Obama-s nuk i pëlqejnë vonesat: Bill, luaj këmbët (VIDEO)

01.10.2016 19:27
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Shumëkujt mund t’i ketë ndodhur të qëndroje ulur në avionin që vonon të niset, sepse një prej pasagjereve të tjerë nuk po nxiton të ngjisë shkallët e tij.

Askush nuk mendon se kjo mund t’i ndodhë presidentit të SHBA Barack Obama-s, por edhe kur ndodh, kreu i Shtëpisë së Bardhë nuk përton aspak të nxisë të vonuarin që të luajë këmbët, edhe kur bëhet fjalë për Bill Clintoni-n.

“Incidenti” ndodhi ndërsa avioni presidencial “Air force One” ishte bërë gati të nisej drejt SHBA pas funeralit të ish presidentit izraelit Shimon Peres, por Bill Clinton duke takuar njerëzit në pistë vonon fluturimin.

Pa xhaketë dhe me mëngët përveshur, Obama fare qartë i thërret Clinton-it që të nxitojë duke shoqëruar fjalët e dhe me gjeste. Duket se askush nuk guxonte të nxiste ish-presidentit veç atij qe është president.

Megjithëse Bill Clinton u vonua nga njerëzit që e përshëndesnin dhe jo plotësisht për faj të tij, mediat amerikane kanë ironizuar me situatën duke thënë se ai nuk ka pse të nxitojë, ndryshe nga Obama që në fund të mandatit nuk ka kohë për të humbur dhe duhet të përpiqet të bëjë sa më shumë.

Të tjerë komentojnë, se mbase Bill Clinton e cilëson fakt të kryer zgjedhjen e bashkëshortes së tij në krye të Shtëpisë së Bardhë dhe që tani ka nisur të shfrytëzojë privilegjet e “burrit të parë”, mes të cilave mbase hyn edhe vonesa e fluturimit të avionit presidencial.

/ Top Channel

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Deputetët ‘dembelë’

Deputetët ‘dembelë’

Finalja për vizat

Finalja për vizat

Ekipet gati të fillojnë kërkimin e Armend Trenës në Lepenc

Ekipet gati të fillojnë kërkimin e Armend Trenës në Lepenc

Çka përmban Platforma shtetërore për finalizimin e dialogut Kosovë – Serbi?

Çka përmban Platforma shtetërore për finalizimin e dialogut Kosovë – Serbi?

Heldt: Gjermania qëndron pas integritetit territorial të Kosovës

Heldt: Gjermania qëndron pas integritetit territorial të Kosovës

Zyrtarët e mbrojtjes deklarohen për gjetjen e policit në Lepenc

Zyrtarët e mbrojtjes deklarohen për gjetjen e policit në Lepenc

Ministrja Hoxha: Kemi përmbushur kriteret e kërkuara për liberalizimin e vizave

Ministrja Hoxha: Kemi përmbushur kriteret e kërkuara për liberalizimin e vizave

Paralajmërohet betejë diplomatike serbe kundër Kosovës

Paralajmërohet betejë diplomatike serbe kundër Kosovës

Irani refuzon të rinegociojë marrëveshjen bërthamore

Irani refuzon të rinegociojë marrëveshjen bërthamore

Hoxhaj në Berlin takon njeriun kryesor të Kancelares Angela Merkel

Hoxhaj në Berlin takon njeriun kryesor të Kancelares Angela Merkel

Berisha: Kosova fiton betejën në “Rastin Axos” për PTK-në

Berisha: Kosova fiton betejën në “Rastin Axos” për PTK-në

Fati i mjekut që ndihmoi CIA-n të gjente Bin Ladenin

Fati i mjekut që ndihmoi CIA-n të gjente Bin Ladenin

Quni paguhej për luftën që bënte në Koshare (Video)

Quni paguhej për luftën që bënte në Koshare (Video)

Mesazhi prekës i shokut të Malsor Dashit, pasi gjendet trupi (Foto)

Mesazhi prekës i shokut të Malsor Dashit, pasi gjendet trupi (Foto)

Haradinaj: Mund të shkojmë aq larg sa të pajtohemi edhe me armiqtë

Haradinaj: Mund të shkojmë aq larg sa të pajtohemi edhe me armiqtë

Ambasadori gjerman jep një lajm të ri për liberalizimin e vizave

Ambasadori gjerman jep një lajm të ri për liberalizimin e vizave