Kërcimi me parashutë nga ujëvara më e lartë në botë (Video)

27.03.2019 16:59
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kërcimi me parashutë nga ujëvara më e lartë në botë (Video)

Kamera në helmetën e Pawel Jankowski, ka marrë pamjet e mahnitshme, të lëshimit me parashutë nga ujëvara më e lartë në botë, që ndodhet në Venezuelë.

Me lartësi prej 980 metrave, Angel Falls është ujëvara më e lartë që nuk ka asnjë ndërprerje, ku uji rrjedhë vazhdueshëm deri në tokë, transmeton Telegrafi.

Isha afro 100 metra afër rënies, kur e pashë se nuk paska hapësirë, gjithçka ishte xhungël” ka thënë parashutisti nga Polonia.

Megjithëse ra në shkurre, pësoi vetëm lëndime të lehta, duke shpëtuar prej ndonjë goditje më të fuqishme.

Së bashku me grupin e tij, planifikon të kërcejë nga dhjetë ujëvarat më të mëdha, në tri vitet e ardhshme. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kërcimi me parashutë nga ujëvara më e lartë në botë (Video)

Kërcimi me parashutë nga ujëvara më e lartë në botë (Video)

Mediat greke me artikull kushtuar vajzave shqiptare: Kur ke talent mund t’ia dalësh

Mediat greke me artikull kushtuar vajzave shqiptare: Kur ke talent mund t’ia dalësh

Google sjell teknologjinë AMP në Gmail

Google sjell teknologjinë AMP në Gmail

Sony ka shitur 4.2 milionë pajisje të realitetit virtual PlayStation VR

Sony ka shitur 4.2 milionë pajisje të realitetit virtual PlayStation VR

ASUS adreson sulmin me maluerë ndaj sistemit të përditësimeve

ASUS adreson sulmin me maluerë ndaj sistemit të përditësimeve

Më 4-7 prill 2019 në Prishtinë organizohet konferenca e teknologjisë Software Freedom Kosova (SFK)

Më 4-7 prill 2019 në Prishtinë organizohet konferenca e teknologjisë Software Freedom Kosova (SFK)

Apple prezantoi shërbimin me pagesë të lajmeve News+

Apple prezantoi shërbimin me pagesë të lajmeve News+

Akademia jCoders certifikohet nga agjensioni më i madh akreditues amerikan AdvancED

Akademia jCoders certifikohet nga agjensioni më i madh akreditues amerikan AdvancED

Apple prezantoi një kartë krediti

Apple prezantoi një kartë krediti

P30 dhe P30 Pro është përgjigja e Huawei ndaj Galaxy S10 dhe S10 Plus

P30 dhe P30 Pro është përgjigja e Huawei ndaj Galaxy S10 dhe S10 Plus

AKEP miraton shitjen e Telekom Albania

AKEP miraton shitjen e Telekom Albania

Serverët e infektuar të përditësimeve kanë dërguar maluerë në kompjurët ASUS

Serverët e infektuar të përditësimeve kanë dërguar maluerë në kompjurët ASUS

Bashkimi Evropian voton për ti dhënë fund ndryshimit të orës

Bashkimi Evropian voton për ti dhënë fund ndryshimit të orës

Fjala e parë që tha bebja ishte Google: Gjiganti për kërkim shprehet i gëzuar, jo të gjithë u impresionuan (Video)

Fjala e parë që tha bebja ishte Google: Gjiganti për kërkim shprehet i gëzuar, jo të gjithë u impresionuan (Video)

Aplikacioni Tirana Ime me funksione për matjen e cilësisë së ajrit

Aplikacioni Tirana Ime me funksione për matjen e cilësisë së ajrit

Mosha e kishte lodhur dhe nuk mund të ecte, qeni 20-vjeçar u ndihmua të hidhte disa hapa në park (Video)

Mosha e kishte lodhur dhe nuk mund të ecte, qeni 20-vjeçar u ndihmua të hidhte disa hapa në park (Video)