Interi reagon zyrtarisht: Ajo çfarë ndodhi ndaj Juventusit u pa nga e gjithë bota, meritojmë më shumë respekt ne dhe tifozët tanë

30.04.2018 17:31
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Interi reagon zyrtarisht: Ajo çfarë ndodhi ndaj Juventusit u pa nga e gjithë bota, meritojmë më shumë respekt ne dhe tifozët tanë

Interi ka dal me deklaratë zyrtare për ndeshjen ndaj Juventusit në Derby d’Italia të zhvilluar të shtunën mbrema në Giuseppe Meazza.  

Drejtor ekzekutiv i Interit, Alessandro Antonello ka dal para mediave dhe ka treguar shqetësimet e tij dhe të klubit Nerazzurr në lidhje me episodet në ndeshjen ndaj Juventusit dhe gjykimin që la shumë polemika.

“Kanë ndodhur gjëra të pashpjegueshme dhe nuk jemi të acaruar, por jemi shumë të mërzitur. Interi meriton respekt dhe këtë respekt e meritojnë edhe tifozët tanë”, deklaroi fillimisht Antonello, përcjell SS.

Derbi ka krijuar shumë polemika (Getty Images)

“Ajo që ndodhi ishte në sytë e të gjithëve, ndeshja u ndoq nga 80 mijë persona në stadium dhe 700 milionë të tjerë përpara televizorit nga 170 vende të botës”.

“Sinqerisht gjykimi i Orsatos nuk ishte një reklamë e bukur për futbollin italian, madje ishte një reklamë shumë e shëmtuar”.

“Jemi krenarë për paraqitjen e futbollistëve tanë, pasi kanë vendosur dhe të gjithë pasionin e tyre në fushë edhe pse ishim në inferioritet numerik”.

“Publiku ka qenë gjithashtu i jashtëzakonshëm dhe na ka mbështetur nga fillimi deri në fund. Por, nuk e kuptoj sesi një arbitër mund të gjykojë me standarde të dyfishta”.

“Në futboll gjatë viteve të fundit kanë ndryshuar shumë gjëra, por ka edhe nga ato gjëra që nuk ndryshojnë asnjëherë. Ne pavarësisht gjithçkaje jemi krenarë për historinë e klubit tonë”, përfundoi drejtuesi i Interit.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Eno Popi largohet nga ‘Wake up’ për një projekt tjetër, ku do ta shikoni sezonin e ri

Eno Popi largohet nga ‘Wake up’ për një projekt tjetër, ku do ta shikoni sezonin e ri

Trajneri i njohur, Munishi: Mund të më thonë se po bëhem si Mourinho – por me mua si trajner, Kosova do synonte kualifikimin në Botëror ose Evropian  

Trajneri i njohur, Munishi: Mund të më thonë se po bëhem si Mourinho – por me mua si trajner, Kosova do synonte kualifikimin në Botëror ose Evropian  

Zbuteni dhimbjen në muskuj!

Zbuteni dhimbjen në muskuj!

Marinën 'e kryqëzojnë' për photoshop, Luana Vjollca bën reagimin emiocionues

Marinën 'e kryqëzojnë' për photoshop, Luana Vjollca bën reagimin emiocionues

Pogba: Kante dhe Matuidi i kanë nga 15 mushkri

Pogba: Kante dhe Matuidi i kanë nga 15 mushkri

Edhe pse kishte pësuar lëndime të rënda trupore në aksident trafiku, pacienti këndonte derisa mjekët i vënin allçi dhe ia shëronin plagët (Video)

Edhe pse kishte pësuar lëndime të rënda trupore në aksident trafiku, pacienti këndonte derisa mjekët i vënin allçi dhe ia shëronin plagët (Video)

Zaimina Vasjari dhe Seldi kanë diçka për të thënë dhe nuk ka të bëjë me muzikën

Zaimina Vasjari dhe Seldi kanë diçka për të thënë dhe nuk ka të bëjë me muzikën

Performanca e artë e njeriut të ndeshjes, Modric me statistika të shkëlqyera ndaj Argjentinës

Performanca e artë e njeriut të ndeshjes, Modric me statistika të shkëlqyera ndaj Argjentinës

Këto turiste seksi po e zbukurojnë secilin vend që po e vizitojnë

Këto turiste seksi po e zbukurojnë secilin vend që po e vizitojnë

Sa shpesh duhet të hajë fëmija mish të kuq?

Sa shpesh duhet të hajë fëmija mish të kuq?

Mediat serbe: Behrami dhe Shaqiri futbollistët më provokues në ndeshjen Serbi – Zvicër (FOTO)

Mediat serbe: Behrami dhe Shaqiri futbollistët më provokues në ndeshjen Serbi – Zvicër (FOTO)

Elvana Gjata publikon foton seksi, e ëma e Oriola Marashit ka diçka për t'i thënë

Elvana Gjata publikon foton seksi, e ëma e Oriola Marashit ka diçka për t'i thënë

Ariu mbyllet në veturë dhe bllokon dyert, nevojitet të thyhet xhami për t’ia mundësuar daljen (Video)

Ariu mbyllet në veturë dhe bllokon dyert, nevojitet të thyhet xhami për t’ia mundësuar daljen (Video)

Maradona ndez gjithë argjentinasit, puth fanellën e Messit dhe lutet për fitore

Maradona ndez gjithë argjentinasit, puth fanellën e Messit dhe lutet për fitore

Kështu u flladitën këto 20 bukuroshe përvëluese në ditën e parë të verës

Kështu u flladitën këto 20 bukuroshe përvëluese në ditën e parë të verës

Këta janë artistët që do të performojnë në të njëjtën skenë me Dua Lipën

Këta janë artistët që do të performojnë në të njëjtën skenë me Dua Lipën