Mungesa e kuorumit, dështon edhe komisioni për buxhet

13.03.2018 16:38
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mungesa e kuorumit, dështon edhe komisioni për buxhet

Komisioni Parlamentar për Buxhet dhe Financa ka dështuar të mbahet pasi që nuk kishte anëtarë të mjaftueshëm për ta mbajtur atë.

Ky komision ka pasur që të diskutojë për një varg pikash ndërsa njëra ndër to ka qenë edhe shqyrtimi i rekomandimeve rreth pagave të Fondit të Kursimeve Pensionale të Kosovës.

Komisioni ka vendosur që mbledhja me pikat e njëjta të mbahet nesër në orën 11:00./rtklive/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Atomi vihet në kërkim të fëmijëve me inteligjencë të jashtëzakonshme

Atomi vihet në kërkim të fëmijëve me inteligjencë të jashtëzakonshme

Këshilli i Sigurimit të OKB-së diskuton për Kosovën me 14 nëntor

Këshilli i Sigurimit të OKB-së diskuton për Kosovën me 14 nëntor

Teatri i Gjilanit me shfaqje dhe performancë të jashtëzakonshme për Halloween

Teatri i Gjilanit me shfaqje dhe performancë të jashtëzakonshme për Halloween

Haradinaj: Qeveria po  implementon reforma të duhura ekonomike në zhvillimin e bizneseve

Haradinaj: Qeveria po implementon reforma të duhura ekonomike në zhvillimin e bizneseve

Bërnabiq: S’ka kompromis pa u diskutuar territoret

Bërnabiq: S’ka kompromis pa u diskutuar territoret

Tre persona sulmojnë fizikisht zyrtarët policorë në Podujevë

Tre persona sulmojnë fizikisht zyrtarët policorë në Podujevë

Gjykata në Pejë i cakton masën e paraburgimit të dyshuarit për vrasje në tentativë

Gjykata në Pejë i cakton masën e paraburgimit të dyshuarit për vrasje në tentativë

Thaçi: Deputetët të hartojnë platformë të përbashkët, përballë Serbisë duhet të jemi unik

Thaçi: Deputetët të hartojnë platformë të përbashkët, përballë Serbisë duhet të jemi unik

Haradinaj takohet me deputetët e Parlamentit Gjerman, flasin për vizat e dialogun

Haradinaj takohet me deputetët e Parlamentit Gjerman, flasin për vizat e dialogun

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuar për tentim vrasje në Deçan

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuar për tentim vrasje në Deçan

Një delegacion i Alsas nga Franca viziton Gjilanin

Një delegacion i Alsas nga Franca viziton Gjilanin

Lluka: Kosova synon të bëhet Qendër për Ekselencë Digjitale në regjion

Lluka: Kosova synon të bëhet Qendër për Ekselencë Digjitale në regjion

Ministri Hamza shpreh gatishmërinë e Kosovës për marrëveshje të reja me Bankën Botërore

Ministri Hamza shpreh gatishmërinë e Kosovës për marrëveshje të reja me Bankën Botërore

Zëvendësministri Shkodra qëndroi për një vizitë në Lisbonë të Portugalisë

Zëvendësministri Shkodra qëndroi për një vizitë në Lisbonë të Portugalisë

Rezolutat e platformat nuk kanë karakter obligativ për dialogun

Rezolutat e platformat nuk kanë karakter obligativ për dialogun

Ministri Gashi: Rritja e pagave për 50% për krijuesit, performuesit dhe punëtoret profesional të trashëgimisë kulturore, premtim i mbajtur

Ministri Gashi: Rritja e pagave për 50% për krijuesit, performuesit dhe punëtoret profesional të trashëgimisë kulturore, premtim i mbajtur