Ja detajet që zbulon një foto e tre modeleve të Galaxy S10

21.01.2019 15:21
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ja detajet që zbulon një foto e tre modeleve të Galaxy S10

Gjatë fundjavës insajderi i njohur i industrisë mobile Evan Blass publikoi foto të mbarë linjës së ardhshme Galaxy S10.

Këto modele do të konfrontohen me iPhone XS, XS Max dhe XR. Telefonët e paraqitur në foto fillojnë nga S10E në të majtë, S10 në mes dhe S10+ në të djathtë.

Të gjithë kanë ekrane Infinity-O ku kamera frontale është e vendosur nën ekran. Galaxy S10 ka ekran 6.1-inç edhe është model i rangut të mesëm.

Ai tejkalon ekranin 5.8-inç të modelit bazë S10E ndërsa Galaxy S10+ do të ketë ekran 6.4-inç.

Edhe pse Samsung nuk do të ketë teknologjinë e njohjes së fytyrës, raportohet se Galaxy S10 vjen me skaner të shenjave të gishtërinjve nën ekran.

Së fundi Galaxy S10X do të jetë varianti 5G i cili vjen me ekran 6.7-inç por që në këtë foto nuk është paraqitur.

Ai do të dalë në shitje më vonë se tre modelet e lartpërmendura. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


“Rodrigo Duterte dhe Kim Jong-un”: Dy burrat që kanë habitur publikun në Hong Kong (Foto)

“Rodrigo Duterte dhe Kim Jong-un”: Dy burrat që kanë habitur publikun në Hong Kong (Foto)

Slack përgatitet për të hyrë në bursë

Slack përgatitet për të hyrë në bursë

Zaniolo dhe Roma arrijnë marrëveshje për rinovimin e kontratës?

Zaniolo dhe Roma arrijnë marrëveshje për rinovimin e kontratës?

Ronaldo e do Jamesin te Juventusi

Ronaldo e do Jamesin te Juventusi

Granata e vjetër më se 100 vjet, u transportua me anije në ngarkesën me patate (Foto)

Granata e vjetër më se 100 vjet, u transportua me anije në ngarkesën me patate (Foto)

Gërmimi i Bitcoin nuk është më ai biznesi fitimprurës që njihnim

Gërmimi i Bitcoin nuk është më ai biznesi fitimprurës që njihnim

Kërcen dhe rrotullohet në ajër, në cepin e shkëmbit të lartë 40 metra (Video)

Kërcen dhe rrotullohet në ajër, në cepin e shkëmbit të lartë 40 metra (Video)

“Qelizat burimore”, mendohet se shkaktojnë  të gjitha tipat e kancerit

“Qelizat burimore”, mendohet se shkaktojnë të gjitha tipat e kancerit

Manchester City nuk e përfshinë Arijanet Muriqin në listën A për Ligën e Kampionëve, ka shpresë për listën B

Manchester City nuk e përfshinë Arijanet Muriqin në listën A për Ligën e Kampionëve, ka shpresë për listën B

Edon Zhegrova prezantohet te Baseli, do ta mbajë numrin 30

Edon Zhegrova prezantohet te Baseli, do ta mbajë numrin 30

Instagram beson se ka zgjidhjen e duhur për vetëvrasjet

Instagram beson se ka zgjidhjen e duhur për vetëvrasjet

Majk ‘reklamon’ makinën ‘Porsche’: Nëse nuk bën para, nuk ka kuptim

Majk ‘reklamon’ makinën ‘Porsche’: Nëse nuk bën para, nuk ka kuptim

Nxënësit e një shkolle në Kinë u shpërblyen me nga një peshk, për arritjet maksimale në provime (Video)

Nxënësit e një shkolle në Kinë u shpërblyen me nga një peshk, për arritjet maksimale në provime (Video)

Babai i Emiliano Sala pas lajmit për gjetjen e rrënojave të aeroplanit: Nuk mund ta besoj

Babai i Emiliano Sala pas lajmit për gjetjen e rrënojave të aeroplanit: Nuk mund ta besoj

Modric kërkon rinovimin e kontratës me Real Madridin

Modric kërkon rinovimin e kontratës me Real Madridin

Galaxy S10 ndër telefonët e parë me Wi-Fi e së ardhmes

Galaxy S10 ndër telefonët e parë me Wi-Fi e së ardhmes