Migjen Kelmendi nga “Gjurmët”: Në Prishtinë kthehemi tek rrënjët – mund të jetë koncerti i fundit

05.06.2019 23:06
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Migjen Kelmendi nga “Gjurmët”: Në Prishtinë kthehemi tek rrënjët – mund të jetë koncerti i fundit

Migjen Kelmendi, vokalisti i grupit të muzikës ‘rock’, “Gjurmët”, ka thënë se koncertin do ta mbajnë në Prishtinë më 12 qershor, si premtim të dhënë që nga koncerti i mbajtur në Tiranë vite më parë.

“Prishtinës i kemi mbetur borxh. Nuk ishin rrethanat dhe u shty kjo, por me ndihmën e Komunës së Prishtinës dhe Shpend Ahmetit jemi pak ditë para koncertit që do të jetë i madh. Këtë koncert ia kemi borxh atyre që i kanë dëgjuar “Gjurmët” për dekada”, ka thënë Kelmendi, njofton Klan Kosova.

“Mund të jetë koncerti i fundit”.

Kelmendi në Zona B ka deklaruar se ideja e mbajtjes së koncertit në Ditën e Çlirimit të Prishtinës nuk është që të bëhet kopje e koncertit në Tiranë.

“Kam qenë i bindur se e kaluara nuk kthehet dhe ato kënge le të mbesin siç kanë qenë në vitet 80’ por insistimi i kitaristit tonë dhe miqve tanë na bindi që ndoshta duhet që të bëhemi bashkë dhe ta kujtojmë atë kohë kur kemi jetuar mirë. Kemi qenë të rinj, vitet 70’ – 80’ ka qenë rinia jonë. Nuk është ideja që të përsëritet Tirana, por në Prishtinë kthehemi tek rrënjët”.

“Fati i grupit “Gjurmët” ishte që prej se e kemi lënë muzikën më 1986 këngët mbijetuan, u bënë hite si “Me tren për Perzeren”. Këngët mbetën gjallë dhe kjo ia mundësoi grupit që 30 e kusur vite më vonë të bëhet bashkë dhe publiku t’i dijë këngët përmendësh.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Hajrullahu i NISMA-s, merr mbështetje nga ministrja e Bujqësisë për subvencionimin e bujqëve të anamoravës

Hajrullahu i NISMA-s, merr mbështetje nga ministrja e Bujqësisë për subvencionimin e bujqëve të anamoravës

Migjen Kelmendi nga “Gjurmët”: Në Prishtinë kthehemi tek rrënjët – mund të jetë koncerti i fundit

Migjen Kelmendi nga “Gjurmët”: Në Prishtinë kthehemi tek rrënjët – mund të jetë koncerti i fundit

“Vijesti“ i Podgoricës publikon dëshminë rrëqethëse të krimeve të Zmajeviqit në Zhegër

“Vijesti“ i Podgoricës publikon dëshminë rrëqethëse të krimeve të Zmajeviqit në Zhegër

NZZ: Thaçi provokon BE-në me planet e tij për “Shqipërinë e Madhe”

NZZ: Thaçi provokon BE-në me planet e tij për “Shqipërinë e Madhe”

Shala: Gjermania është befasuar nga qasja e Amerikës karshi problemit Kosovë-Serbi

Shala: Gjermania është befasuar nga qasja e Amerikës karshi problemit Kosovë-Serbi

Partia zvicerane kundër marrëveshjes për pensionet: Kosova vend i korruptuar, udhëhiqet nga klanet

Partia zvicerane kundër marrëveshjes për pensionet: Kosova vend i korruptuar, udhëhiqet nga klanet

Veseli ngushëllon për vdekjen e Alber Rohan, kujton takimin e parë me të gjatë luftës

Veseli ngushëllon për vdekjen e Alber Rohan, kujton takimin e parë me të gjatë luftës

Parlamenti i Zvicrës miraton Marrëveshjen me Kosovën për Pensionet

Parlamenti i Zvicrës miraton Marrëveshjen me Kosovën për Pensionet

Taksa godet bujqit, s’ka rezerva të grurit

Taksa godet bujqit, s’ka rezerva të grurit

Jahjaga: Gruaja kosovare nuk e ka vendin në kuzhinë por në sporte

Jahjaga: Gruaja kosovare nuk e ka vendin në kuzhinë por në sporte

Lirohet avokati që publikoi rastin e vajzës nga Drenasi: Kam pasur trajtim çnjerëzor në burg

Lirohet avokati që publikoi rastin e vajzës nga Drenasi: Kam pasur trajtim çnjerëzor në burg

Prokuroria në Prizren sekuestron qindra pako të medikamenteve të kontrabanduara nga Serbia

Prokuroria në Prizren sekuestron qindra pako të medikamenteve të kontrabanduara nga Serbia

Prokuroria: Fotografia e Brovinës u nxor nga interneti, s’ka të bëjë me rast të dhunës seksuale

Prokuroria: Fotografia e Brovinës u nxor nga interneti, s’ka të bëjë me rast të dhunës seksuale

Bien çmimet e importit në tre mujorin e parë të këtij viti

Bien çmimet e importit në tre mujorin e parë të këtij viti

Tahiri: Të korruptuarit nuk duhet të ndëshkohen asnjëherë me masa alternative

Tahiri: Të korruptuarit nuk duhet të ndëshkohen asnjëherë me masa alternative

Thaçi: Të rinjtë duhet të lëvizin lirshëm, Kosova po diskriminohet nga BE-ja për vizat

Thaçi: Të rinjtë duhet të lëvizin lirshëm, Kosova po diskriminohet nga BE-ja për vizat