Është bërë procesimi i pagave për të gjithë ata që përfitojnë paga nga Buxheti i Kosovës

26.03.2020 11:46
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Është bërë procesimi i pagave për të gjithë ata që përfitojnë paga nga Buxheti i Kosovës

Ministria e Financave dhe Transfereve njofton se Thesari ka bërë procesimin e pagave për të gjithë ata që përfitojnë paga nga Buxheti i Kosovës, pra shërbyesit publik dhe civil.

Pagat për muajin mars realizohen rreth një javë më herët, duke pasur parasysh situatën aktuale të pandemisë dhe masave që po merr Qeveria e Kosovës.

“Njoftojmë se me këtë pagë, përfshihet edhe pagesa e obligimeve të prapambetura për 861 zjarrfikës përfitues nga komunat e Kosovës dhe Agjencia për Menaxhimin e Emergjencave të Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike”, thuhet në njoftimin e MFT-së.

Po ashtu, MFT thotë se sistemi bankar është mjaft likuid dhe stabil si dhe mjetet në llogaritë tuaja bankare janë tërësisht të sigurta dhe se bankomatet dhe degët e bankave janë të furnizuara mirë me para të gatshme dhe secili do të ketë mundësi të marrë shërbimet e nevojshme bankare. 

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Është bërë procesimi i pagave për të gjithë ata që përfitojnë paga nga Buxheti i Kosovës

Është bërë procesimi i pagave për të gjithë ata që përfitojnë paga nga Buxheti i Kosovës

Ja si u pa mocioni për mosbesimin e Qeverisë Kurti nga mediat botërore

Ja si u pa mocioni për mosbesimin e Qeverisë Kurti nga mediat botërore

Shkaku i koronavirusit janë ndërpritur të gjitha vizitat familjare në institucionet korrektuese dhe ato të paraburgimit, të burgosurit me familjarët e tyre komunikojnë përmes “Skype”

Shkaku i koronavirusit janë ndërpritur të gjitha vizitat familjare në institucionet korrektuese dhe ato të paraburgimit, të burgosurit me familjarët e tyre komunikojnë përmes “Skype”

Pack: E pafalshme se si udhëheqësit e LDK-së iu bashkuan lojës perfide të Thaçit e Grenellit

Pack: E pafalshme se si udhëheqësit e LDK-së iu bashkuan lojës perfide të Thaçit e Grenellit

Kusari-Lila: Ndodhi masakra politike, historia do të gjykojë ata që e sollën këtë ditë

Kusari-Lila: Ndodhi masakra politike, historia do të gjykojë ata që e sollën këtë ditë

Deputetët gjermanë kërkojnë nga përgjegjësit në Kosovë që të garantojnë vazhdimësinë e funksionimit të qeverisë

Deputetët gjermanë kërkojnë nga përgjegjësit në Kosovë që të garantojnë vazhdimësinë e funksionimit të qeverisë

Tre skenarët pas rrëzimit të qeverisë

Tre skenarët pas rrëzimit të qeverisë

Hasani: Nëse LVV nuk dërgon emër te Presidenti, Qeveria mbetet në detyrë deri në zgjedhje të reja

Hasani: Nëse LVV nuk dërgon emër te Presidenti, Qeveria mbetet në detyrë deri në zgjedhje të reja

Mustafa: Nuk do t’i tërheq ministrat, është në vullnetin e Kurtit

Mustafa: Nuk do t’i tërheq ministrat, është në vullnetin e Kurtit

Kushtetuta imponon zgjedhje ose Qeveri nga LVV-ja

Kushtetuta imponon zgjedhje ose Qeveri nga LVV-ja

Bieber pas rrëzimit të Qeverisë Kurti: Aleancës BE-SHBA iu shkaktuan dëme të pariparueshme

Bieber pas rrëzimit të Qeverisë Kurti: Aleancës BE-SHBA iu shkaktuan dëme të pariparueshme

NY Times: Koronavirusi ndihmon në rrëzimin e qeverisë së Kosovës, me një ndihmë të vogël nga SHBA’ja

NY Times: Koronavirusi ndihmon në rrëzimin e qeverisë së Kosovës, me një ndihmë të vogël nga SHBA’ja

Kryeministri në detyrë shkarkon Avdullah Hotin

Kryeministri në detyrë shkarkon Avdullah Hotin

“Mami a do të vdes”, nëna 30 vjeçare rrëfen momentin kur i biri pesë vjeçar u infektua me koronavirus

“Mami a do të vdes”, nëna 30 vjeçare rrëfen momentin kur i biri pesë vjeçar u infektua me koronavirus

“Mos ngatërro krimin me krenarinë”, Andi Bushati përplaset me Baton Haxhiun

“Mos ngatërro krimin me krenarinë”, Andi Bushati përplaset me Baton Haxhiun

Ata që votuan me maska, nuk rrëzuan Albinin, pështynë mbi zgjedhësit 51 minuta më parë

Ata që votuan me maska, nuk rrëzuan Albinin, pështynë mbi zgjedhësit 51 minuta më parë