Gjelbër apo verdhë, ngjyra e topit të tenisit ka ngjallur shumë debat (Foto)

26.03.2018 13:08
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Gjelbër apo verdhë, ngjyra e topit të tenisit ka ngjallur shumë debat (Foto)

U postua si pyetje e thjeshtë në Twitter, por pati reagime të mëdha dhe u bë shumë debat, se çfarë ngjyre e ka topi i tenisit.

Mijëra përdorues janë bërë pjesë e pyetësorit, duke thënë se është i verdhë, por një e treta ishin të bindur se është i gjelbër, transmeton Telegrafi.

Për këtë ka reaguar Federata Ndërkombëtare e Tenisit, duke dhënë përgjigjen përfundimtare, se është i verdhë.

Ngjyra e topave të tenisit është e verdhë

“Zyrtarisht, topi duhet të jetë i verdhë apo i bardhë”, ka qenë reagimi, për të mbyllur këtë debat.

Këta topa kurrë nuk janë të gjelbër, vetëm kur vjetrohen shumë marrin nuancë të verdhë në të gjelbër.

Megjithatë, të gjithë i shohin ngjyrat ndryshe. Po që se e shihni si të gjelbër, atëherë keni një perceptim shumë të veçantë të ngjyrave. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Man City 3-1 Arsenal: Notat e lojtarëve, Aguero ylli

Man City 3-1 Arsenal: Notat e lojtarëve, Aguero ylli

Piu nga 20 kanaçe Red Bull në ditë, ja rezultati

Piu nga 20 kanaçe Red Bull në ditë, ja rezultati

Formacionet zyrtare: Real Madrid – Alaves, Mbretërit synojnë fitoren e katërt radhazi

Formacionet zyrtare: Real Madrid – Alaves, Mbretërit synojnë fitoren e katërt radhazi

Ndërtimi i fundit eksperimental i Windows 10-ës fokusohet tek kërkimi

Ndërtimi i fundit eksperimental i Windows 10-ës fokusohet tek kërkimi

Për gjashtë orë mbollën 66 milionë fidanë, 1.5 milionë vullnetarë shënuan Rekord të Ginisit (Video)

Për gjashtë orë mbollën 66 milionë fidanë, 1.5 milionë vullnetarë shënuan Rekord të Ginisit (Video)

Rahoveci fiton derbin ndaj Golden Eagle Yllit

Rahoveci fiton derbin ndaj Golden Eagle Yllit

Albiani fiton derbin e vëllezërve Ajeti, Arlindi ndëshkohet me të kuq

Albiani fiton derbin e vëllezërve Ajeti, Arlindi ndëshkohet me të kuq

Aplikacioni Gmail pasurohet me tre funksione elegante

Aplikacioni Gmail pasurohet me tre funksione elegante

Si t’i eliminoni piklat e pleqërisë (video)

Si t’i eliminoni piklat e pleqërisë (video)

Inter-Bologna: Formacionet zyrtare, starton Soares

Inter-Bologna: Formacionet zyrtare, starton Soares

Agjenti: Juventusi nuk ka nevojë për Evran

Agjenti: Juventusi nuk ka nevojë për Evran

Kujdes nga këto 29 aplikacione fotosh që kanë vjedhur të dhënat tuaja

Kujdes nga këto 29 aplikacione fotosh që kanë vjedhur të dhënat tuaja

Intervenimi për shpëtimin e pilotit të ngatërruar me aeroplanin e lehtë në degët e pemëve (Video)

Intervenimi për shpëtimin e pilotit të ngatërruar me aeroplanin e lehtë në degët e pemëve (Video)

Valverde: Lëndimi i Messit nuk duket serioz

Valverde: Lëndimi i Messit nuk duket serioz

Çiftet që tregojnë se dashuria ndryshon gjithçka për të mirë (Foto)

Çiftet që tregojnë se dashuria ndryshon gjithçka për të mirë (Foto)

Çka i shkakton dhimbjet e kokës në mëngjes?

Çka i shkakton dhimbjet e kokës në mëngjes?