Hajnat vjedhin motoçikletën për 30 sekonda, në mes të ditës (Video)

10.01.2019 13:37
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Hajnat vjedhin motoçikletën për 30 sekonda, në mes të ditës (Video)

Ky është momenti tronditës kur hajdutët që mbajnë helmeta në kokë thyejnë një bllokues në një motoçikletë dhe e marrin atë duke u larguar, në mes të ditës – për vetëm 30 sekonda.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, ka qenë Aaron Storey, 29, ai që ka parkuar Honda PCX125 e tij në një rrugë të afërt jashtë Hotel Victoria në Lowestoft, Suffolk – Angli, të dielën në mëngjes.

Dhe kanë qenë kamerat e sigurisë ato që kanë kapur momentin kur një burrë me një xhaketë të zezë dhe një helmetë në kokë që tenton të zhbllokojë motoçikletën, i ndihmuar gjithashtu nga një tjetër.

Storey, i cili është një kuzhinier në hotel, tha: “Unë e parkoj Honda pcx125 tim në të njëjtin vend që prej se e kam blerë, ajo ishte e pajisur me një bravë, të cilën e kishte edhe në kohën kur u vodh”. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Hajnat vjedhin motoçikletën për 30 sekonda, në mes të ditës (Video)

Hajnat vjedhin motoçikletën për 30 sekonda, në mes të ditës (Video)

Alonso: Nuk e di pse dikush do të shkonte te Bayerni

Alonso: Nuk e di pse dikush do të shkonte te Bayerni

Qualcomm thotë se të paktën 30 modele telefonësh me 5G do të mbërrijnë këtë vit

Qualcomm thotë se të paktën 30 modele telefonësh me 5G do të mbërrijnë këtë vit

Drita huazon mbrojtësin e Prishtinës, Përparim Osmani

Drita huazon mbrojtësin e Prishtinës, Përparim Osmani

Djaloshi me aftësi të kufizuara dhe e dashura e tij duan t’i tregojnë botës se “dashuria nuk njeh kufij” (Foto)

Djaloshi me aftësi të kufizuara dhe e dashura e tij duan t’i tregojnë botës se “dashuria nuk njeh kufij” (Foto)

Giannis mposht Hardenin në duelin për MVP, Bucks nënshtrojnë Houstonin në udhëtim

Giannis mposht Hardenin në duelin për MVP, Bucks nënshtrojnë Houstonin në udhëtim

Redmi Note 7 është telefoni i parë i Xiaomi si markë më vete

Redmi Note 7 është telefoni i parë i Xiaomi si markë më vete

Rreziku nga infarkti në stinën e dimrit

Rreziku nga infarkti në stinën e dimrit

Morata dëshiron të largohet këtë muaj nga Chelsea  

Morata dëshiron të largohet këtë muaj nga Chelsea  

Unitedi ia paguan Mourinhos mbi 16 milionë euro kompensim, portugezi i lirë të gjej skuadër të re

Unitedi ia paguan Mourinhos mbi 16 milionë euro kompensim, portugezi i lirë të gjej skuadër të re

Si ta nxirrni nga syri i bebes trupin e huaj?

Si ta nxirrni nga syri i bebes trupin e huaj?

​Fshati kanadez ”pushtohet” nga fokat

​Fshati kanadez ”pushtohet” nga fokat

Acer Triton 900 është një laptop monstër

Acer Triton 900 është një laptop monstër

HP përditëson laptopin e lojërave Omen 15

HP përditëson laptopin e lojërave Omen 15

Zyrtare: Drenica huazon katër lojtarë nga Feronikeli

Zyrtare: Drenica huazon katër lojtarë nga Feronikeli

Një ditë me notarët e Klubit të notit “Prishtina”

Një ditë me notarët e Klubit të notit “Prishtina”