Gara kontroverse e bandave rivale, përfundoi me akuza për mashtrim (Video)

31.12.2018 17:52
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Gara kontroverse e bandave rivale, përfundoi me akuza për mashtrim (Video)

Përfundoi me mosmarrëveshje dhe akuza për mashtrim, një garë kontroverse mes dy bandave rivale, se kush e përfundon më shpejt pjatën me pasta.

Anëtarët e bandave famëkeqe të Zelandës së Re, Mongrel Mob dhe Black Power qëndronin para kamerës, derisa nisën të hanin 13 paketimet, transmeton Telegrafi.

“A je gati për të mundur”, ka thënë njëri prej tyre, në momentin e fillimit të garës.

Mirëpo, jo gjithçka shkoi si duhet dhe pati një ndërhyrje teknike në pajisjen që filmonte.

Kur filluan sërish, njëri prej tyre e kishte sasi e ushqimit shumë më të vogël, në pjatën për të cilën nuk besohet se mund t’i zë 13 paketimet me pastat e ziera.

“Unë jam Mongrel Mob, e përfundova dhe nuk pranoj ta bëj sërish”, është kundërpërgjigjur burri ma tatuazhe në fytyrë, megjithëse nuk duket se e kreu garën si duhet. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Në fshehtësi Slack aplikon për tu bërë kompani publike

Në fshehtësi Slack aplikon për tu bërë kompani publike

Largohet pas 12 vitesh legjenda e vërtet e Napolit – Rekordmeni që mori nofkën ‘Kreshta’ dhe që e la nën hije Maradonën me gola dhe asistime

Largohet pas 12 vitesh legjenda e vërtet e Napolit – Rekordmeni që mori nofkën ‘Kreshta’ dhe që e la nën hije Maradonën me gola dhe asistime

Jahti më i madh në botë, do të jetë 229 metra i gjatë – do të kushtojë 600 milionë funte (Foto)

Jahti më i madh në botë, do të jetë 229 metra i gjatë – do të kushtojë 600 milionë funte (Foto)

Klopp: Gjyqtarët e kishin kuptuar në pjesën e dytë se goli jonë ishte pozitë jashtë loje

Klopp: Gjyqtarët e kishin kuptuar në pjesën e dytë se goli jonë ishte pozitë jashtë loje

Cilat janë problemet kryesore të internetit për fëmijët në Kosovë

Cilat janë problemet kryesore të internetit për fëmijët në Kosovë

Notat e lojtarëve, West Ham 1-1 Liverpool: Anderson shkëlqen,  Alisson dështon

Notat e lojtarëve, West Ham 1-1 Liverpool: Anderson shkëlqen, Alisson dështon

Çfarë dini për rëndësinë e higjienës orale

Çfarë dini për rëndësinë e higjienës orale

Liverpool përsëri gabon, barazon në udhëtim me West Ham United

Liverpool përsëri gabon, barazon në udhëtim me West Ham United

“Rodrigo Duterte dhe Kim Jong-un”: Dy burrat që kanë habitur publikun në Hong Kong (Foto)

“Rodrigo Duterte dhe Kim Jong-un”: Dy burrat që kanë habitur publikun në Hong Kong (Foto)

Slack përgatitet për të hyrë në bursë

Slack përgatitet për të hyrë në bursë

Zaniolo dhe Roma arrijnë marrëveshje për rinovimin e kontratës?

Zaniolo dhe Roma arrijnë marrëveshje për rinovimin e kontratës?

Ronaldo e do Jamesin te Juventusi

Ronaldo e do Jamesin te Juventusi

Granata e vjetër më se 100 vjet, u transportua me anije në ngarkesën me patate (Foto)

Granata e vjetër më se 100 vjet, u transportua me anije në ngarkesën me patate (Foto)

Gërmimi i Bitcoin nuk është më ai biznesi fitimprurës që njihnim

Gërmimi i Bitcoin nuk është më ai biznesi fitimprurës që njihnim

Kërcen dhe rrotullohet në ajër, në cepin e shkëmbit të lartë 40 metra (Video)

Kërcen dhe rrotullohet në ajër, në cepin e shkëmbit të lartë 40 metra (Video)

“Qelizat burimore”, mendohet se shkaktojnë  të gjitha tipat e kancerit

“Qelizat burimore”, mendohet se shkaktojnë të gjitha tipat e kancerit