Këndellet Prishtina

29.06.2020 21:39
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Këndellet Prishtina

Prishtina e ka mposhtur 3-1 Feronikelin në “Fadil Vokrri”. Pas kësaj fitore, Prishtina ka shkuar në kuotën e 54 pikëve në vendin e dytë, katër më pak se lideri, Drita.

Ndeshja e fundit për xhiron e 27 në IPKO Superligën e Kosovës është zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Prishtina e priti Feronikelin, të cilën skuadër e mposhti 3-1, pak ditë pasi barazoi 1-1 me Llapin.

45 minutat e pjesës së parë sollën tre gola, vendasit triumfuan 2-1 mysafirët.

Dy gola u shënuan për një minutë, fillimisht Otto John e kaloi Prishtinën në epërsi në minutën e 11’, por mysafirët reaguan me Albert Dabiqaj dhe barazuan në minutën e 12’.

Sido që të jetë, pas tentimeve të shumta, Prishtina ia arriti qëllimit që të shkojë në pushim të pjesës së parë me avantazhin e një goli.

Gauthier Mankenda realizoi për 2-1 në minutën e 45’.

Në pjesën e dytë, për të konfirmuar formën e mirë, Prishtina e gjeti edhe njëherë golin, që doli të jetë i fundit për këtë takim.

Ahmed Januzi realizoi në minutën e 57’ për rezultatin përfundimtar 3-1.

Pas kësaj fitore, Prishtina ka shkuar në kuotën e 54 pikëve në vendin e dytë, katër më pak se lideri, Drita. /Gazeta Express/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Këndellet Prishtina

Këndellet Prishtina

“Te Chelsea për Para? Mund të kisha shkuar në Kinë”

“Te Chelsea për Para? Mund të kisha shkuar në Kinë”

Afrona vishet në fustan të shkurtër, por për çka i pyeti ndjekësit?

Afrona vishet në fustan të shkurtër, por për çka i pyeti ndjekësit?

Barcelona vendos ta shkarkojë trajnerin

Barcelona vendos ta shkarkojë trajnerin

Interi me përmbysje dramatike pas dy golave në fund të takimit

Interi me përmbysje dramatike pas dy golave në fund të takimit

Dua Lipa bëhet femra e parë që arrin këtë sukses

Dua Lipa bëhet femra e parë që arrin këtë sukses

Barcelona në kaos, futbollistët kundër trajnerit

Barcelona në kaos, futbollistët kundër trajnerit

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Jurgen Klopp i përmirësoi të gjithë, përveç Kariusit – thotë legjenda e Liverpoolit

Jurgen Klopp i përmirësoi të gjithë, përveç Kariusit – thotë legjenda e Liverpoolit

Solskjaer: Ka ardhur koha që Manchester Unitedi të fitojë trofe

Solskjaer: Ka ardhur koha që Manchester Unitedi të fitojë trofe

“Jam në Real Madrid për shkak të rrethanave, jo sepse dua”

“Jam në Real Madrid për shkak të rrethanave, jo sepse dua”

Muriqi – Tufan, sigurojnë 3 pikë për Fenerbahçen

Muriqi – Tufan, sigurojnë 3 pikë për Fenerbahçen

Barcelona lëshon fitoren nga duart

Barcelona lëshon fitoren nga duart

Një gol dhe një asist – Muriqi, vendimtar në fitoren e Fenerbahces

Një gol dhe një asist – Muriqi, vendimtar në fitoren e Fenerbahces

IHMK: Moti për ditën e nesërme

IHMK: Moti për ditën e nesërme

Dhurata Dora lanson këngën e re “Ferrari”

Dhurata Dora lanson këngën e re “Ferrari”