Kupa e Botës e Fortnite përjashton 1,200 lojtarë hileqarë

21.04.2019 19:26
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kupa e Botës e Fortnite përjashton 1,200 lojtarë hileqarë

Mbase do të mendonit se një aktivitet si Fortnite World Cup do të kishte pjesëmarrës me sjellje prej profesionistësh por ja që nuk ka ndodhur kështu.

Epic zbuloi se kishte bllokuar mëse 1,200 llogari të cilat bënin me hile në turneun një javor zhvilluar online.

Shumica e tyre, 1163, morën një përjashtim dy javorë sepse kishte anashkaluar rregulloren e luajtjes në hapësira të ndryshme. 196 prej tyre kishin mashtruar me çmimet ndërsa njëri mori 72 orë përjashtim sepse ishte shkëputur qëllimisht nga loja.

Tetë llogari u bllokuan sepse kishin bashkëpunuar dhe krijuar aleanca jo zyrtare me kundërshtarët e tyre.

Vetëm njëri u detyrua të rikthente çmimin e fituar. I fundit ishte njëri që ju ndaluar përgjithnjë loja sepse kishe përdorur një softuerë mashtrimi në pesë minutat e para të turneut.

Kupa e Botës së Fortnite ka ende rrugë për të bërë dhe finalet organizohen më 26 Korrik. Është vetëm java e dytë dhe raundet e para kanë filluar të zhvillohen.

Imazhi i Epic në botën e sporteve elektronike varet nga ky turnet nëse do të shkojë siç duhet dhe për ta arritur këtë duhet të dekurajojë lojtarët të cilët bëjnë hile gjatë lojës. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Chloe Ferry, edhe sot sjell format bombastike nga Dubai

Chloe Ferry, edhe sot sjell format bombastike nga Dubai

Kampioni nuk ndalet, Marc Marquez fiton dhe Çmimin e Madh të Japonisë

Kampioni nuk ndalet, Marc Marquez fiton dhe Çmimin e Madh të Japonisë

FFK jep lajmin e madh: Stadiumi “Fadil Vokrri” do të zgjerohet

FFK jep lajmin e madh: Stadiumi “Fadil Vokrri” do të zgjerohet

Bebe Rexha tregon se për çka e ngucnin në shkollë

Bebe Rexha tregon se për çka e ngucnin në shkollë

“Stupcat” tallen keq me zgjedhjet, tregojnë si shiten votat në Kosovë

“Stupcat” tallen keq me zgjedhjet, tregojnë si shiten votat në Kosovë

La kamerën e ndezur aksidentalisht, zbulon se gruaja po e tradhton me shokun e ngushtë

La kamerën e ndezur aksidentalisht, zbulon se gruaja po e tradhton me shokun e ngushtë

Beqiraj i emocionuar nga mikpritja e “Dardanëve”, thotë se Kosova e meritoi fitoren

Beqiraj i emocionuar nga mikpritja e “Dardanëve”, thotë se Kosova e meritoi fitoren

Challandes pas fitores ndaj Malit të Zi – thotë shqip ‘urime’

Challandes pas fitores ndaj Malit të Zi – thotë shqip ‘urime’

Moldavi-Shqipëri mbyllet 0-4 për kuqezinjtë

Moldavi-Shqipëri mbyllet 0-4 për kuqezinjtë

Rashica: Jam gati 100 për qind për Malin e Zi

Rashica: Jam gati 100 për qind për Malin e Zi

Drejtori i Fiores i befasuar nga talenti 22 vjeçar: Po vazhdoi kështu, i jap lejë të flasë me mbesën time

Drejtori i Fiores i befasuar nga talenti 22 vjeçar: Po vazhdoi kështu, i jap lejë të flasë me mbesën time

Bëri gabimin e ndeshjes, ja çfarë thotë Strakosha

Bëri gabimin e ndeshjes, ja çfarë thotë Strakosha

Bebe Rexha tërheq vëmendjen me veshjen e ngushtë

Bebe Rexha tërheq vëmendjen me veshjen e ngushtë

Jennifer Lopez vjen me një këngë të re

Jennifer Lopez vjen me një këngë të re

Challandes: Nuk jam i kënaqur me fitoren 1:0

Challandes: Nuk jam i kënaqur me fitoren 1:0

Demi i heq të gjitha dhe pozon e zhveshur

Demi i heq të gjitha dhe pozon e zhveshur