Hoxhaj i reagon Sërbisë: Përmes mediave që i kontrolloni po tentoni ta destabilizoni Ballkanin

05.12.2018 15:47
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Hoxhaj i reagon Sërbisë: Përmes mediave që i kontrolloni po tentoni ta destabilizoni Ballkanin

Zëvendës-kryeministri Enver Hoxhaj, përmes një postimi në Twitter i ka reaguar Serbisë, për propagandën e vazhdueshme që po bëjnë ndaj Kosovës. Hoxhaj ka theksuar se si anëtar të ardhshëm të NATO-s shteti ynë garanton paqe dhe stabilitet.
“Këto kërcënime janë veprime të qëllimshme për ta destabilizuar Ballkanin Perëndimor”, shprehet Hoxhaj.

Postimi i plotë i tij:

Serbia edhe sot po vazhdon propagandën e saj agresive kundër Kosovës, përmes mediave të kontorlluara nga ajo, në mënyrë që të krijjojë panik. Këto kërcënime janë veprime të qëllimshme për ta destabilizuar Ballkanin Perëndimor. Si anëtare e NATO-s në të ardhmen dhe rrugës së transformimit të FSK-së në Ushtri do të ju garantojnë vetëm paqe dhe stabilitet.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Hoxhaj i reagon Sërbisë: Përmes mediave që i kontrolloni po tentoni ta destabilizoni Ballkanin

Hoxhaj i reagon Sërbisë: Përmes mediave që i kontrolloni po tentoni ta destabilizoni Ballkanin

Borxhlinjve ndaj Komunës së Gjilanit u jepet afat deri më 31 dhjetor për shlyrjen e obligimeve

Borxhlinjve ndaj Komunës së Gjilanit u jepet afat deri më 31 dhjetor për shlyrjen e obligimeve

Rihapet gjykimi për terrorizëm në ditën e shpalljes së aktgjykimit

Rihapet gjykimi për terrorizëm në ditën e shpalljes së aktgjykimit

Peja në vitin 2019 do të bëhet me Qendër të Inovacionit dhe Ndërmarrësisë

Peja në vitin 2019 do të bëhet me Qendër të Inovacionit dhe Ndërmarrësisë

Haradinaj falënderon Irlandën për mbështetjen ndaj Kosovës

Haradinaj falënderon Irlandën për mbështetjen ndaj Kosovës

Aprovohet projektligji për mësimdhënësit e viteve të 90-ta

Aprovohet projektligji për mësimdhënësit e viteve të 90-ta

Gashi: Kosova është njëra nga shtetet më aktive në përkrahjen institucionale për punëtorin vullnetar rinor

Gashi: Kosova është njëra nga shtetet më aktive në përkrahjen institucionale për punëtorin vullnetar rinor

Babë e bir kanosin kryetarin e Kllokotit

Babë e bir kanosin kryetarin e Kllokotit

Çekia përkrah formimin e Ushtrisë së Kosovës

Çekia përkrah formimin e Ushtrisë së Kosovës

Nënshkruhet marrëveshje ndërmjet Koordinatorit Hoti dhe Komunës së Suharekës

Nënshkruhet marrëveshje ndërmjet Koordinatorit Hoti dhe Komunës së Suharekës

Ish punëtorët e ndërmarrjes ‘’Ramiz Sadiku’’ protestuan para objektit të Prokurorit të Shtetit

Ish punëtorët e ndërmarrjes ‘’Ramiz Sadiku’’ protestuan para objektit të Prokurorit të Shtetit

Opozita kushtëzon votën për buxhetin e vitit 2019

Opozita kushtëzon votën për buxhetin e vitit 2019

Haradinaj i përgjigjet Serbisë: Ushtrinë nuk e kemi për veri, por për Irak e Afganistan

Haradinaj i përgjigjet Serbisë: Ushtrinë nuk e kemi për veri, por për Irak e Afganistan

Bërnabiq për 100 për qindëshin: Serbia humb 42 milionë euro në muaj

Bërnabiq për 100 për qindëshin: Serbia humb 42 milionë euro në muaj

Drecun dorëzohet: S’mund ta ndalim formimin e ushtrisë së Kosovës

Drecun dorëzohet: S’mund ta ndalim formimin e ushtrisë së Kosovës

Nis i implementimi i projektit të financuar nga Banka Botërore-CERP, që ndihmon bizneset të eksportojnë në tregjet e huaja

Nis i implementimi i projektit të financuar nga Banka Botërore-CERP, që ndihmon bizneset të eksportojnë në tregjet e huaja