Këshilla rreth fryerjës së barkut nga ushqimi

07.01.2016 15:32
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Këshilla rreth fryerjës së barkut nga ushqimi

Je në festë. Ti ke veshur një fustan ose një palë pantallona që i kishe menduar që një muaj më parë për këtë ditë. Po si t’ia bësh kur nuk i reziston asnjë gatimi dhe ushqimi mbi tavolinë? Në këtë pikë, ti kalon nëpër 7 faza psikologjike siç ndodh zakonisht edhe me zakonet apo tundimet e tjera

Injorimi

Ndoshta ti nuk e dije që do haje pas koncertit. Ndoshta të tjerët porositën patate të skuqura “për tavolinën”. Ndoshta ti thjesht nuk arsyetove dhe vendose që mund të vishje pantallonat me bel të ngushtë. Çfarëdo të ketë ndodhur, ti je këtu, patatet që askush tjetër nuk do t’i hajë janë para teje dhe ti thjesht do vazhdosh me to.

Mohimi

Ajo ndjesia bllokuese në të gjithë ezofagun do të kalojë plotësisht sapo të ngrihem. Pooo.

Inati

Asdfssffsad!!!! U çova. Qemeri i pantallonave kërciti dhe kërcënoi që do shqepej dhe jam shumë e sigurt që ka hyrë në stomak. Largohu, demon i ushqimit! Unë të urdhëroj!

(Vendosa një jastëk mbi bark )

Ankesa

Okay, por nëse pi ujë të ngrohtë me limon pas një ore që mos të më thahen lëngjet e stomakut dhe bëj disa përkulje joga, por vetëm ato ku mund të shtrihesh, do jem mirë. Do jem mirëëë!

Depresioni

Kjo nuk do i ndodhte kurrë Gisele-ës.

Pendesa

Duhet të isha ndalur 2,938,465 patatet të skuqura më parë.

Pranimi

Drita e diellit hyn në dritare ndërsa protagonistja zgjohet. Ajo e mban mend natën e kaluar shumë qartë, era e patateve të skuqura është ende në flokët e saj. Ia vlejti.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve