Ketri i patrembur, bashkë me shqiponjën qëndroi në një degë (Foto)

16.03.2019 15:23
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ketri i patrembur, bashkë me shqiponjën qëndroi në një degë (Foto)

Joger Stevens Jr. ka parë një skenë shumë të rrallë në botën e kafshëve, kur një ketër ka qëndruar i patrembur, në një degë bashkë me shqiponjën.

Fotografi i botës së egër, ka qenë duke udhëtuar nëpër një zonë në Maine të Shteteve të Bashkuara, andaj reagoi shpejtë që të kapte momentin dramatik, transmeton Telegrafi.

Duke parë se shpeza po reagonte çuditshëm, Stevens – që pretendon se nuk del nga shtëpia pa e marrë aparatin fotografik – ndaloi makinën dhe nisi të shkrepte.

“Dola ta fotografoja shqiponjën që dukej si e hutuar, pastaj e pashë edhe ketrin që lëvizte në pemë. Nuk e dija çfarë po ndodhë” ka thënë fotografi.

Kundërshtarët e niveleve të ndryshme, janë sjellë për dhjetë minuta në atë hapësirë, me ketrin që dukej sikur donte të sulmonte, ndërsa shqiponja që nuk tregonte reagim ndaj tij.

Sipas fotografit që për 21 vjet hulumton botën e egër, kjo është skena më e rrallë që ka parë, ndërsa nuk heziton ta përshkruaj si ngjarje që ndodhë një herë në jetë. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ketri i patrembur, bashkë me shqiponjën qëndroi në një degë (Foto)

Ketri i patrembur, bashkë me shqiponjën qëndroi në një degë (Foto)

Facebook do të luftojë shpërndarjen e fotove intime me inteligjencën artificiale

Facebook do të luftojë shpërndarjen e fotove intime me inteligjencën artificiale

Ndërprerja e Facebook-ut vë në pikëpyetje për mënyrën tonë të jetesës

Ndërprerja e Facebook-ut vë në pikëpyetje për mënyrën tonë të jetesës

CEO i bursës kriptografike famëkeqe Mt.Gox i shpëton burgimit

CEO i bursës kriptografike famëkeqe Mt.Gox i shpëton burgimit

Skype dyfishon numrin e bashkëbiseduesve për thirrje në grup

Skype dyfishon numrin e bashkëbiseduesve për thirrje në grup

Netgear ka përgatitur një router wireless për adhuruesit e lojërave

Netgear ka përgatitur një router wireless për adhuruesit e lojërave

Google mund të gjobitet për herë të tretë nga Komisioni Evropian

Google mund të gjobitet për herë të tretë nga Komisioni Evropian

Problemi 19 vjeçar i sigurisë në WinRAR po përdoret në disa sulme nga hakerët

Problemi 19 vjeçar i sigurisë në WinRAR po përdoret në disa sulme nga hakerët

Tastiera Google Gboard tashmë përkthen tekstet në 103 gjuhë të botës

Tastiera Google Gboard tashmë përkthen tekstet në 103 gjuhë të botës

Qëndron shumë pranë ariut gjigant, për ta ushqyer me luleshtrydhe të ngrira (Video)

Qëndron shumë pranë ariut gjigant, për ta ushqyer me luleshtrydhe të ngrira (Video)

Presheva, Prizreni dhe Tirana ishin ndalesat e radhës së ICT Awards 7

Presheva, Prizreni dhe Tirana ishin ndalesat e radhës së ICT Awards 7

Tesla prezantoi makinën më të re elektrike për masat, Model Y

Tesla prezantoi makinën më të re elektrike për masat, Model Y

Në ujë të acartë për 10 mijë euro – do ta bënit edhe ju?! (Video)

Në ujë të acartë për 10 mijë euro – do ta bënit edhe ju?! (Video)

Microsoft lançon Xbox Live për lojërat Android dhe iOS

Microsoft lançon Xbox Live për lojërat Android dhe iOS

Facebook me një hapësirë të dedikuar adhuruesve të lojërave

Facebook me një hapësirë të dedikuar adhuruesve të lojërave

Apple i përgjigjet ankesave të Spotify me ashpërsi

Apple i përgjigjet ankesave të Spotify me ashpërsi