May: Mund të bëj rikthim për Brexitin si Liverpooli kundër Barcelonës

08.05.2019 16:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
May: Mund të bëj rikthim për Brexitin si Liverpooli kundër Barcelonës

Kryeministra e Britanisë së Madhe, Theresa May, e ka krahasuar veten me klubin e futbollit “Liverpool”, duke thënë se ajo do të mund ta bënte një rikthim të madh për Brexitin, ndonëse Evropa është duke fituar dhe koha po harxhohet.

Ajo i bëri këto komente gjatë reagimit ndaj këshillës së liderit të opozitës, Jeremy Corbyn, që ajo të marrë mësim nga Liverpooli se si të arrijë sukses në Evropë. Ky klub e mposhti Barcelonën me rezultat 4 me 0, ndonëse në ndeshjen e parë kishte pësuar humbje me rezultat 3 me 0.

E ardhmja politike e kryeministres May është duke u luhatur për shkak se deputetët e partisë së saj po kërkojnë nga ajo që ta publikojë datën e largimit të Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian, pavarësisht sigurimit të marrëveshjes për një hap të tillë.

Sidoqoftë, kryeministrja la të kuptohet se ajo është ende e interesuar për ta arritur një marrëveshje para largimit.

“Kur e shohim fitoren e Liverpoolit kundër Barcelonës mbrëmë, ajo që mësojmë është se kur të gjithë thonë se ka mbaruar dhe kur kundërshtari evropian të ka mposhtur, se koha po harxhohet dhe se duhet të pranohet humbja, në fakt ne ende mund të arrijmë sukses nëse të gjithë bashkohen”, tha ajo, shkruan “The Guardian”, transmeton Gazeta Express.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kuvendi voton qeverinë e re të Kosovës të drejtuar nga Avdullah Hoti i LDK-së

Kuvendi voton qeverinë e re të Kosovës të drejtuar nga Avdullah Hoti i LDK-së

Veseli: Kurti po ik prej vetes, ishte qyqar ndaj Serbisë dhe antiamerikan

Veseli: Kurti po ik prej vetes, ishte qyqar ndaj Serbisë dhe antiamerikan

Me votimin e Qeverisë Hoti, Mitrovica e Veriut shkon në zgjedhje

Me votimin e Qeverisë Hoti, Mitrovica e Veriut shkon në zgjedhje

Selimi para deputetëve: Kjo është Qeveri e Thaçit, qëllimet i keni të cekëta por të rrezikshme

Selimi para deputetëve: Kjo është Qeveri e Thaçit, qëllimet i keni të cekëta por të rrezikshme

LIVE – Hoti: Qeveria e re do t’i ketë dy prioritete; luftën kundër pandemisë dhe rimëkëmbjen ekonomike

LIVE – Hoti: Qeveria e re do t’i ketë dy prioritete; luftën kundër pandemisë dhe rimëkëmbjen ekonomike

Seanca nis me një minutë heshtje për minatorët e Artanës

Seanca nis me një minutë heshtje për minatorët e Artanës

Hoti është nisur për në Kuvend

Hoti është nisur për në Kuvend

Haki Rugova: I kemi numrat, sot do ta kemi qeverinë Hoti

Haki Rugova: I kemi numrat, sot do ta kemi qeverinë Hoti

“Vota për qeverinë e re, votë për Kosovën”

“Vota për qeverinë e re, votë për Kosovën”

Kurtit nuk i bën përshtypje seanca e Kuvendit, e thirrur për të votuar Hotin për Kryeministër

Kurtit nuk i bën përshtypje seanca e Kuvendit, e thirrur për të votuar Hotin për Kryeministër

Qeveria e Kosovës: Marrim përsipër mbulimin e Kartonit të Gjelbër për diasporën për vitin 2020

Qeveria e Kosovës: Marrim përsipër mbulimin e Kartonit të Gjelbër për diasporën për vitin 2020

Donika Kadaj-Bujupi nuk kallxon se a do ta votoj Qeverinë Hoti

Donika Kadaj-Bujupi nuk kallxon se a do ta votoj Qeverinë Hoti

Nxirren trupat e pajetë të minatorëve në Artanë – dërgohen për obduksion

Nxirren trupat e pajetë të minatorëve në Artanë – dërgohen për obduksion

Mikrobiologu britanik: Nuk ka asnjë provë që të vërtetojë një valë të dytë të koronavirusit

Mikrobiologu britanik: Nuk ka asnjë provë që të vërtetojë një valë të dytë të koronavirusit

Milaim Zeka thotë se VV po luan me Familjen Jashari përmes Muratit

Milaim Zeka thotë se VV po luan me Familjen Jashari përmes Muratit

Shpëtoi një grua, ushtria e Zvicrës dekoron ushtaren me prejardhje shqiptare – Antigona bëhet personi i parë që merr “shiritin CdA”

Shpëtoi një grua, ushtria e Zvicrës dekoron ushtaren me prejardhje shqiptare – Antigona bëhet personi i parë që merr “shiritin CdA”