Pas dështimit, rishpallet konkursi për Bordin e “Prishtina Parking”

21.12.2018 10:03
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Pas dështimit, rishpallet konkursi për Bordin e “Prishtina Parking”

Komuna e Prishtinës e ka rishpallur sërish të mërkurën konkursin për zgjedhjen e katër anëtarëve të Bordit të Ndërmarrjes më të re komunale “Prishtina Parking”, pasi ka dështuar zgjedhje e Bordit, në konkursin e parë.

Komuna e pati shpallur në fillim të muajit maj konkursin e parë për këto pozita, por atëherë, sipas kryetarit Ahmeti, ishte zgjedhur një Bord i përkohshëm, shkruan sot Koha Ditore.

Ahmeti ka thënë të mërkurën për “Kohën Ditore” se kësaj radhe konkursi është shpallur në marrëveshje me Këshillin Britanik, sepse në konkursin e kaluar në fakt nuk ishte përzgjedhur Bordi.

“Nuk është bërë përzgjedhja e Bordit nga konkursi i kaluar. Kështu që aksionarët e kanë emëruar një Bord, deri në rishpalljen e konkursit që po ndodh tani”, ka thënë Ahmeti për gazetën.

Ai ka shtuar se “kësaj radhe e kam nënshkruar që përzgjedhja të bëhet bashkë me Ambasadën Britanike”.

Ai ka thënë se me përzgjedhjen e Bordit do të krijohet struktura organizative, do të përcaktohen ndërtesa dhe punët e tjera fillestare për funksionalizimin e Ndërmarrjes “Prishtina Parking”.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Haradinaj insiston në “kontratë për njohje” nga Serbia

Haradinaj insiston në “kontratë për njohje” nga Serbia

Rritet prapë çmimi i naftës në Kosovë

Rritet prapë çmimi i naftës në Kosovë

Haradinaj e ripërsërit: Shkëmbimi i territoreve, ide ruse e serbe

Haradinaj e ripërsërit: Shkëmbimi i territoreve, ide ruse e serbe

Haradinaj deklarohet pas fjalëve të Britanisë së Madhe kundër prekjes së kufijve

Haradinaj deklarohet pas fjalëve të Britanisë së Madhe kundër prekjes së kufijve

Deklarohet Radojiçiq: Po, jam takuar edhe me Thaçin, edhe me Haradinajn

Deklarohet Radojiçiq: Po, jam takuar edhe me Thaçin, edhe me Haradinajn

Djegia e mandateve sjell përplasje edhe në PE. Doris Pack: Masa ndaj Fleckenstein, nëse…

Djegia e mandateve sjell përplasje edhe në PE. Doris Pack: Masa ndaj Fleckenstein, nëse…

Britania e Madhe: Prekja e kufijve, e rrezikshme

Britania e Madhe: Prekja e kufijve, e rrezikshme

Kërkesë për paraburgim ndaj personit që dyshohet që ka sulmuar bashkëshorten dhe nënën e tij

Kërkesë për paraburgim ndaj personit që dyshohet që ka sulmuar bashkëshorten dhe nënën e tij

Veseli: Askush dhe asgjë nuk mund të na ndajë me SHBA-të

Veseli: Askush dhe asgjë nuk mund të na ndajë me SHBA-të

Qeveria ndan 100 mijë euro për themelimin e Qendrës Përkujtimore “Bllaca 1999”

Qeveria ndan 100 mijë euro për themelimin e Qendrës Përkujtimore “Bllaca 1999”

Kosova radhitet lart në indeksin e Bankës Botërore për politikëbërje

Kosova radhitet lart në indeksin e Bankës Botërore për politikëbërje

Pas zgjidhjes së emrit, fokusi në përmbushjen e reformave

Pas zgjidhjes së emrit, fokusi në përmbushjen e reformave

Kërkesë për paraburgim ndaj të dyshuarit për tentim vrasje dhe armëmbajtje pa leje

Kërkesë për paraburgim ndaj të dyshuarit për tentim vrasje dhe armëmbajtje pa leje

Këshilli për Trashëgimi Kulturore reagon rreth Kullës së Sulejman Vokshit

Këshilli për Trashëgimi Kulturore reagon rreth Kullës së Sulejman Vokshit

Hoti nënshkruan memorandum me Universitetin e Ferizajt

Hoti nënshkruan memorandum me Universitetin e Ferizajt

Haziri: Jemi afër për t`i zgjidhur problemet që ky qytet i ka trashëguar me shekuj

Haziri: Jemi afër për t`i zgjidhur problemet që ky qytet i ka trashëguar me shekuj