Manovroi me sukses fluturaken që e krijoi vet, lëvizi edhe në këndin prej 180 shkallësh (Video)

23.02.2019 11:46
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Manovroi me sukses fluturaken që e krijoi vet, lëvizi edhe në këndin prej 180 shkallësh (Video)

Tomasz Patan nga Polonia, nuk mund të fshehte gëzimin, pasi e përfundoi me sukses manovrimin e fluturakes që e ndërtoi vet.

Pasi kaloi muaj duke e kompletuar makinën e njohur si go-cart, ai zgjodhi një fushë në Itali, për të kryer provat e para në qiell, transmeton Telegrafi.

Derisa gjithçka ishte në rrezikun e tij, nuk hezitoi që të bënte disa xhiro, madje edhe të kthehej në këndin prej 180 shkallësh, para se të ndalonte.

“Është e drejtë e secilit, ta ketë mundësinë për të fluturuar. Unë e përmbusha ëndrrën time të përjetshme” ka thënë Patan.

Helikat që nuk lëshonin zhurmë dhe funksionimi me sukses i gjithë sistemit, i pëlqeu shumë tij, duke ia plotësuar pritjet edhe më shumë. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ja lista e iPhone dhe iPad që do të kalojnë në iOS 13

Ja lista e iPhone dhe iPad që do të kalojnë në iOS 13

Apple iOS 13 premton rritje të ndjeshme të performancës për iPhone

Apple iOS 13 premton rritje të ndjeshme të performancës për iPhone

Apple Maps mëson nga Google Maps

Apple Maps mëson nga Google Maps

Apple iPad do të ketë sistemin e tij operativ

Apple iPad do të ketë sistemin e tij operativ

Gjykata suedeze refuzon kërkesën për burgosjen e Assange

Gjykata suedeze refuzon kërkesën për burgosjen e Assange

Pas gjashtë vitesh pritje Apple sjell modelet e reja Mac Pro dhe kushtojnë një pasuri

Pas gjashtë vitesh pritje Apple sjell modelet e reja Mac Pro dhe kushtojnë një pasuri

iOS 13 sjell ndërfaqen e errët “Dark Mode”

iOS 13 sjell ndërfaqen e errët “Dark Mode”

Loja gjëegjëzë e cila joshi miliona njerëz mbush 35 vite

Loja gjëegjëzë e cila joshi miliona njerëz mbush 35 vite

Njihuni me telefonin e parë në botë me ekran të plotë pa “notch”

Njihuni me telefonin e parë në botë me ekran të plotë pa “notch”

Grupi Ballkanas i telekomunikacionit pas SBB dhe Telemach bën blerje të madhe në Kroaci

Grupi Ballkanas i telekomunikacionit pas SBB dhe Telemach bën blerje të madhe në Kroaci

Huawei redukton prodhimin e smartfonëve

Huawei redukton prodhimin e smartfonëve

AMD dhe Samsung bashkëpunojnë për të sjellë teknologjinë grafike Radeon tek smartfonët

AMD dhe Samsung bashkëpunojnë për të sjellë teknologjinë grafike Radeon tek smartfonët

Rritet ndjeshëm interneti në shtëpi, katër operatorë dominojnë tregun

Rritet ndjeshëm interneti në shtëpi, katër operatorë dominojnë tregun

Del në shitje televizori i parë 8K me çmim marramendës

Del në shitje televizori i parë 8K me çmim marramendës

Xiaomi i përgjigjet telefonit me kamër nën ekran të Oppo

Xiaomi i përgjigjet telefonit me kamër nën ekran të Oppo

Nuk ndalet rënia e numrit të përdoruesve të shërbimeve celulare në Shqipëri

Nuk ndalet rënia e numrit të përdoruesve të shërbimeve celulare në Shqipëri