I vazhdohet mandati për 30 ditë Komisionit Hetimor për zbardhjen e rastit të deportimit të turqve

15.04.2019 12:06
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
I vazhdohet mandati për 30 ditë Komisionit Hetimor për zbardhjen e rastit të deportimit të turqve

Deputetët e Kuvendit të Kosovës ia ka zgjatur mandatin Komisionit Hetimor Parlamentar në lidhje me ndriçimin e rastet të dëbimit të gjashtë shtetasve turq më 29 mars të vitit e kaluar.

Edhe 30 ditë i është zgjatur mandati këtij komisioni me 60 vota të ligjvënëse. 1 votë ka qenë kundër dhe katër abstenime nga procesi i votimit, njofton Klan Kosova.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


I vazhdohet mandati për 30 ditë Komisionit Hetimor për zbardhjen e rastit të deportimit të turqve

I vazhdohet mandati për 30 ditë Komisionit Hetimor për zbardhjen e rastit të deportimit të turqve

Kuvendi miraton rezolutën për gjenocidin dhe krimet serbe në Kosovë

Kuvendi miraton rezolutën për gjenocidin dhe krimet serbe në Kosovë

Irinej në Prizren: Nuk do ta pranojmë ndarjen e Kosovës, Jerusalemin tonë

Irinej në Prizren: Nuk do ta pranojmë ndarjen e Kosovës, Jerusalemin tonë

Qeveria e gatshme për të diskutuar të gjitha temat, përfshirë tregtinë e lirë

Qeveria e gatshme për të diskutuar të gjitha temat, përfshirë tregtinë e lirë

Tkurren investimet e huaja për 24 milionë euro

Tkurren investimet e huaja për 24 milionë euro

Emigrimi, sinjal jo i mirë për liberalizimin e vizave

Emigrimi, sinjal jo i mirë për liberalizimin e vizave

Thaçi sot takohet me Hahn dhe presidentin Tusk

Thaçi sot takohet me Hahn dhe presidentin Tusk

Emigrimi, sinjal jo i mirë për liberalizimin e vizave

Emigrimi, sinjal jo i mirë për liberalizimin e vizave

32-vjeçarja vdiq pas lindjes, familja akuzon mjekët për neglizhencë

32-vjeçarja vdiq pas lindjes, familja akuzon mjekët për neglizhencë

Përleshje fizike në PDK-në e Skenderajt

Përleshje fizike në PDK-në e Skenderajt

Vuçiqi i “brengosur për papërgjegjësinë e liderëve” të Kosovës

Vuçiqi i “brengosur për papërgjegjësinë e liderëve” të Kosovës

Vdiq gruaja e kasapit të Ballkanit, Mira Markoviq Millosheviq

Vdiq gruaja e kasapit të Ballkanit, Mira Markoviq Millosheviq

Thaçi shkon në Bruksel, pritet të takojë përfaqësues të lartë të BE-së

Thaçi shkon në Bruksel, pritet të takojë përfaqësues të lartë të BE-së

Siljanovska – Davkova: Do ta kthej drejtësinë e humbur

Siljanovska – Davkova: Do ta kthej drejtësinë e humbur

Vasfije Krasniqi viziton vendin ku u dhunua: Ky është vendi ku mu shuan ëndrrat

Vasfije Krasniqi viziton vendin ku u dhunua: Ky është vendi ku mu shuan ëndrrat

Kadri Veseli s’e mbylli debatin Molliqaj-Konjufca për SHIK’un

Kadri Veseli s’e mbylli debatin Molliqaj-Konjufca për SHIK’un