Google ndalon shitjet e Pixel 2 dhe Pixel 2 XL

02.04.2019 10:04
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Google ndalon shitjet e Pixel 2 dhe Pixel 2 XL

Google ka ndaluar së shitur smartfonët Pixel 2 dhe Pixel 2 XL. Disa modele mbeten në shitje në distributorë të ndryshëm. Për shembull në Best Buy Pixel 2 XL shitet për 399 dollarë për modelin 64GB.

Pixel 2 dhe 2 XL debutuan në Tetor të 2017-ës dhe dolë në shitje në fund po të atij muaji. Google pati probleme me ngjyrat e ekranit kur pajisja mbërriti. Kompania tha se ishte e qëllimshme që përdoruesit të kishin saktësi më të madhe ngjyrash por më pas me anë të përditësimeve ndryshoi qasjen.

Sa i përket Pixel 2, ishte një telefon Android me ekran me kornizë por që kishte jetëgjatësi të kënaqshme baterie. Sistemi i kamerave ishte i njëjti në të dy telefonët dhe prodhonin imazhe fantastike. Pixel 2 dhe 2 XL ende konkurrojnë me shumicën e flagshipëve të 2018-ës dhe 2019-ës në këtë departament. Të dy telefonët do të marrin Android Q këtë vetë.

Duke hequr nga dyqani këto modele, Google tashmë i mbetet të fokusohet tek Pixel 3 dhe 3 XL. Kompania ka ulur çmimet e tyre me 200 dollarë për të rritur shitjet. Gjithashtu ka pasur disa spekulime se Google do të sillte një version buxhetor të telefonit, Pixel 3 Lite. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Google ndalon shitjet e Pixel 2 dhe Pixel 2 XL

Google ndalon shitjet e Pixel 2 dhe Pixel 2 XL

Facebook shpjegon sesi funksionon kohështrirja dhe reklamat

Facebook shpjegon sesi funksionon kohështrirja dhe reklamat

Valve zbulon një pajisje të realitetit virtual

Valve zbulon një pajisje të realitetit virtual

Kryeministri Rama prezantoi projektin “Biblioteka Dixhitale”

Kryeministri Rama prezantoi projektin “Biblioteka Dixhitale”

Drejtoria e Përgjithshme e Standartizimit diskuton adoptimin e 50 standardeve të reja përfshirë 5G

Drejtoria e Përgjithshme e Standartizimit diskuton adoptimin e 50 standardeve të reja përfshirë 5G

Gold AG publikon këngën “Suhareka”

Gold AG publikon këngën “Suhareka”

Microsoft rifreskon Surface Book 2 me procesorët e gjeneratës së 8-të Intel

Microsoft rifreskon Surface Book 2 me procesorët e gjeneratës së 8-të Intel

TP-Link Deco M4 është një Wi-Fi Mesh buxhetor

TP-Link Deco M4 është një Wi-Fi Mesh buxhetor

Lëshohen nëpër ujëvarat më të pjerrëta, çifti eksplorues nuk shpëton pa lëndime (Video)

Lëshohen nëpër ujëvarat më të pjerrëta, çifti eksplorues nuk shpëton pa lëndime (Video)

Arbenita Ismajli shfaqet në super formë

Arbenita Ismajli shfaqet në super formë

A është ky telefoni Oppo me kamër me zmadhim optik 10X?

A është ky telefoni Oppo me kamër me zmadhim optik 10X?

“Po vjen ministri”: Gazetarja detyrohet të largohet me shpejtësi nga pamjet e kamerës (Video)

“Po vjen ministri”: Gazetarja detyrohet të largohet me shpejtësi nga pamjet e kamerës (Video)

Gmail në Android pasurohet me Smart Compose

Gmail në Android pasurohet me Smart Compose

Aftësitë e mahnitshme të vogëlushit në sërfim, lëvizi me sukses mbi valën e dytë (Video)

Aftësitë e mahnitshme të vogëlushit në sërfim, lëvizi me sukses mbi valën e dytë (Video)

Një haker Amerikan shpallet fajtor për vjedhjen e Apple ID të yjeve të NBA dhe NFL

Një haker Amerikan shpallet fajtor për vjedhjen e Apple ID të yjeve të NBA dhe NFL

Mblidhet juria e ICT Awards 7, 110 kandidatë në garë për çmimet e mëdha të teknologjisë

Mblidhet juria e ICT Awards 7, 110 kandidatë në garë për çmimet e mëdha të teknologjisë