Këshilli i Prindërve: Mos manipuloni me nxënësit për interesa

21.10.2019 14:47
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Këshilli i Prindërve: Mos manipuloni me nxënësit për interesa

Këshilli i Prindërve të Kosovës ka reaguar pas publikimit të një fotografie ku nxënësit e Shkollës Fillore dhe të Mesme të Ulët “Motrat Qiriazi”, në Prizren mbanin në duar të flamurit të Turqisë.

Këshilli këtë veprim e konsideron të papërgjegjshëm nga ata që kanë manipuluar me nxënësit.

Prindërit bëjnë thirrje tek secili qytetar i cilësdo përkatësie etnike , që të mos manipulojnë me nxënësit për interesa çfaredo qofshin ato.

“Nxënësit shkollën e kanë vend edukimi e arsimimi, asgjë më shumë. Prandaj Këshilli i Prindërve të Kosovës, u bënë thirrje institucioneve përgjegjëse që të ndërmarrin masat që i parasheh ligji “- thuhet në reagimin e këtij Këshilli.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


​Përplasen dy aeroplanë amerikanë në Alaska – ka të vdekur

​Përplasen dy aeroplanë amerikanë në Alaska – ka të vdekur

Kurti: Zvicra është atdhe i dytë për mbi 250.000 shqiptarë

Kurti: Zvicra është atdhe i dytë për mbi 250.000 shqiptarë

Lutfi Haziri: Të hënën do t’i hapim çerdhet, sallat e sportit edukues dhe fitneset

Lutfi Haziri: Të hënën do t’i hapim çerdhet, sallat e sportit edukues dhe fitneset

Zemaj: ​Nga e hëna nis licencimi i laboratorëve privatë për realizimin e testeve serologjike

Zemaj: ​Nga e hëna nis licencimi i laboratorëve privatë për realizimin e testeve serologjike

​86 raste të reja me koronavirus në Kroaci, më së shumti në Zagreb

​86 raste të reja me koronavirus në Kroaci, më së shumti në Zagreb

​Koronavirusi hyn në qeverinë austriake

​Koronavirusi hyn në qeverinë austriake

​Rritje e numrit të pacientëve në Greqi, maska e detyrueshme në ambiente të mbyllura

​Rritje e numrit të pacientëve në Greqi, maska e detyrueshme në ambiente të mbyllura

Spanjë: Migrantët ikin nga karantina

Spanjë: Migrantët ikin nga karantina

Rritet numri i infeksioneve të reja në Shqipëri

Rritet numri i infeksioneve të reja në Shqipëri

Smajl Latifi reagon pas vdekjes së vëllait nga Covid-19

Smajl Latifi reagon pas vdekjes së vëllait nga Covid-19

Zemaj: Jemi të detyruar që të ashpërsojmë masat

Zemaj: Jemi të detyruar që të ashpërsojmë masat

10 të vdekur dhe 224 raste të reja me Covid-19

10 të vdekur dhe 224 raste të reja me Covid-19

Hoti, Mustafa, Veseli e Ahmeti shprehin ngushëllime për vdekjen e nënës së Edi Ramës

Hoti, Mustafa, Veseli e Ahmeti shprehin ngushëllime për vdekjen e nënës së Edi Ramës

Vdes vëllai i kryetarit të Rahovecit, i prekur me Covid-19

Vdes vëllai i kryetarit të Rahovecit, i prekur me Covid-19

Hoti njofton për përgatitjet e reja: Kosova asnjëherë nuk do të shndërrohet në shtet policor!

Hoti njofton për përgatitjet e reja: Kosova asnjëherë nuk do të shndërrohet në shtet policor!

Vjedhje në xhami e në objekte tjera, katër të arrestuar

Vjedhje në xhami e në objekte tjera, katër të arrestuar