Nuk kishte monedhë, karrocën e supermarketit duhej zhbllokuar – burri tregon trikun me çelës i cili i funksionoi (Foto)

23.11.2018 18:58
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Nuk kishte monedhë, karrocën e supermarketit duhej zhbllokuar – burri tregon trikun me çelës i cili i funksionoi (Foto)

Me shumicën e njerëzve që shkojnë pa para cash në jetën e tyre të përditshme, falë kreditkartelave – çfarë ndodh kur ju përfundoni në supermarket – dhe nuk keni mundësi për të zhbllokuar një karrocë?

Kjo i ka ndodhur edhe një burri, i cili i gjendur në një situatë të tillë, ka provuar diçka interesante – e cila thotë se ka funksionuar, përcjell Telegrafi.

Në vend që të kërkonte një monedhë nga blerësit e tjerë, ai kërkoi në xhepin e xhaketës dhe gjeti çelësin e shtëpisë së tij.

Duke “e zvarritur” fundin rrethues të çelësit në hapësirën e rezervuar zakonisht për monedhën për të zhbllokuar zinxhirin e karrocerisë, ai mbeti i habitur kur kjo gjë funksionoi.

“Nuk mund ta besoj se kjo ka funksionuar”, shpjegoi ai, që thuhet të jetë një britanik, së bashku me provat fotografike. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Nuk kishte monedhë, karrocën e supermarketit duhej zhbllokuar – burri tregon trikun me çelës i cili i funksionoi (Foto)

Nuk kishte monedhë, karrocën e supermarketit duhej zhbllokuar – burri tregon trikun me çelës i cili i funksionoi (Foto)

U kritikua se nuk këndoi ‘live’, Ritës i del në mbrojtje artisti i njohur

U kritikua se nuk këndoi ‘live’, Ritës i del në mbrojtje artisti i njohur

Ish trajneri i gjeneratës së artë të Prishtinës, Fuad Muzuroviq takohet me presidentin e FFK-së, Agim Ademin

Ish trajneri i gjeneratës së artë të Prishtinës, Fuad Muzuroviq takohet me presidentin e FFK-së, Agim Ademin

Mimoza Shkodra ka publikuar projektin e saj më të ri me titull “Mu ma le fajin”

Mimoza Shkodra ka publikuar projektin e saj më të ri me titull “Mu ma le fajin”

Përse “Black Friday” ka këtë emër?

Përse “Black Friday” ka këtë emër?

Administratori i Mt.Gox kërkon shtyrjen e afatit të rehabilitimit civil për në Dhjetor

Administratori i Mt.Gox kërkon shtyrjen e afatit të rehabilitimit civil për në Dhjetor

Higuainit i mbetet dënimi me dy ndeshje

Higuainit i mbetet dënimi me dy ndeshje

Futbollisti që e rrëzoi pa dashje gazetaren simpatike derisa po raportonte live, i kërkon asaj falje – edhe takim (Foto/Video)

Futbollisti që e rrëzoi pa dashje gazetaren simpatike derisa po raportonte live, i kërkon asaj falje – edhe takim (Foto/Video)

Ambasada Amerikane në Tiranë, thirrje bizneseve shqiptare për t’u bërë pjesë e Consumer Electronics Trade Show

Ibrahimovic: Milani më do, nuk ka asnjë sekret

Ibrahimovic: Milani më do, nuk ka asnjë sekret

El Shaarawy pranon vazhdimin e kontratës me Romën

El Shaarawy pranon vazhdimin e kontratës me Romën

Anija e ‘mallkuar’ britanike , u gjet pas 90 vitesh në gjendje shumë të mirë (Video)

Anija e ‘mallkuar’ britanike , u gjet pas 90 vitesh në gjendje shumë të mirë (Video)

Bebe Rexha prezanton babain, e lumtur pranë tij

Bebe Rexha prezanton babain, e lumtur pranë tij

Roma synon transferimin e Ruganit, Monchi fillon bisedimet me agjentin e lojtarit

Roma synon transferimin e Ruganit, Monchi fillon bisedimet me agjentin e lojtarit

Mourinho i kundërpërgjigjet Casillasit: U ballafaqua me mua fshehurazi, ashtu siç di ai më së miri

Mourinho i kundërpërgjigjet Casillasit: U ballafaqua me mua fshehurazi, ashtu siç di ai më së miri

Surprizë! Presidenti ua bën dhuratë punëtorëve, 20 milionë dollarë (Foto/Video)

Surprizë! Presidenti ua bën dhuratë punëtorëve, 20 milionë dollarë (Foto/Video)