Horoskopi: Armiku më i keq i çdo shenje zodiakale

16.05.2018 12:49
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Horoskopi: Armiku më i keq i çdo shenje zodiakale

Çdo shenjë ka diçka që nuk mund ta durojë, që nuk i pëlqen, që i bezdis. Me pak fjalë, kemi një shenjë antagoniste.

Zakonisht, këta antagonistë përplasen me ato që janë baza e natyrës së shenjës së marrë në konsideratë.
Edhe nëse duket absurde, astrologjia mund të na ndihmojë të kuptojmë se kush është ai që mund të urrejmë para se ta njohim.
Le të zbulojmë se cili është armiku më i keq i çdo shenje të zodiakut.

Dashi ka Akrepin – Dashi i urren ata që nuk janë të thjeshtë, spontan dhe të drejtpërdrejtë, siç janë njerëzit e shenjës së akrepit. Taktikat dhe mashtrimet nuk janë për të, edhe nëse ai ka një natyrë agresive të aftë për t’u përballur me çdo sfidë.

Demi ka Binjakët – Demi urren rrugën e binjakëve: ata janë në humor, ndryshojnë vazhdimisht mendjet e tyre, ata janë të paparashikueshëm, të gjitha gjëra që tensionojnë në mënyrë të panevojshme. Pra, është më mirë që t’i mbajë ata në një distancë të sigurt.

Binjakët kanë Bricjapin – Binjakët janë tepër komunikues, flasin me të gjithë, por nganjëherë janë kokëfortë. Shenja me të cilën ata nuk mund të shkojnë fare? Bricjapi. Ky i fundit urren të dëgjojë fjalimet e tij të pafundme dhe nuk pranon mendjemadhësinë e tij.

Gaforrja ka Shigjetarin – Shigjetari, me natyrën e tij aventureske, ka për qëllim të copëtojë zemrën e një gaforreje, e cila vepron gjithmonë me delikatesë dhe butësi. Çfarë është më keq sesa një mik i padrejtë dhe i pandjeshëm? Kjo është arsyeja pse këto dy shenja janë të papajtueshme

Luani ka Virgjëreshën – Midis Luanit dhe Virgjëreshës është një luftë e vërtetë për të fituar pushtet. Luanët urrejnë ata që përpiqen të arrijnë gjithmonë përsosmërinë ashtu siç bëjnë të lindurit nën shenjën e Virgjëreshës.

Virgjëresha ka Gaforren – Sipas shenjës së Virgjëreshës, Gaforrja është aq e pakujdesshme saqë nuk mund t’i pranojë kurrë zgjedhjet e veta. Ajo e le veten të drjtohet nga zemra dhe ndjenjat e saj, duke shkatërruar çdo gjë në fund. Kjo është diçka që një Virgjëreshë nuk mund ta tolerojë.

Peshorja ka Ujorin – Peshorja dhe Ujori janë dy shenja të papajtueshme dhe arsyeja është shumë e thjeshtë: e para do të jetë e lavdëruar gjatë gjithë kohës, tjetra i urren sentimentalizmat e kota. Sigurisht, ekzistojnë përjashtime, por Peshoret duan dikë pranë tyre që nuk është i ftohtë dhe i shkëputur si ujori.

Akrepi ka Peshoren – Për Akrepin nuk ka armik më të keq se Peshorja. Është sikur pas asaj pamjes së saj të shkëlqyer duket se gjithmonë ka diçka për të fshehur dhe kur Akrepi ndeshet me njerëz të pandershëm dhe të rremë i bënë ata të vuajnë.

Shigjetari ka Demin – Në qoftë se nga njëra anë Shigjetari është dinamik, komunikativ dhe ekstrovert, Demi është rigoroz dhe racional, dy karakteristika që konsiderohen absolutisht të mërzitshme nga shenja e parë. Shigjetari ndjek gjithçka që e emocionon dhe është e qartë pse ai nuk mund ta dojë një të shenjës së Demit.

Bricjapi ka Peshqit – Bricjapi është një shenjë pragmatike dhe racionale, e cila preferon të veprojë në vend që të harxhojë orë të tëra duke menduar. Prandaj është e pashmangshme që ai e sheh idealizmin e Peshqve si një dobësi. Sipas këndvështrimit të tij, mënyra e tyre e të bërit është absolutisht e gabuar.

Ujori ka Luanin – Ujori urren njerëzit që besojnë se kanë gjithmonë të drejtë, një veçori e pranishme në të gjithë ata që janë lindur nën shenjën e Luanit. Ai beson se ata mbivlerësohen, por e vërteta është se ata janë dy personalitete dominuese që nuk mund të takohen.

Peshqit kanë Dashin – Peshqit dhe Dashi janë dy shenja të papajtueshme. Peshqit duan të jetojnë në relaks të plotë, duke bërë udhëtime mendore të pabesueshme ulur në mënyrë të qetë në divan, ndërsa Dashi është më dinamik dhe agresiv. Personalitetet e tyre praktikisht të kundërta nuk do të arrijnë kurrë të bashkohen.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Hamilton shpallet kampion i Formula 1 për të pestën herë në karrierë

Hamilton shpallet kampion i Formula 1 për të pestën herë në karrierë

Pse disa njerëz i kanë gjithmonë duart e ftohta

Pse disa njerëz i kanë gjithmonë duart e ftohta

Mos përdorni shfletuesin Edge për të shkarkuar Chrome, përndryshe do të infektoheni me maluer

Mos përdorni shfletuesin Edge për të shkarkuar Chrome, përndryshe do të infektoheni me maluer

Pritet shkarkimi i Lopeteguit gjatë ditës së hënë, Conte rrugës për Madrid

Pritet shkarkimi i Lopeteguit gjatë ditës së hënë, Conte rrugës për Madrid

Për 27 vjet ushqehet vetëm me fruta (Foto)

Për 27 vjet ushqehet vetëm me fruta (Foto)

iPhone XR është iPhone 9 e munguar

iPhone XR është iPhone 9 e munguar

Caldara mungon dy muaj, Gattuso tregon për problemet me lëndime

Caldara mungon dy muaj, Gattuso tregon për problemet me lëndime

Shëroni muskujt e lënduar

Shëroni muskujt e lënduar

Dominimi i Google në Evropë do të vijojë pavarësisht shkëputjes së Google Search dhe Chrome nga Android

Dominimi i Google në Evropë do të vijojë pavarësisht shkëputjes së Google Search dhe Chrome nga Android

Clevelandi shkarkon trajnerin Tyronn Lue pas gjashtë humbjeve radhazi

Clevelandi shkarkon trajnerin Tyronn Lue pas gjashtë humbjeve radhazi

Kameramani i Sky që pa aksidentin e helikopterit në Leicester: Piloti është një hero, mund të ishte edhe më keq

Kameramani i Sky që pa aksidentin e helikopterit në Leicester: Piloti është një hero, mund të ishte edhe më keq

Deutsche Telekom nuk njeh rival në Gjermani, kryeson shpejtësinë e internetit 4G

Deutsche Telekom nuk njeh rival në Gjermani, kryeson shpejtësinë e internetit 4G

Aroma e femrave që tërheq meshkujt: Nuk bëhet fjalë për parfum!

Aroma e femrave që tërheq meshkujt: Nuk bëhet fjalë për parfum!

Lopetegui: Përgjegjësia gjithmonë bie te trajneri, Reali do të festojë në fund të sezonit

Lopetegui: Përgjegjësia gjithmonë bie te trajneri, Reali do të festojë në fund të sezonit

Barcelona 5-1 Real Madrid: Notat e lojtarëve, Suarez ylli i ndeshjes

Barcelona 5-1 Real Madrid: Notat e lojtarëve, Suarez ylli i ndeshjes

Vetëm ky ushtrim mund t’jua përgjysmojë rrezikun nga vdekja

Vetëm ky ushtrim mund t’jua përgjysmojë rrezikun nga vdekja