Pamje më qesharake vështirë të keni parë – momenti kur “ekspertët kinezë” tregojnë se si t’i shpëtoni një sulmi me thikë (Video)

20.11.2018 21:14
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Pamje më qesharake vështirë të keni parë – momenti kur “ekspertët kinezë” tregojnë se si t’i shpëtoni një sulmi me thikë (Video)

Në rrjetet sociale kineze, është bërë virale një video e shkurtër, e cila thuhet se tregon këshillën se si të shmangeni në rast të sulmit me thikë.

Por mënyra se si përfundon ngjarja dhe mesazhi, ka bërë që kjo të pëlqehet në masë të madhe.

“Sot do t’ju mësojmë, se si të përballeni me një sulmues me thikë”, thotë një që supozohet të jetë polic, me seriozitet, teksa qëndron gatitu.

Por, kur fokusi i kamerës bartet te sulmuesi, ai largohet prej aty me vrap.

Kjo metodë pretendohet të jetë filmuar në një bazë në Longyang, në mënyrë që qytetarët të ikin sa më parë që munden prej përleshjeve, duke shmangur çdo kontakt me sulmuesit.

videoplayback.mp4 on Vidnews.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Pamje më qesharake vështirë të keni parë – momenti kur “ekspertët kinezë” tregojnë se si t’i shpëtoni një sulmi me thikë (Video)

Pamje më qesharake vështirë të keni parë – momenti kur “ekspertët kinezë” tregojnë se si t’i shpëtoni një sulmi me thikë (Video)

Fshihen mijëra faqe të hostuara në rrjetin e zi

Fshihen mijëra faqe të hostuara në rrjetin e zi

Formacionet zyrtare: Kosova kërkon të bëjë historinë ndaj Azerbajxhanit

Formacionet zyrtare: Kosova kërkon të bëjë historinë ndaj Azerbajxhanit

E pabesueshme: Ukrainasi tërheq anijen me dhëmbë (Video)

E pabesueshme: Ukrainasi tërheq anijen me dhëmbë (Video)

Instagram në sulm kundër pëlqimeve dhe komenteve fallco

Instagram në sulm kundër pëlqimeve dhe komenteve fallco

Goal.com: Rritja e futbollit në Kosovë para ndeshjes së tyre më të madhe ndonjëherë

Goal.com: Rritja e futbollit në Kosovë para ndeshjes së tyre më të madhe ndonjëherë

Thanë që Azerbajxhani skuadër më cilësore, vetëm kartoni i Valon Berishës vlen sa kjo Kombëtare

Thanë që Azerbajxhani skuadër më cilësore, vetëm kartoni i Valon Berishës vlen sa kjo Kombëtare

Publikohet videoja e këngës ‘Say my name’ nga David Guetta, Bebe Rexha dhe J-Balvin

Publikohet videoja e këngës ‘Say my name’ nga David Guetta, Bebe Rexha dhe J-Balvin

Giggs nuk shqetësohet për pakënaqësinë e stafit dhe tifozëve të Realit për aktivizimin e Bale ndaj Shqipërisë

Giggs nuk shqetësohet për pakënaqësinë e stafit dhe tifozëve të Realit për aktivizimin e Bale ndaj Shqipërisë

Italia në alarm, një sulm kibernetik vjedh adresat e e-mail-it të gjykatësve dhe zyrtarëve të lartë të shtetit

Italia në alarm, një sulm kibernetik vjedh adresat e e-mail-it të gjykatësve dhe zyrtarëve të lartë të shtetit

Një lojtar i Kosovës vlen sa komplet skuadra e Azerbajxhanit

Një lojtar i Kosovës vlen sa komplet skuadra e Azerbajxhanit

Kumrije Mustafa dhe Besim Krasniqi kanë publikuar projektin e tyre të radhës (VIDEO)

Kumrije Mustafa dhe Besim Krasniqi kanë publikuar projektin e tyre të radhës (VIDEO)

Mbrojtësi Matthijs de Ligt me një driblim ndaj Kroos në stilin e sulmuesit

Mbrojtësi Matthijs de Ligt me një driblim ndaj Kroos në stilin e sulmuesit

Donald dhe Melania Trumpit u dorëzohet bredhi 6 metra i lartë (Foto/Video)

Donald dhe Melania Trumpit u dorëzohet bredhi 6 metra i lartë (Foto/Video)

Goal: Kosova përgatitet për lojën e saj më të madhe ndonjëherë

Goal: Kosova përgatitet për lojën e saj më të madhe ndonjëherë

Skuadrat e lojtarëve më të mirë të Azerbajxhanit: Nga liga elitare qipriote deri në Bundesliga 3

Skuadrat e lojtarëve më të mirë të Azerbajxhanit: Nga liga elitare qipriote deri në Bundesliga 3