Mjaftoi imitimi i papagallit, e gjithë familja në alarm – aty erdhën edhe zjarrfikësit (Video)

20.11.2018 00:29
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mjaftoi imitimi i papagallit, e gjithë familja në alarm – aty erdhën edhe zjarrfikësit (Video)

Një papagall i talentuar me emrin “Jazz” në Angli shkaktoi një vizitë urgjente nga zjarrfikësit me imitimin e alarmit të zjarrit.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, 63-vjeçari Steve Dockerty, i cili jeton në qytetin anglez të Daventry, kontaktoi me brigadën e zjarrfikësve të mërkurën (11/14) pasi dëgjoi “alarmin e tymit” në shtëpinë e tij.

Kështu, një ekuipazh arriti në pronën e Dockerty dhe menjëherë pastroi një detektor tymi, por kjo nuk ndaloi zhurmën.

Përfundimisht, një anëtar i ekuipazhit gjurmoi zërin e alarmit duke kuptuar se po vinte nga “Jazz” – një nga dy zogjtë e Dockertyt.

“Pavarësisht se na doli punë, kjo na bëri për të qeshur”, ka thënë njëri nga zjarrfikësit. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Mjaftoi imitimi i papagallit, e gjithë familja në alarm – aty erdhën edhe zjarrfikësit (Video)

Mjaftoi imitimi i papagallit, e gjithë familja në alarm – aty erdhën edhe zjarrfikësit (Video)

Uber mund ti bashkohet tregut Gjerman të transportit

Uber mund ti bashkohet tregut Gjerman të transportit

Tashmë dihen kundërshtarët e Kosovës nëse kalon tutje: Fitorja kundër Azerbajxhanit na dërgon kundër Maqedonisë në Shkup, barazimi me Gjeorgjinë në Tblisi

Tashmë dihen kundërshtarët e Kosovës nëse kalon tutje: Fitorja kundër Azerbajxhanit na dërgon kundër Maqedonisë në Shkup, barazimi me Gjeorgjinë në Tblisi

Holanda arrin kualifikimin me rikthim spektakolar ndaj Gjermanisë

Holanda arrin kualifikimin me rikthim spektakolar ndaj Gjermanisë

Telecom Italia emëron CEO-n e ri, rriten aksionet

Telecom Italia emëron CEO-n e ri, rriten aksionet

Binjaket më të vjetra britanike panë katër monarkë dhe 20 kryeministra për 102 vjet, zbulojnë sekretin e jetëgjatësisë së tyre (Foto)

Binjaket më të vjetra britanike panë katër monarkë dhe 20 kryeministra për 102 vjet, zbulojnë sekretin e jetëgjatësisë së tyre (Foto)

Unitedi i interesuar në Kanten

Unitedi i interesuar në Kanten

Me dhelpër në krah, priste trenin që do të ndalonte në stacion (Video)

Me dhelpër në krah, priste trenin që do të ndalonte në stacion (Video)

UnniGames lajmëron publikimin e versionit beta të lojës së tyre“Keys of Triumph”

UnniGames lajmëron publikimin e versionit beta të lojës së tyre“Keys of Triumph”

Komuniteti në zi, ngordh maçoku që ishte “simbol i qytetit”! (Foto)

Komuniteti në zi, ngordh maçoku që ishte “simbol i qytetit”! (Foto)

Gjermani – Holandë, formacionet zyrtare

Gjermani – Holandë, formacionet zyrtare

Ora e cila i kushtoi miliona dollarë shpikët të saj u shit në ankand

Ora e cila i kushtoi miliona dollarë shpikët të saj u shit në ankand

Real Madridi synon transferimin e De Jongut gjatë janarit  

Real Madridi synon transferimin e De Jongut gjatë janarit  

Pa rrymë e pa ujë të pijshëm: Historia e pabesueshme e njeriut që jeton 29 vite i vetëm në ishull (Video)

Pa rrymë e pa ujë të pijshëm: Historia e pabesueshme e njeriut që jeton 29 vite i vetëm në ishull (Video)

Startup Grind Tirana mirëpret themeluesit e Pastaria Aldo Rama dhe Edor Moci më 26 Nëntor

Startup Grind Tirana mirëpret themeluesit e Pastaria Aldo Rama dhe Edor Moci më 26 Nëntor

Milani takim katër orësh me Raiolan për Ibrahimovicin

Milani takim katër orësh me Raiolan për Ibrahimovicin