Gashi: Vjosa Osmani dhe dy deputetë kanë mendim ndryshe për prishjen e koalicionit me VV-në

19.03.2020 16:44
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Gashi: Vjosa Osmani dhe dy deputetë kanë mendim ndryshe për prishjen e koalicionit me VV-në

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi, ka thënë se Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani që vjen nga kjo parti dhe dy deputetë tjerë kanë qëndrim ndryshe sa i përket qëndrimit për thirrje të mocionit për Qeverinë Kurti.

“Lumir Abdixhiku nuk është pjesë e grupit parlamentar. Vjosa Osmani së bashku me dy deputetë tjerë ka pasë mendim të ndryshëm nga Grupi Parlamentar. Osmani dhe dy deputetë tjerë kanë rezerva”, është shprehur Gashi.

Pas takimit të Grupit Parlamentar të LDK'së, flasin përfaqësuesit e saj.

Posted by Infosot.com on Thursday, March 19, 2020

“Vjosa është kolege e dashur për neve dhe shoqe e jona shumë e mirë. Osmani ka kohë që në këtë çështje ka mendim ndryshe dhe këtë unë e respektoj. Osmani është kryetare e kuvendit në rrethanat që jemi”.

Ai para gazetarëve është shprehur se Kryeministri Albin Kurti ka pasë para vetes dy probleme.

“Kurti i ka dy probleme: Heqjen e taksës dhe garantimin e qeverisjes stabile. LDK i ka dy probleme me Kurtin, nëse ai do të jetë proaktiv për këto çështje”.

Për Gashin, sot në oborr të Kuvendit nuk është dashur fare të intervistohej Gani Geci i cili ka folur në emër të vajzës së tij deputete, Marigona Geci.

“Gani Geci nuk përfaqëson LDK-në dhe Grupin Parlamentar. Nuk kam koment për raporte familjare. Ne emër të GP të LDK-së, flas vec unë askush tjetër”.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kurti: Bëmë mirë që i vendosëm njerëzit e VV’së në borde të ndërmarrjeve

Kurti: Bëmë mirë që i vendosëm njerëzit e VV’së në borde të ndërmarrjeve

23 raste të reja me Covid-19 në Kosovë, 22 të shëruar

23 raste të reja me Covid-19 në Kosovë, 22 të shëruar

PDK akuzon Qeverinë se ka dështuar në luftën kundër pandemisë dhe se po manipulon me shifra

PDK akuzon Qeverinë se ka dështuar në luftën kundër pandemisë dhe se po manipulon me shifra

Gazeta Infokus edhe me 5 produkte të reja televizive

Gazeta Infokus edhe me 5 produkte të reja televizive

Riatdhesohen 143 persona nga Gjermania në Kosovë

Riatdhesohen 143 persona nga Gjermania në Kosovë

Vuçiq i reagon Pendarovskit: I kam thënë mos fol për Kosovën, ai po ua bën qejfin gjermanëve

Vuçiq i reagon Pendarovskit: I kam thënë mos fol për Kosovën, ai po ua bën qejfin gjermanëve

12 pacientë me koronavirus po trajtohen në Infektivë, katër në gjendje të rëndë

12 pacientë me koronavirus po trajtohen në Infektivë, katër në gjendje të rëndë

Haxhiu: Gjyqtarëve në Kushtetuese po u bëhet presion për të marrë vendim në favor të Thaçit

Haxhiu: Gjyqtarëve në Kushtetuese po u bëhet presion për të marrë vendim në favor të Thaçit

Shkup: Dy viktima nga dhuna në familje gjatë pandemisë – nuk raportohen rastet

Shkup: Dy viktima nga dhuna në familje gjatë pandemisë – nuk raportohen rastet

Dyshohet se disa kompani përfituan kundërligjshëm nga Pakoja Emergjente, paralajmërohet padi për MFT-në

Dyshohet se disa kompani përfituan kundërligjshëm nga Pakoja Emergjente, paralajmërohet padi për MFT-në

Raporti, ja çfarë shkruhet për aksidentin ku mbeti i vdekur Kobe Bryan

Raporti, ja çfarë shkruhet për aksidentin ku mbeti i vdekur Kobe Bryan

Vendim i gabuar karantina në Qendrën e Studentëve, do të ndikojë në suksesin e studentëve

Vendim i gabuar karantina në Qendrën e Studentëve, do të ndikojë në suksesin e studentëve

I fut në borxhe pandemia qytetarët e Kosovës

I fut në borxhe pandemia qytetarët e Kosovës

Edhe gjatë festës së Fitër Bajramit xhamitë do të jenë të mbyllura

Edhe gjatë festës së Fitër Bajramit xhamitë do të jenë të mbyllura

Lajçak po vazhdon bisedat telefonike me udhëheqësit politikë dhe institucionalë për ta përgatitur terenin për rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi

Lajçak po vazhdon bisedat telefonike me udhëheqësit politikë dhe institucionalë për ta përgatitur terenin për rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi

Mbi 300 mijë të vdekur në botë nga koronavirus

Mbi 300 mijë të vdekur në botë nga koronavirus