Klubet që nuk preken nga kriza e Koronavirus sa i përket merkatos. Reali, Interi dhe…

26.04.2020 22:46
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Klubet që nuk preken nga kriza e Koronavirus sa i përket merkatos. Reali, Interi dhe…

Merkatoja e futbollistëve pritet të pësojë një tronditje të fuqishme për shkak të krizës së shkaktuar nga Koronavirusi, por Real Madridi duket se do të jetë klubi më pak i prekur në këtë aspekt.

“Los Blancos” kanë nevojë për të nënshkruar me një mesfushor (Camavinga) dhe një sulmues (Haaland është i preferuari). Klubi mbretëror nuk do ta ketë të vështirë për t’i gjetur paratë, pasi ka në pronësi një numër të konsiderueshëm futbollistësh cilësorë, që luajnë në formë huazimi në ekipe të ndryshme në Europë, me vlerë totale të kartonëve të tyre mbi 200 milionë euro.

Reali ka disa sulmues cilësorë të shpërndarë nëpër Europë, që mund t’i shesë në çdo kohë, pasi nuk do ta kishte të vështirë të gjente blerës. Sipas portalit Transfermarkt, i specializuar për vlerësimin e lojtarëve, 13 futbollistë që Madridi i ka dhënë në formë huazimi kanë një vlerë 205.10 milionë euro. Anjë skuadër tjetër nuk ka kaq shumë lojtarë cilësorë në pronësi, por që luajnë të huazuar.

Ne vend të dytë është Interi, që mund të përfitojë 200 milionë euro nga shitja e lojtarëve të huazuar, megjithëse numri i futbollistëve në huazim (25) është pothuajse dyfishi i atyre të Real Madridit. Në pozitën e tretë në këtë renditje paraqitet Barça me 10 lojtarë në huazim me vlerë 150 milionë euro, ndërsa në vendin e katërt është Chelsea (14 lojtarë në huazim, që vlerësohen 126 milionë euro).

Vlerën më të lartë të lojtarëve të huazuar të “Los Blancos” e ka Ashraf me 54 milionë euro, Odegaard (45) dhe Ceballos (32), më pas vijnë Reguilón (20), Kubo (13.5), Oscar (11) dhe Alberto Soro (2.5).

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


A duhet të kenë frikë shtatzënat nga COVID-19?

A duhet të kenë frikë shtatzënat nga COVID-19?

Ancelotti: Skuadra e Milanit që humbi Ligën e Kampionëve ndaj Liverpool në vitit 2005 ishte më e mirë se ekipet fituese të vitit 2003 dhe 2007

Ancelotti: Skuadra e Milanit që humbi Ligën e Kampionëve ndaj Liverpool në vitit 2005 ishte më e mirë se ekipet fituese të vitit 2003 dhe 2007

Kryeparlamentarja Osmani më e lumtur se kurrë, këndon së bashku me vajzat e saj

Kryeparlamentarja Osmani më e lumtur se kurrë, këndon së bashku me vajzat e saj

Arthur Melo: Faleminderit për interesimin e Juventusit

Arthur Melo: Faleminderit për interesimin e Juventusit

Apple, Google, njoftim në telefon për ekspozimin ndaj koronavirusit

Apple, Google, njoftim në telefon për ekspozimin ndaj koronavirusit

Mjekët në Gjermani vijojnë të pozojnë nudo në shenjë proteste për mungesën e mjeteve mbrojtëse (Fotot)

Mjekët në Gjermani vijojnë të pozojnë nudo në shenjë proteste për mungesën e mjeteve mbrojtëse (Fotot)

Rusi/ 35 vjeçarja vret shoqen e saj, pjesët e trupit të viktimës përfundojnë në ushqim për qentë

Rusi/ 35 vjeçarja vret shoqen e saj, pjesët e trupit të viktimës përfundojnë në ushqim për qentë

Policia e interviston Gold AG për shkak të këngës së fundit

Policia e interviston Gold AG për shkak të këngës së fundit

Klubet që nuk preken nga kriza e Koronavirus sa i përket merkatos. Reali, Interi dhe…

Klubet që nuk preken nga kriza e Koronavirus sa i përket merkatos. Reali, Interi dhe…

Njerku i kapi duke kryer marrëdhënie intime, 16 vjeçarja dhe i dashuri punësuan dikë për ta vrarë

Njerku i kapi duke kryer marrëdhënie intime, 16 vjeçarja dhe i dashuri punësuan dikë për ta vrarë

Ina: Përjetova gjendje shoku, kur Geri doli në takim me Antonetën (Foto)

Ina: Përjetova gjendje shoku, kur Geri doli në takim me Antonetën (Foto)

Zbulohet gjithçka në Angli

Zbulohet gjithçka në Angli

Griezmann, Coutinho, Pochettino… Newcastle kërkon lavdinë

Griezmann, Coutinho, Pochettino… Newcastle kërkon lavdinë

Unitedi e nxjerr Pogban në shitje

Unitedi e nxjerr Pogban në shitje

Barcelona rivalizon Realin

Barcelona rivalizon Realin

Ja çka i ndërtoi gruas së tij!

Ja çka i ndërtoi gruas së tij!