Lladrovci viziton kompaninë e suskeshme të Bucollëve në Gjermani, i fton të investojnë në Kosov

17.05.2019 13:42
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Lladrovci viziton kompaninë e suskeshme të Bucollëve në Gjermani, i fton të investojnë në Kosov

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, gjatë vizitës së fundit në Gjermani ka vizituar edhe kompani të cilat udhëhiqen nga Diaspora, me ç’rast ju ka bërë ftesë që të investojnë edhe në vendlindje. Një vizite të tillë Lladrovci e realizoi në kompaninë e njohur në Stuttgart, SGN-BAU BUCOLLI.

Presidenti i kompanis SGN-BAU BUCOLLI, Albert Bucolli, bashkë me stafin e tij e mirëpriti kryetarin Lladrovci me bashkëpuntor dhe njëherit delegacionin e njoftoi për planet, projektet dhe objektivat e kësaj kompanie por edhe me sfidat që perballen gjate ekzekutimit të projekteve. “E çmoj jashtëzakonisht lart interesimin e z Lladrovci dhe gadiahmerinë e tij në përkrahjen e kompanive nga diaspora“ theksoi ndër të tjera Bucolli. Më tej Bucolli tha se shembulli i Lladrovcit duhet të ndiqet edhe nga liderët e tjerë Kosovar.

Nga ana tjetër, Lladrovci tha se është fasionuar me arritjet e kësaj kompanie e cila udhëhiqet nga vllezërit Bucolli nga Pokleku i Drenasit. Me këtë rast, Kryetari Lladrovci i bëri ftesë kompanisë SGN-BAU BUCOLLI që projekte të tilla ti sjellin edhe në vendlindje, respektivisht në komunën e Drenasit. Për më tepër, Lladrovci tha se do të angazhohet maksimalisht për të siguruar gjithë infrastrukturën ligjore për të gjithë investitorët e huaj e me theks të veqant bizneseve nga diaspora në mënyrë që të kenë investime të sigurta në komunën që ai drejton.
Me këtë rast, Presidenti i SGN-BAU BUCOLLI, Albert Bucolli, realizoi takime edhe me Zëvendës Presidentin e Parlamentit Evropian, Rainer Wieland, i cili vjen nga Grupi i Partisë Popullore Evropiane (Kristian Demokratët) për rrethinën e Stuttgartit të Gjermanisë, me kryetarin e Gerlingenit, Georg Brenner dhe zyrtar të tjerë nga rrethina e Stuttgartit. Në këto takime përveq projekteve të realizuara nga SGN-BAU BUCOLLI, gjithashtu diskutuam edhe për kontributin e vazhdueshëm të shtetit Gjerman për të ardhmen e Kosovës Evropiane, me ç’rast u dakorduam që në këtë drejtim nuk duhet te mungojë edhe kontributi i gjithë qytetarëve si në Kosovë ashtu edhe në Diaspor.
SGN-BAU BUCOLLI, është një ndër kompanit e njohura ndërtimorë e cila operon për afër dy dekada me shumë suksese në Stuttgart dhe rrethinë, përveq realizimit të suksesshëm të projekteve te shumta, kjo kompani njihet edhe për përkrahjen e komunitetit në rrethinën ku operon. SGN-BAU Bucolli, është në pronësi të vllezërve Albert, Arianit dhe Taulant Bucolli nga Pokleku i Drenasit.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Lladrovci viziton kompaninë e suskeshme të Bucollëve në Gjermani, i fton të investojnë në Kosov

Lladrovci viziton kompaninë e suskeshme të Bucollëve në Gjermani, i fton të investojnë në Kosov

Zyrtari i PDK’së kërkon dorëheqjen: Kemi rënë në provim sot, Brovina ka manipuluar

Zyrtari i PDK’së kërkon dorëheqjen: Kemi rënë në provim sot, Brovina ka manipuluar

Veseli: Nuk kam qenë në dijeni për asgjë, më erdhën papritur fotografia edhe reagimet

Veseli: Nuk kam qenë në dijeni për asgjë, më erdhën papritur fotografia edhe reagimet

Të shtëna me armë afër Menzës së Studentëve, një i plagosur

Të shtëna me armë afër Menzës së Studentëve, një i plagosur

Rama ofendon kosovarët: Taksa është absurde dhe klithmë ndaj Serbisë

Rama ofendon kosovarët: Taksa është absurde dhe klithmë ndaj Serbisë

“Ktheju tokës” në finalen e Eurovision. Kualifikohet Jonida Maliqi

“Ktheju tokës” në finalen e Eurovision. Kualifikohet Jonida Maliqi

Zhaniq: Serbia s’e ka ngritur asnjë aktakuzë ndaj komandantëve që kanë bërë krime në Kosovë

Zhaniq: Serbia s’e ka ngritur asnjë aktakuzë ndaj komandantëve që kanë bërë krime në Kosovë

Vlora Çitaku godet rëndë Flora Brovinën

Vlora Çitaku godet rëndë Flora Brovinën

Sejdiu: Serbisë iu dha armatim i fuqishëm për të diskredituar vuajtjet e Kosovës

Sejdiu: Serbisë iu dha armatim i fuqishëm për të diskredituar vuajtjet e Kosovës

Veseli: Edhe nëse fotot e Brovinës janë gabim, e sigurt është që Serbia ka kryer krime

Veseli: Edhe nëse fotot e Brovinës janë gabim, e sigurt është që Serbia ka kryer krime

Krasniqi: Mos e përdorni dhimbjen dhe vuajtjet tona për përfitimet tuaja. Ma plasët zemrën

Krasniqi: Mos e përdorni dhimbjen dhe vuajtjet tona për përfitimet tuaja. Ma plasët zemrën

Thaçi sulmon përsëri Haradinajn: Askush nuk i përmendi vizat në Berlin

Thaçi sulmon përsëri Haradinajn: Askush nuk i përmendi vizat në Berlin

Fotografinë që e publikoi sot Flora Brovina e PDK’së gjenden në një faqe pornografike të Irakut

Fotografinë që e publikoi sot Flora Brovina e PDK’së gjenden në një faqe pornografike të Irakut

Miratohet rezoluta e cila dënon gjenocidin serb në Kosovë

Miratohet rezoluta e cila dënon gjenocidin serb në Kosovë

Albin Kurti ia kujton PDK’së se Thaçi i thoshte Vuçiqit “we are not problematic guys”

Albin Kurti ia kujton PDK’së se Thaçi i thoshte Vuçiqit “we are not problematic guys”

Bogujevci: Kam kaluar nëpër shumë procese gjyqësore, asnjëherë se kam pasur përkrahjen e vendit tim

Bogujevci: Kam kaluar nëpër shumë procese gjyqësore, asnjëherë se kam pasur përkrahjen e vendit tim