Polici hero i shpëton jetën 3-vjeçarit që iu ndal frymëmarrja

21.10.2016 12:26
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Polici hero i shpëton jetën 3-vjeçarit që iu ndal frymëmarrja

Kjo është situata në të cilën asnjë prind nuk do donte ta gjente veten, të merrte polcinë në telefon pasi djali i tyre i vogël pësoi një krizë dhe ndaloi së marruri frymë.

Por çifti nga Teksasi i SHBA-së, djali i të cilëve ra pa ndjenja jashtë një dyqani KFC javën e kaluar, thonë se një oficer policie hero shpëtoi jetën e djalit të tyre, dhe video e dëshmon këtë.

Incidenti ndodhi rreth orës 7 të mbrëmjes së 12 tetorit. Oficeri Chase Miller po bënte xhiron rutinë me makinën e tij kur dëgjoi për raportimin e një djali të vogël që kishte ngelur pa frymë.

Miller shkoi urgjentisht në vendngjarje, siç duket dhe në kamerat e makinës së policisë.

Djali, Brayden Geis, kishte qenë me temperaturë shumë të lartë. Oficeri shpjegoi për Fox Neës: “Pulsi dhe zemra i rrihnin fort, por nuk merrte frymë, buzët i kishin marrë ngjyrë blu, dhe menjëherë fillova t’i ushtroj presion në kraharor”.

Kamerat tregojnë oficerin Miller që përpiqet të risjellë në jetë fëmijës, ndërkohë që prindërit e tij të tmerruar ishin paralizuar nga frika.

Megjithatë pas një kohe të shkurtër, Brayden filloi të marrë frymë sërish.

Familjet e djalit dhe të policit u bashkuan për të falendruar oficerin që i shpëtoi jetën.

“Nuk e kisha imagjinuar kurrë të shpëtoja një jetë,” tha Miller. “Ndihem kaq i bekuar që ndihmova dikë”.

398d899c00000578-0-image-m-8_1476969184711

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Menopauza e meshkujve do t’jua shpifë – por mund t’ia dilni mbanë!

Menopauza e meshkujve do t’jua shpifë – por mund t’ia dilni mbanë!

Notat e lojtarëve: Milan 2-1 Genoa, Suso lojtar i ndeshjes

Notat e lojtarëve: Milan 2-1 Genoa, Suso lojtar i ndeshjes

Miliona iPhone, iPad dhe Macbook rrezikohen nga hakerët

Miliona iPhone, iPad dhe Macbook rrezikohen nga hakerët

Barca regjistron fitore minimale në udhëtim te Leonesa

Barca regjistron fitore minimale në udhëtim te Leonesa

Sony postoi 2.1 miliardë dollarë fitim, PlayStation rritet me 65%

Sony postoi 2.1 miliardë dollarë fitim, PlayStation rritet me 65%

Shumë pak njerëz i kanë këto dy vrima në shpinë, nëse i keni jeni të veçantë

Shumë pak njerëz i kanë këto dy vrima në shpinë, nëse i keni jeni të veçantë

Hidhet shorti për çerekfinalet e EFL Cup

Hidhet shorti për çerekfinalet e EFL Cup

Gara për imazhet më të bukura në National Geographic (Foto)

Gara për imazhet më të bukura në National Geographic (Foto)

Apple lançon iOS 12.1 të njëjtën ditë që prezanton iPad-ët dhe Mac-ët e rinj

Apple lançon iOS 12.1 të njëjtën ditë që prezanton iPad-ët dhe Mac-ët e rinj

Publikohen pamjet kur helikopteri në Leicester kishte filluar rrotullimin e pakontrolluar para rrëzimit në tokë

Publikohen pamjet kur helikopteri në Leicester kishte filluar rrotullimin e pakontrolluar para rrëzimit në tokë

SHBA shpallin firmën Kineze kërcënim për sigurinë kombëtare

SHBA shpallin firmën Kineze kërcënim për sigurinë kombëtare

Zyrtare: Gugash Magani jep dorëheqje nga Trepça ’89

Zyrtare: Gugash Magani jep dorëheqje nga Trepça ’89

Dhimbja e thimthave te meshkujt

Dhimbja e thimthave te meshkujt

Me ‘kokën në pjatë’, vogëlushja doli të mblidhte sheqerka për Halloween (Video)

Me ‘kokën në pjatë’, vogëlushja doli të mblidhte sheqerka për Halloween (Video)

Formacionet bazë: Arsenali favorit ndaj Blackpoolit

Formacionet bazë: Arsenali favorit ndaj Blackpoolit

Burri 66-vjeç ishte regjistruar në fakultet në vitin 1969, pas afro gjysmë shekulli diplomon (Foto)

Burri 66-vjeç ishte regjistruar në fakultet në vitin 1969, pas afro gjysmë shekulli diplomon (Foto)