

Isa Mustafa: I papranueshëm shkarkimi i Veliut, Kurti s’më konsultoi

Kurti shkarkon ministrin Veliu

Kurti shkarkon ministrin Veliu

Albin Kurti emëron tre zëvendësministra të LDK’së

Albin Kurti emëron tre zëvendësministra të LDK’së

Lista Serbe gjendjen e jashtëzakonshme në Kosovë e sheh si përpjekje për “okupim të qetë të komunave serbe”

Lista Serbe gjendjen e jashtëzakonshme në Kosovë e sheh si përpjekje për “okupim të qetë të komunave serbe”

Ndryshon vendimi, qytetarëve që kanë mbetur jashtë u mundësohet kthimi në Kosovë

Ndryshon vendimi, qytetarëve që kanë mbetur jashtë u mundësohet kthimi në Kosovë

Gjilanit nis pastrimin dhe dezinfektimin e rrugëve si masë preventive kundër Covid19

Gjilanit nis pastrimin dhe dezinfektimin e rrugëve si masë preventive kundër Covid19

Ilaçi japonez për grip del efikas për trajtimin e koronavirusit

Ilaçi japonez për grip del efikas për trajtimin e koronavirusit

Izolohet Lutfi Haziri, pati kontakt me këngëtarin që rezultoi pozitiv me koronavirus

Izolohet Lutfi Haziri, pati kontakt me këngëtarin që rezultoi pozitiv me koronavirus

Eksperti për Ballkan: Asnjë problem mes Kosovës e Serbisë nuk zgjidhen pa përfshirje të BE-së

Eksperti për Ballkan: Asnjë problem mes Kosovës e Serbisë nuk zgjidhen pa përfshirje të BE-së

Thaçi-deputetëve: Bëhuni bashkë dhe ratifikojeni gjendjen e jashtëzakonshme

Thaçi-deputetëve: Bëhuni bashkë dhe ratifikojeni gjendjen e jashtëzakonshme