Pamjet më të bukura të borës në të gjithë Evropën, në listë është dhe fshati Mramor (Foto)

27.02.2018 17:09
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Pamjet më të bukura të borës në të gjithë Evropën, në listë është dhe fshati Mramor (Foto)

Revista e njohur Bazzar ka publikuar pamjet më të bukura të borës në të gjithë Evropën.

Në listën prej dhjetë fotove, në këto pamje renditet dhe fshati Mramor që gjendet 18 kilometra larg Prishtinës, shkruan Telegrafi

Listën e përbën dhe kryeqyteti i Italisë Roma, ku bora e mbuloi për herë të parë pas gjashtë viteve.

Londra, Rochester, Nice, Brecon Baecons, Yorkshire, Holzminden dhe Gdynia janë në dhjetëshen e peizazheve më të bukura të borës të prezantuara nga Bazzar. /Telegrafi/

Mramor, Kosovë

Një rrugë e mbuluar me borë pranë fshatit Mramor, afër Prishtinës në Kosovë.

Romë, Itali

Bora godet Romën për herë të parë pas gjashtë viteve, duke mbuluar Koloseumin e famshëm.

Romë, Itali

Shatërvani Trevi në Romë shndërrohet në akull.

Londër, Britani e Madhe

Një shtresë e borës mbulon Londrën.

Brecon Baecons, Britani e Madhe

Beacons Brecon është transformuar në një peizazh të ngjashme me Narnia.

Rochester, Britani e Madhe

Skenat e katedrales Rochester në Kent duket si një kartolinë.

Yorkshire, Britani e Madhe

Fshati bregdetar i Staithes në Yorkshire i mbuluar me borë.

Holzminden, Gjermani

Pyjet në Holzminden në Gjermani shfaqin një shikim dramatik.

Gdynia, Poloni

Një këmbë ure e ngrirë në Orlowo, Poloni.

Nice, Francë

Qyteti me diell i Nisës merr një ndryshim dramatik.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Tuchel: Rabiot duhet të vendosë vet për të ardhmen

Tuchel: Rabiot duhet të vendosë vet për të ardhmen

Drita shkruan historinë, fiton titullin e parë të Superkupës duke mposhtur Prishtinën në ‘Fadil Vokrri’

Drita shkruan historinë, fiton titullin e parë të Superkupës duke mposhtur Prishtinën në ‘Fadil Vokrri’

Willian: Nëse Conte do të qëndronte te Chelsea, unë do të largohesha

Willian: Nëse Conte do të qëndronte te Chelsea, unë do të largohesha

Legjenda nuk harrohet, 10 mijë tifozë nderojnë veprën e Fadil Vokrrit

Legjenda nuk harrohet, 10 mijë tifozë nderojnë veprën e Fadil Vokrrit

Zyrtare: Valencia transferon Gameiron

Zyrtare: Valencia transferon Gameiron

Lopetegui publikon listën e futbollistëve për Superkupën e Evropës, ftohet edhe Modric

Lopetegui publikon listën e futbollistëve për Superkupën e Evropës, ftohet edhe Modric

Vetëm Messi mund të gjejë Suarezin në fushë me një pasim të tillë

Vetëm Messi mund të gjejë Suarezin në fushë me një pasim të tillë

Lichtsteiner: Nuk pendohem që u largova nga Juve, shpresoj ta fitojnë Ligën e Kampionëve

Lichtsteiner: Nuk pendohem që u largova nga Juve, shpresoj ta fitojnë Ligën e Kampionëve

Ferrari do t’ia vazhdojë kontratën Raikkonenit për dy vite të tjera

Ferrari do t’ia vazhdojë kontratën Raikkonenit për dy vite të tjera

Nadal tërhiqet nga turneu në Cincinnati

Nadal tërhiqet nga turneu në Cincinnati

Rafael Nadal fiton turneun Rogers Cup në Toronto

Rafael Nadal fiton turneun Rogers Cup në Toronto

Keita Balde pas arritjes në Milano: Spalletti ishte i rëndësishëm në vendimin tim

Keita Balde pas arritjes në Milano: Spalletti ishte i rëndësishëm në vendimin tim

Sevilla në epërsi ndaj Barcelonës në ndeshjen e Superkupës

Sevilla në epërsi ndaj Barcelonës në ndeshjen e Superkupës

Me Buffonin në portë dhe Neymarin protagonist, PSG e nis mbarë sezonin e ri

Me Buffonin në portë dhe Neymarin protagonist, PSG e nis mbarë sezonin e ri

Pique i shënon Sevillas në Superkupë, barazon rezultatin

Pique i shënon Sevillas në Superkupë, barazon rezultatin

Notat e lojtarëve: PSG 3-0 Caen, vlerësim i lartë për lojtarët parisienë

Notat e lojtarëve: PSG 3-0 Caen, vlerësim i lartë për lojtarët parisienë