Pjesëmarrja deri në orën 17:00: 42,32% në zgjedhjet presidenciale, 46,93% në zgjedhjet parlamentare

E publikuar: 08/05/2024 18:43
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve ka publikuar informacionin e fundit për daljen në zgjedhjet e dyfishta deri në orën 17:00.

Për zgjedhjet presidenciale pjesëmarrja është 42.32%, ndërsa për zgjedhjet parlamentare 46.93%.

Gjithsej kanë votuar:

Për zgjedhjet presidenciale: 452.412 qytetarë
Për parlamentare: 470.950 qytetarë

TË FUNDIT
17 sekonda
Pjesëmarrja deri në orën 17:00: 42,32% në zgjedhjet presidenciale, 46,93% në zgjedhjet parlamentare
2 orë
Kurti: Kosova nuk e pranon Asociacionin si kusht për anëtarësim në KiE
3 orë
KSHZ: Ja sa votuan deri në ora 15:00
4 orë
KShZ: Dalja deri në ora 13:00 për zgjedhjet presidenciale rreth 23.95%, parlamentare mbi 25.84%
4 orë
VV reagon për manipulime dhe mashtrime në emrin e saj (FOTO)