Ministria e Infrastrukturës njofton se rifillon puna në njësitë e patentë shoferëve

17.07.2020 11:10
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ministria e Infrastrukturës njofton se rifillon puna në njësitë e patentë shoferëve

Ministria e Infrastrukturës, njofton kandidatët dhe autoshkollat për rifillimin e punës së NJPSH-ve me kandidatë, duke filluar nga 20.07.2020, konform lehtësimit të masave në zbatimin strikt të rekomandimeve të Ministrisë së Shëndetësisë dhe IKSHPK-së, si në vijim:

·        Zbatimin e masave anti Covid-19 dhe udhëzimeve të përgjithshme të IKSHPK-së dhe MSH (Manuali),

·        Sipas rekomandimeve, të gjitha njësitë do të bëjnë dezinfektimin e hapësirave të tyre (zyre dhe salla),

·        Pranimi i aplikacioneve do të bëhet në respektim të distancës së mjaftueshme dhe masave mbrojtëse (maskës) sipas rekomandimeve të IKSHPK-së (paku 1.5m2),

·        Kandidatët për t’iu nënshtruar provimit (teorik dhe praktik), obligohen që të jenë të pajisur me masa mbrojtëse (maska) sipas rekomandimeve të IKSHPK-së,

·        Kandidatët gjatë pritjes për hyrje në provim dhe marrje të rezultatit, obligohen në respektimin strikt të distancës fizike sipas rekomandimeve të IKSHPK-së,

·        Numri i kandidatëve në salla do të jetë në harmoni me zbatimin e rekomandimeve të IKSHPK-së për distancë fizike,

·        Në hyrje të objek​teve të NJPSH-ve dhe salla, do të vendosen mbishkrimet për respektimin e masave për parandalimin e përhapjes së virusit.

·        Komunikimi i rezultatit të provimit teorik do të bëhet jashtë sallës (deri sa bëhet dezinfektimi i ambientit për terminin tjetër).

Zbatimi i masave është obligativ dhe do të mbikqyret nga institucionet relevante, bëhet e ditur në njoftimin e Ministrisë së Infrastrukturës.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Limaj: Asociacioni, çështje e mbyllur për Kosovën

Limaj: Asociacioni, çështje e mbyllur për Kosovën

Shpërthim i fuqishëm në Tiranë, dy të plagosur

Shpërthim i fuqishëm në Tiranë, dy të plagosur

Thaçi: Njohja reciproke me Serbinë vetëm në Uashington, përpjekjet tjera janë të kota

Thaçi: Njohja reciproke me Serbinë vetëm në Uashington, përpjekjet tjera janë të kota

Zemaj: Situata me COVID-19 e qëndrueshme, por s’duhet të relaksohemi

Zemaj: Situata me COVID-19 e qëndrueshme, por s’duhet të relaksohemi

Thaçi: Takimi i së enjtes në Bruksel është i rrezikshëm

Thaçi: Takimi i së enjtes në Bruksel është i rrezikshëm

Ekipi që inspekton spitalet mbetet pa koment nga numri i madh i parregullsive në Pulmologji

Ekipi që inspekton spitalet mbetet pa koment nga numri i madh i parregullsive në Pulmologji

Thaçi: Njohja reciproke Kosovë-Serbisë mund të ndodhë vetëm në Shtëpinë e Bardhë

Thaçi: Njohja reciproke Kosovë-Serbisë mund të ndodhë vetëm në Shtëpinë e Bardhë

Droga në banane, dënohet me 14 vjet burg Arbër Çekaj

Droga në banane, dënohet me 14 vjet burg Arbër Çekaj

Netanyahu: Zhvillimet e fundit Izrael-Kosovë, fillimi i një epoke të re

Netanyahu: Zhvillimet e fundit Izrael-Kosovë, fillimi i një epoke të re

Osmani: S’ka dy popuj tjerë që e kuptojnë më mirë njëri-tjetrin se shqiptarët dhe izraelitët

Osmani: S’ka dy popuj tjerë që e kuptojnë më mirë njëri-tjetrin se shqiptarët dhe izraelitët

​Thaçi: Njohja nga Izraeli forcon Kosovën si shtet

​Thaçi: Njohja nga Izraeli forcon Kosovën si shtet

​Kërkohet efikasitet i sistemit gjyqësor në kohën me pandeminë COVID-19

​Kërkohet efikasitet i sistemit gjyqësor në kohën me pandeminë COVID-19

KEDS me punime në rrjet, paralajmërohen ndërprerje të rrymës

KEDS me punime në rrjet, paralajmërohen ndërprerje të rrymës

Pse ka kundërshtime për masat antiCovid në Zvicër?

Pse ka kundërshtime për masat antiCovid në Zvicër?

​Haradinaj-Stublla akuzon Vuçiqin për shkelje të marrëveshjes

​Haradinaj-Stublla akuzon Vuçiqin për shkelje të marrëveshjes

Në Gjilan sot janë shëruar 20 pacientë nga COVID-19

Në Gjilan sot janë shëruar 20 pacientë nga COVID-19