Përditësimet e Tetorit në Windows 10 shkaktojnë ekranin blue të vdekjes

12.10.2017 12:24
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Përditësimet e Tetorit në Windows 10 shkaktojnë ekranin blue të vdekjes

Një problem në mënyrën sesi Microsoft publikoi përditësimet e sigurisë për muajin Tetor bëri që kompjuterët dhe serverët e ca përdoruesve të shfaqnin ekranin blu të vdekjes e madje të mos ri-ndizeshin fare.

Përditësimet dedikuar Windows 10 1703, Windows 10 1607 dhe Windows Server 2016 shkaktuan probleme në një mori konsumatorësh biznesi por edhe individualë.

Përditësimet që shkaktuan probleme ishin KB4041676 dhe KB4041691. Në të vërtetë nuk janë përditësimet që duhen fajësuar por Microsoft i cili aksidentalisht publikoi përditësimet grumbulluese (Cumulative) dhe Delta njëherazi.

Përdoruesit duhet të aplikojnë vetëm përditësimet grumbulluese dhe jo Delta. Ata duhet të pastrojnë depon e Windows Server Update Services (WSUS) në mënyrë që përditësimet delta të mos shfaqen.

Ankesat kanë qenë të shumta në forumet e Microsoft ku njëri prej konsumatorëve shprehej shpërndante përditësimet për 5,500 klientë dhe pas përditësimit të parë në Windows 10 1703, të gjitha sistemet treguan një ekran blu të vdekjes. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Flet Abedin Januzaj: Shqipëria nuk i bëri ftesë kurrë Adnanit, Sokoli dhe Munishi nuk janë më patriotë se unë

Flet Abedin Januzaj: Shqipëria nuk i bëri ftesë kurrë Adnanit, Sokoli dhe Munishi nuk janë më patriotë se unë

Ekskluzive/ Zbulohen fotot e Eni Koçit me Genc Prelvukaj!

Ekskluzive/ Zbulohen fotot e Eni Koçit me Genc Prelvukaj!

Uruguai është shpallur dy herë kampion i botës, por pse i ka katër yje në fanellë?

Uruguai është shpallur dy herë kampion i botës, por pse i ka katër yje në fanellë?

Vetëm shpëtimtarja e vërejti fëmijën që po mbytej në ujë, derisa pishina ishte plot me njerëz (Video)

Vetëm shpëtimtarja e vërejti fëmijën që po mbytej në ujë, derisa pishina ishte plot me njerëz (Video)

Apple shton opsionet e ngjyrave për iPhone e 2018-ës

Apple shton opsionet e ngjyrave për iPhone e 2018-ës

Real Madridi publikon fanellat e reja – Mungon Ronaldo me foto, por jo fanella e tij

Real Madridi publikon fanellat e reja – Mungon Ronaldo me foto, por jo fanella e tij

Elvana Gjatës nuk i mjafton pasqyra, ja ku shikohet!

Elvana Gjatës nuk i mjafton pasqyra, ja ku shikohet!

‘Çmend’ Nora Istrefi!! Në veshjen tejet transparente zbulon komplet të pasmet

‘Çmend’ Nora Istrefi!! Në veshjen tejet transparente zbulon komplet të pasmet

Akademia e Anderlechtit fshihet pas suksesit të Belgjikës – Tetë futbollistë në kombëtare, kanë shënuar më shumë gola se gjithë ekipi i Brazilit

Akademia e Anderlechtit fshihet pas suksesit të Belgjikës – Tetë futbollistë në kombëtare, kanë shënuar më shumë gola se gjithë ekipi i Brazilit

Viber planifikon lançimin e një ICO-je

Viber planifikon lançimin e një ICO-je

Verifikoni edhe ju: Vagjina e cila është krejtësisht në rregull ka këtë aromë – të gjitha të tjerat janë sinjal për alarm

Verifikoni edhe ju: Vagjina e cila është krejtësisht në rregull ka këtë aromë – të gjitha të tjerat janë sinjal për alarm

Ju kujtohet ‘bomba’ shqiptare Kristin Prengaj? Shihni sa ka ndryshuar tani

Ju kujtohet ‘bomba’ shqiptare Kristin Prengaj? Shihni sa ka ndryshuar tani

Manchester City, klubi me më shumti lojtarë në çerekfinale të Kupës së Botës

Manchester City, klubi me më shumti lojtarë në çerekfinale të Kupës së Botës

AS dhe Marca: Kësaj here nuk ka kthim prapa, Ronaldo e ka pranuar ofertën e Juventusit

AS dhe Marca: Kësaj here nuk ka kthim prapa, Ronaldo e ka pranuar ofertën e Juventusit

Shtyhet Android Oreo për seritë Galaxy J

Shtyhet Android Oreo për seritë Galaxy J

Pesimizmi nuk është krejtësisht i keq

Pesimizmi nuk është krejtësisht i keq