Fëmija që ishte viktimë e bulizmit, gjeti ngushëllim në macen me të jetën gjendje të rrallë (Foto)

01.04.2018 21:04
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Fëmija që ishte viktimë e bulizmit, gjeti ngushëllim në macen me të jetën gjendje të rrallë (Foto)

David Bowie, Mila Kunis dhe Keifer Sutherland – kanë lindur me heterochromia iridium. Gjendje e rrallë, që i bën sytë të kenë ngjyra të ndryshme, gjë që konsiderohet si veçanti e këndshme.

Por, për shtatëvjeçarin Madden, që pos ngjyrës së ndryshme të syve, ka lindur edhe me buzën e sipërme të ndarë në dy pjesë, kjo e ka bërë të jetë shënjestër e ngacmimeve, transmeton Telegrafi.

Bulizmi ka mundur ta linte krejtësisht të izoluar, por ai pati një fat të pa pritshëm dhe u bë shok i ngushtë me një mace, që e ka gjendjen e njëjtë me të.

Madden dhe macja e tij Moon

Nëna e vogëlushit, Christina Humphreys ka treguar se si e pa rastësisht macen, që pasi e adoptuar ia vunë emrin Moon, që nënkupton Hëna.

Të pasurit ngjyrën e ndryshme të syve, i prekë më pak se një për qind të popullsisë, ndërsa lindja me buzën e çarë në dy pjesë, është në proporcione edhe më të mëdha. Madden dhe Moon, i kanë të dyja.

“Këtë mace e kishin shfaqur në një forum në Oklahoma, ku e kishin shpëtuar dhe kërkonin t’i gjenin një vendbanim. Menjëherë e ditëm, që duhet ta adoptojmë” ka thënë Humphreys.

Pasi miqtë i ndihmuan ta transportojnë për në Minnesota, ata janë bërë shokë të ngushtë, ndërsa vogëlushi po mësohet çdo ditë e më shumë, se të pasurit dallim nga të tjetër, nuk është tjetër pos dhunti. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Fotografi që tregojnë pasagjerë të bezdisshëm, pranë të cilëve nuk do të donit të uleshit asnjëherë! (Foto)

Fotografi që tregojnë pasagjerë të bezdisshëm, pranë të cilëve nuk do të donit të uleshit asnjëherë! (Foto)

Muzeu ku ajo që sheh nuk duhet besuar – vendi në të cilin sytë fusin mendjen në “kurth” (Video)

Muzeu ku ajo që sheh nuk duhet besuar – vendi në të cilin sytë fusin mendjen në “kurth” (Video)

Kosova dhe Shqipëria ngjiten për disa pozita, Belgjika dhe Franca udhëheqin ranglistën e FIFA-s

Kosova dhe Shqipëria ngjiten për disa pozita, Belgjika dhe Franca udhëheqin ranglistën e FIFA-s

Rihanna i kërkoi ndihmë kancelares gjermane

Rihanna i kërkoi ndihmë kancelares gjermane

Elvana Gjata e dëshmon edhe njëherë thjeshtësinë, shfaqet përkrah lopëve

Elvana Gjata e dëshmon edhe njëherë thjeshtësinë, shfaqet përkrah lopëve

Allegri: Cancelo mund të bëhet më i miri në botë në rolin e tij

Allegri: Cancelo mund të bëhet më i miri në botë në rolin e tij

Interi po punon për rinovimin me Icardin, por ka ende mosmarrëveshje për pagën

Interi po punon për rinovimin me Icardin, por ka ende mosmarrëveshje për pagën

Kalimtarët u hodhën në ujin e ftohtë të portit, për ta shpëtuar të moshuarin që ra në rrethana të panjohura (Video)

Kalimtarët u hodhën në ujin e ftohtë të portit, për ta shpëtuar të moshuarin që ra në rrethana të panjohura (Video)

Mourinho: E rëndësishme ta fillosh garën me fitore, jam i lumtur

Mourinho: E rëndësishme ta fillosh garën me fitore, jam i lumtur

Me Ronaldon e përjashtuar, Juventusi mposht Valencian në Mestalla

Me Ronaldon e përjashtuar, Juventusi mposht Valencian në Mestalla

Notat e lojtarëve: Valencia 0-2 Juventus, Ronaldo me vlerësimin më të ulët

Notat e lojtarëve: Valencia 0-2 Juventus, Ronaldo me vlerësimin më të ulët

Ndodh edhe kjo, erërat e forta bëjnë që uji në një ujëvarë në Angli të ngritet lart (Video)

Ndodh edhe kjo, erërat e forta bëjnë që uji në një ujëvarë në Angli të ngritet lart (Video)

Notat e lojtarëve: Real Madrid 3-0 Roma, Isco më i miri në fushë

Notat e lojtarëve: Real Madrid 3-0 Roma, Isco më i miri në fushë

Notat e lojtarëve: Young Boys 0-3 Manchester United, shkëlqen Pogba

Notat e lojtarëve: Young Boys 0-3 Manchester United, shkëlqen Pogba

Notat e lojtarëve: Manchester City 1-2 Lyon, Nabil Fekir merr vlerësim të lartë

Notat e lojtarëve: Manchester City 1-2 Lyon, Nabil Fekir merr vlerësim të lartë

Edhe pse luftoi deri në fund duke i mbrojtur, kobra i mbyt këlyshët qenit (Video)

Edhe pse luftoi deri në fund duke i mbrojtur, kobra i mbyt këlyshët qenit (Video)